Express-Miejski.pl

Wolontariusze odwiedzili domowników Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Mrozowie

Wolontariusze odwiedzili pensjonariuszy z Mrozowa fot.: GK

Uczniowie z klasy VII ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Kostomłotów podjęli decyzję o zaprezentowaniu programu o św. Janie Pawle II domownikom z zakładu w Mrozowie.

- Ledwie przekroczyli próg zakładu, a już witały ich uśmiechy i radosne spojrzenia pensjonariuszy, którzy czekali na ich występ. Zanim jednak rozpoczęli, Aneta Lisiecka powitała gospodarzy, personel i pensjonariuszy. Wykonywane przez nich utwory muzyczne z pewnością nie były obce słuchaczom, co dało się i zobaczyć i usłyszeć. Wspólne śpiewanie dodawało im pozytywnej energii do tego stopnia, że śpiewali piosenki nie tylko religijne, ale na życzenie pensjonariuszy także piosenki żołnierskie i biesiadne. Nie obyło się bez tańców. Jakże miło było widzieć ludzi styranych życiem, zmęczonych starością, chorych, którzy pomimo różnych cierpień potrafią odnaleźć w sobie radość. Może choć na chwilę udało im się zabrać ich w podróż do młodości? - opowiada Lilla Staworowska.

Po zakończeniu programu były życzenia wyśpiewane przez pensjonariuszy dla młodzieży, a także chwila pogawędki z nimi. Uczniowie wrócili do szkoły ogromnie wzruszeni tą  wizytą. 

GK

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA