Express-Miejski.pl

Budynek przedszkola i żłobka oddany do użytku

Przedszkole i żłobek już gotowe fot.: UG Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zakończyły się prace związane z budową budynku przeznaczonego na przedszkole i żłobek w ramach kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni.

Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego 30 listopada obiekt o powierzchni 824,70 m2 został oddany do użytku. W budynku znajdują się sale dla dzieci żłobkowych i przedszkolnych z wydzieloną częścią na odpoczynek, łazienki, kuchnia, jadalnia oraz pomieszczenia administracyjne i kotłownia. Na zewnątrz utworzono strefę aktywności dla dzieci. Budynek jest ogrzewany gazowymi pompami ciepła, dodatkowo na dachu obiektu zamontowano Odnawialne Źródła Energi (OZE) w postaci lamp solarnych.

W najbliższych tygodniach do przedszkola i żłobka trafi zakupione wyposażenie tj. meble, zabawki, sprzęt, przybory kuchenne.

Budowa budynku, w którym mieści się żłobek i przedszkole, a także zakup wyposażenia zostały wsparte środkami unijnymi w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Łączna wartość nakładów poniesionych na budowę obiektu i jego wyposażenie wyniosła ponad 6 mln zł.

info: Gmina Miękinia

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA