Express-Miejski.pl

Średzka Woda przejmuje wodociąg, którym zarządza spółdzielnia Na Skarpie

Prezes Średzkiej Wody - Antoni Biszczak fot.: anbo

Jest przełom w sprawie, która trwała blisko dwa lata. Spółka Średzka Woda przygotowuje się do przejęcia wodociągu ze spółdzielni mieszkaniowej Na Skarpie.

Od dłuższego czasu mieszkańcy zabiegali o przejęcie sieci przez Średzką Wodę. Rozmowy w tej sprawie między prezesami obu podmiotów trwały około dwóch lat. Do przełomu doszło dopiero teraz. 

Czas zmian

Jak poinformował nas prezes Antoni Biszczak - spółka Średzka Woda jest w trakcie przejęcia wodociągu w Bukówku. - Podpisaliśmy porozumienie z prezesem spółdzielni mieszkaniowej Na Skarpie. Do 9 grudnia będziemy przejmować ich stację - mówi prezes.

Obecnie woda ze spółdzielni jest dezynfekowana. - Jutro będziemy odcinać stację wodociągową we Wrocisławicach. Spodziewam się, że 9 grudnia podamy wodę z naszej stacji ze Środy Śląskiej do Wrocisławic i Bukówka - wyjaśnia prezes i dodaje, że spółka już w zeszłym roku była przygotowana do przejęcia. - Nie było dobrej woli ze strony jej właściciela. Teraz musimy odciąć tamtą stację, ponieważ podaje ona złą wodę. Nie możemy dopuścić, żeby doszło do skażenia naszej wody. Myślę, że mieszkańcy wreszcie będą zadowoleni z jakości wody, jaką będziemy im dostarczać - podsumowuje Antoni Biszczak.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA