Express-Miejski.pl

Bogaci "biedni ludzie burmistrza"

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Poniżej pismo przewodniczącego Klubu Radnych Nowa Gmina Porozumienie Samorządowe.

Zaskakujące zbiegi okoliczności

W maju tego roku klub radnych Nowa Gmina Porozumienie Samorządowe skierował do urzędu miejskiego w Środzie Śląskiej zapytanie dotyczące przychodów, zwolnień z podatków oraz innych świadczeń uzyskanych przez radnych obecnej kadencji. Co ciekawe, kilka dni po nas podobne zapytanie, tym razem dotyczące jednak kadencji, kiedy burmistrzem był Bogusław Krasucki, złożył klub pro-burmistrzowski – Razem dla Ziemi Średzkiej. Oczywiście nie mamy nic przeciw temu, bowiem zgadzamy się na jawność naszych przychodów i innych ulg – o ile z takich korzystamy. Nie można jednak nie dodać, że korespondencja z urzędem miejskim powinna być objęta tajemnicą. Powyższa zbieżność dwóch wniosków złożonych jeden po drugim jest zatem zaskakująca. Nie otrzymaliśmy jednak od burmistrza wyjaśnień w tej sprawie. Nie wiemy także po jakim czasie klub, z którego Adam Ruciński się wywodzi, otrzymał odpowiedź. Zgodnie z literą prawa na udzielenie nam informacji burmistrz miał maksymalnie 60 dni. Mimo to czekaliśmy niemalże trzy miesiące. W końcu złożyliśmy skargę na jego bezczynność. Dziwnym trafem po trzech godzinach odpowiedź w końcu się pojawiła. Skarga jednak przez radę miejską została rozpatrzona. Z góry wiedzieliśmy jaki będzie finał sprawy, bowiem Adam Ruciński ma większość w radzie. Radni uznali, że skoro już mamy interesujące nas informacje, to w zasadzie nic się nie stało. Skarga została uznana za bezzasadną. Konkluzja? Mieszkańcu – ciesz się, jeśli w ogóle otrzymasz odpowiedź z urzędu. W przeciwnym razie przyjmij do wiadomości, że Twoje zażalenie nie będzie miała większego sensu.

Kto i dlaczego korzysta z przywilejów

Wróćmy jednak do sedna sprawy. Mamy odpowiedź. Mamy wykaz radnych, którzy korzystali z ulg i umorzeń. Na liście widnieją dwa nazwiska. Zaskakujące nazwiska. Dwóch naszych kolegów radnych zasiadających w prezydium rady miejskiej w kadencji 2014-2017 (przewodniczący i wiceprzewodniczący rady) zostało uznanych za osoby znajdujące się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i wymagającej pomocy publicznej w postaci przesunięcia płatności podatków i umorzenia odsetek od zaległości podatkowych. Nie trzymając czytelników w napięciu podam, że jedną z tych osób jest Jerzy Fink, który skorzystał z przychylności burmistrza Rucińskiego i w latach 2015 oraz 2016 przesuwał termin płatności I i II raty podatku rolnego i od nieruchomości w wysokości ponad 7000 zł .

O wiele bardziej szczodry był burmistrz Ruciński dla pozyskanego na początku kadencji i popierającego go w radzie - można rzec człowieka od specjalnych, trudnych poruczeń - Kazimierza Grabowieckiego. Umorzył mu odsetki od zaległości podatkowych na ponad 4000 zł. Zbiegiem okoliczności w tym czasie przewodniczący odwiedził Ziemię Świętą (koszt podróży mocno zbliżony do powyższej kwoty). Osoba złośliwa mogłaby stwierdzić, że jako podatnicy ufundowaliśmy mu niezapomniane doznania duchowe. My jednak tacy nie jesteśmy. Podamy jedynie, że Pan Grabowiecki do czasu umorzenia odsetek pobrał z kasy gminy ponad 50 tysięcy złotych diety radnego w ostatnich 2 latach i kliku miesiącach, a sam w oświadczeniu majątkowym za 2016 r wykazał dochód z gospodarstwa rolnego w wysokości 41 tysięcy plus dochód z prowadzonej działalności gospodarczej ponad 17 tysięcy zł. Jakby tego było mało od kilku lat wykazuje oszczędności na koncie w wysokości 13 tysięcy zł i 15 tysięcy USD nas koncie walutowym. Czy to faktycznie bardzo trudna sytuacja materialna i wymagająca pomocy publicznej?

Jaki ważny interes społeczny lub interes podatnika miał na myśli burmistrz umarzając zaległości Grabowieckiemu i przesuwając płatności radnemu Finkowi? Póki co będzie to pytanie retoryczne i zarazem słodka tajemnica Adama Rucińskiego. Liczymy jednak, że wyborcy lub organy ścigania, które należy chyba powiadomić, z tego go rozliczą.

Z pewnością w rzeczowej i merytorycznej odpowiedzi burmistrz podjąłby temat tego, że w poprzedniej kadencji także dochodziło do podobnych sytuacji. I faktycznie. Przestudiowaliśmy odpowiedź na zapytanie Klubu Razem dla Ziemi Średzkiej, przedstawiające umorzenia i przesunięcia podatków za lata 2006 -2014, czyli za czasów poprzednika burmistrza Rucińskiego. I cóż za zaskoczenie - znowu Fink i Grabowiecki. Czyżby bycie radnym było tak absorbujące, że zaniedbuje się swoje podstawowe źródło dochodu? Trochę chyba tak, ale nikt z przymusu nie musi być radnym.

Co więc z maksymą, że radny powinien być swoich intencjach czysty jak żona cezara? U przewodniczącego Grabowieckiego została ona zmieniona - jak sam powiedział na początku kadencji – na nieco inną, bardziej mu odpowiadającą: „ja zawsze będę tam, gdzie władza”. Widać - to się opłaca.

W imieniu klubu
Nawa Gmina Porozumienie Samorządowe
Przewodniczący Krzysztof Wnęk

ogłoszenie płatne

56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Bogaci "biedni ludzie burmistrza"

    2017-12-01 13:19:16

    gość: ~koko eurospoko

    Brawo dla radnych klubu Nowa Gmina. Obnażyli obłudę i kombinacje osób , które zasiadają w prezydium naszej Rady i są naszymi przedstawicielami. To skandal , aby tak zamożne osoby dostawały omorzenia lub przesunięcia płatności podatku. A dietki gdzie??? Z dietek płacić!!!

  • 2017-12-01 13:33:52

    gość: ~Czy aby napewno

    Czy to nie są przypadkiem ulgi podatkowe ze względu na zakpu gruntów rolnych, które ustawowo przysługują rolnikom?

  • 2017-12-01 14:36:09

    gość: ~bogaci

    @~Czy aby napewno
    I co roku kupują przez kilka lat? To faktycznie sporo maja kasy. Nieźle.

  • 2017-12-01 14:41:41

    gość: ~mieszkaniec

    @~Czy aby napewno
    Ulgi ustawowe dla rolników to nie naliczanie podatku od zakupionych gruntów zwracane przez państwo, a nie umorzenia które są uznaniową decyzją Burmistrza i powodują zmniejszenie dochodów Gminy

  • 2017-12-01 14:33:19

    gość: ~Wyborca

    Panie Ruciński nie jest Panu wstyd takie rzeczy wychodzą a Pan się lansuje autobusikami na bateryjki ciekawe co Pan jeszcze ukrywa przed mieszkańcami te blokady parkingowe to niech sobie Pan przed domem postawi albo w Świętym dla Jurka o zgrozo co za Burmistrz Środa Śląska upada

  • 2017-12-01 14:44:59

    gość: ~Obserwator

    Biedrona już nie donosi?

  • 2017-12-01 15:04:00

    gość: ~Biedna służba

    Dlaczego nie ja jestem za złotą dorożką , która będzie wozić ze Świętego i ze Szczepanowa biednych ludzi na sesję wstyd teraz wychodzą różne rzeczy a myślę że to początek

  • 2017-12-01 15:18:50

    gość: ~Adam

    Redakcja już nie kryje swoich sympatii. Opozycji średzkiego gminy gratulujemy.

  • 2017-12-01 15:48:06

    gość: ~Renata

    @~Adam
    A co ma kryć skoro to ogłoszenie płatne. Jak publikują ogłoszenia płatne burmistrza to są za burmistrzem? Pocieszny jesteś.

  • 2017-12-01 17:38:23

    gość: ~czytelnik

    @~Renata
    i nie zablokowali komentarzy

  • 2017-12-01 16:35:28

    gość: ~pytek

    Swoją drogą dlaczego nasz Burmistrz tak lansuje i ulega wpływom wymienionych radnych , przecież ma w swojej "drużynie" ludzi mądrzejszych i bardziej inteligentnych.

  • 2017-12-01 17:02:12

    gość: ~Marek

    @~pytek
    aż dziwne że to widzą i go wspieraja

  • 2017-12-01 17:21:03

    gość: ~Średzianin

    Burmistrz w kampanii wyborczej zarzucał swojemu poprzednikowi zły sposób zarządzania gminą, który przyrowbywał do prywatnego folwarku. A sam co robi? Umarza podatki swoim radnym,kolesi zatrudnia na prezesów spółek bez konkursu a rady nadzorcze obstawiam kumplami i ich rodzinami. Dlaczego tak robi? Bo są ulegli i robią wszystko co każe. Jednak mieszkańcy to wszystko widzą i zapamiętają!!!

  • 2017-12-01 17:23:45

    gość: ~obserwator

    ....i własnie nastał...wyższy poziom rozwoju...(dla swoich)

  • 2017-12-01 18:43:10

    gość: ~Ciekawski ryjek

    Kto wie którzy radni wyłamali się z obozu Adasia za odwołaniem Finki , 5ciu jest w opozycji a głosów było 7 za odwołaniem ?

  • 2017-12-01 18:50:01

    gość: ~ryjek2

    @~Ciekawski ryjek
    I dwóch się wstrzymało a nie było przeciw, więc też mają watpliwości jak dla mnie...

  • 2017-12-01 18:58:48

    gość: ~Titanic

    Teraz jest najlepszy moment żeby uciec póki jeszcze są szalupy bo wody 1/2.

  • 2017-12-01 20:56:55

    gość: ~123

    Wydaje mi się, że pan burmistrz umarzając zaległości (4tyś) Przewodniczącemu Rady Miejskiej Grabowieckiemu i przesuwając płatności(7tyś) V-ce Przew.RM Finkowi czyli osobom publicznym i nieźle sytuowanym zastosował chyba transakcję wiązaną? Ja wam umorzę zaległości w zamian za bezwzględne oddanie i poparcie mojego programu wyborczego pn. WYŻSZY POZIOM ROZWOJU" no bo jakie jest inne wytłumaczenie, jaki jest inny powód ? W mojej ocenie jest to naruszenie prawa i cała ta sprawa powinna zostać dogłębnie zbadana przez odpowiednie służby. Jeśli tak faktycznie było jak zostało to opisane w tym artykule to jest to zwykłe rozdawnictwo i marnotrawstwo publicznych pieniędzy innymi słowy niegospodarność i niewłaściwe zarządzanie środkami publicznymi.Zastanawiam się czy to nie jest na pograniczu wyłudzenia czy oszustwa bo jak inaczej to nazwać kiedy osoby majętne piastujące funkcje zaufania publicznego korzystają z przywileju dla osób znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i wymagającej pomocy publicznej. Będąc na miejscu panów radnych i burmistrza ze wstydu bym się spalił. Osoby mające honor powinny niezwłocznie oddać mandat radnego. Wstyd na całą gminę rzucający w dodatku cień na całą radę.

  • 2017-12-01 23:10:40

    gość: ~Maria

    Kto głosował na Grabowieckiego i Finka.? Niech się przyzna!

  • 2017-12-02 07:54:18

    gość: ~Mieszkaniec

    @~123
    Żeczgwisicie u Grabowieckiego widać bogactwo nie ma co dom murem ogrodzony wszędzie kamery i ochroniarze ,super fura na podwórku w Szczepanowie wszyscy widzą jak on żyje A mimo to zawsze znajdzie się jakiś idjota co go w oczy szczypie jego funkcja i głupoty pisze że za umozony podatek do ziemi świętej pojechał ,Nie miał chłop lekkiego życia los go nie oszczedził ale mimo to się nie załamał i nie poje wina pod sklepem tylko działa aktywnie na rzecz Szczepanowa ja go popieram BRAWO oby tak dalej

  • 2017-12-02 12:55:40

    gość: ~Miodek

    @~Mieszkaniec
    Słowniki nie są drogie.

  • 2017-12-02 17:19:17

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Miodek
    Czep się swojej baby

  • 2017-12-04 07:41:27

    gość: ~Basia

    @~Mieszkaniec
    I co? To, że nie miał lekkiego życia, to go uprawnia do tego co wyprawia?? Przecież to są pieniądze publiczne, dlaczego innym mieszkańcom tak chętnie nie umarzają podatków?? Człowieku obudź się! Kto z nas prostych ludzi ma lekkie życie ?? Chyba Ty skoro tak piszesz, więc daj swojemu radnemu jak masz za dużo, bo ja się nie zgadzam żeby nasze wspólne publiczne pieniądze były tak rozdawane.

  • 2017-12-07 08:29:20

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Basia
    Najlepiej słuchać dobrego Wneka który głupoty pisze miesza wodę i stoi w miejscu .Kto komu zabroni startować w wyborach masz predyspozycje to startuj zobaczymy co pokarzesz. Dalisicie mu mandat A teraz go jedziecie ,Rodacy

  • 2017-12-02 09:48:06

    gość: ~nie

    Hmm... jak wróci do władzy Kra...cki ,W..k ,B....ki czy H...kalo to będzie pięknie i uczciwie ?Raczej będzie tak samo , to żadni społecznicy ,w radzie są tylko dla własnych korzyści i złudnego poczucia władzy

  • 2017-12-02 10:28:29

    gość: ~Bogucki

    @~nie
    Szanowny forowiczu nie, nie jesteś anonimowy. Pokaż mi proszę korzyści o których piszesz. Nie zasłaniaj się anonimowością. Uczciwie pracuję na taki nie inny standard życia i wypraszam sobie takie insynuacje.

  • 2017-12-02 10:47:17

    gość: ~nie

    @~Bogucki


    Zabolało?

  • 2017-12-02 11:39:31

    gość: ~Jacek

    @~nie
    A tobie żal d.pę ściska. Żałosny jesteś.

  • 2017-12-02 09:50:10

    gość: ~Alicja

    Szanowny Panie Wnęk?a co Pan zrobił dla swojej miejscowości?budowy boiska nawet Pan nie potrafi dopilnować.dla Pana też wybory za pasem i zostanie Pan rozliczony ze swojej działalności, a w zasadzie jej braku...

  • 2017-12-02 09:51:56

    gość: ~jasiek

    @~Alicja


    nic nie zrobił

  • 2017-12-02 17:20:24

    gość: ~Halina

    @~jasiek
    smutne w tym wszystkim jest to, że i "na górze" i "na dole" nie ma zgody. Jak ma być dobrze w naszym kraju???

  • 2017-12-02 17:23:33

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Alicja
    Tylko ryjem trzaska i widzi wszystkich tylko nie siebie

  • 2017-12-03 00:41:12

    gość: ~Maria

    Józef Piłsudski powiedział:

    "Do polityki garną się ludzie , którzy nic nie osiagnęli , a więc nieudaczniacy i darmozjady.
    Polityka to dla nich deska ratunku , mogą godnie żyć nie dając w zamian nic ."

  • 2017-12-03 10:34:21

    gość: ~endek

    @~Maria
    Nie można generalizowac i mierzyc wszystkich jedną miarą. Piłsudski sam był politykiem i wiele błędów popełnił- jako socjalista i nie tylko. Wiele też zrobił dobrego, więc przywołanie słów Piłsudskiego uważam za mocno przesadzone, pani Mario.

  • 2017-12-03 22:18:04

    gość: ~Maria

    @~endek
    W czym Piłsudski przesadził.Twoje zdanie jest odosobnione.Czytelnicy zgadzają się z opinią marszałka.

  • 2017-12-09 09:43:00

    gość: ~Nowy

    @~Maria
    ENEDK , próbujesz wchodzić na bardzo grząski teren. W życiorysie Marszalka Piłsudskiego jest wiele dobrego jak i złego. TA ciemna STRONA MEDALU TO Berta Kartuska (proszę poszukać co to za określenie) następnie walki bratobujcze w maju 1926 itd. Tak więc nie próbuj swoich tez podpierać poparciem społeczeństwa w ilości 17 glosow

  • 2017-12-05 23:44:10

    gość: ~olaf

    @~Alicja
    ciekawe ile ty byś zrobiła? Najlepiej krytykować !!! ale myślę ,że pani jest wielką zwolenniczką "wyższego poziomu rozwoju" i nic nie jest wstanie jej przekonać

  • 2017-12-03 17:18:08

    gość: ~mła

    Ten artykuł żadnej sensacji nie odkrył,jedynie potwierdził wątpliwość moralną autorów tj
    Nowa Gmina Porozumienie Samorządowe s K.W na czele,Bo jak byli w radach gminy w kadencjach
    poprzednich to jakoś im to nie przeszkadzało.Dlaczego nie nagłaśniali w tym czasie rzekomych nie prawidłowości w UG,a nie wierzę iż nie mieli o ty wiedzy.Bo przecież nie chcieli ujawniać poprzednich kadencji lecz tylko tą,a w piśmie z gminy na pewno są jeszcze jakieś inne wiadomości o których autorzy jakoś nie wspominają,A to przecież też powinno podlegać opublikowaniu.

  • 2017-12-03 21:25:59

    gość: ~Nowy

    Jeżeli takich "ciekawostek" jest więcej w działalności Burmistrza i jego "zalogi" to tylko potwierdzenie o niskim profesjnaliziemie i kunsztcie politycznym.... Jak można przypuszczać, że takie fakty można schować przed opinią publiczną

  • 2017-12-03 22:13:20

    gość: ~Radek

    Radny W. donosi, że nic się nie zmieniło. Dwóch radnych zawsze korzystało z możliwości prawnych. Donosząc na AR donosi na byłego burmistrza BK i... siebie, jako najbliższego współpracownika BK. Wtedy mu to nie przeszkadzało. Ale jak ktoś lubi donosić, to zawsze będzie donosił. Ma prawo, ale niech uczciwie skrytykuje też BK. Chyba, że... sam chce wystartować na burmistrza i rozpoczął kampanię. Artur, masz rację, że się wkurzasz. Ale... Rozumiem, że nie lubisz AR, jednak twoje obecne towarzystwo też nie jest idealne. Uważam, że mógłbyś pracować na siebie i byłbyś głosem rozsądku dla każdego z burmistrzów. Twój kolega KW nie przejdzie nawet kolejnych wyborów. W okręgu wyborczym jest spalony.

  • 2017-12-04 13:04:35

    gość: ~Kaziu

    Tradycyjnie nie ma możliwość dodawania komentarzy pod laboratami naszego pana Burmistrza więc napiszę tutaj : Panie Burmistrzu już dość tej żenady że sprawą pani Dyrektor ze szkoły w Szczepanowie. Czy nawet w obliczu osądu osoby z nadzoru zupełnie niezależnej nie potrafi Pan pochylić głowy i uczciwie przeprosić ? Każdemu zdarzają się błędy i porażki, ale sukcesem jest wychodzić z nich z honorem i jak trzeba to należy przeprosić. Pan nie ma honoru panie Burmistrzu ani za grosz. Ciągnie pan tą żenadę i pogrąża się Pan z dnia na dzień coraz bardziej. Przykro na to patrzeć.

  • 2017-12-04 14:10:54

    gość: ~Marrcin

    @~Kaziu
    A col to "laborat". Piszesz o nich to wiesz co piszesz! Ha..ha,,,hah..

  • 2017-12-04 15:44:27

    gość: ~Kat

    @~Kaziu
    Najbardziej to przykro, że za publikowanie tych bzdur my płacimy.
    Za te pieniądze można by kilka obiadów jakiemuś biednemu dziecku kupić.

  • 2017-12-04 16:26:38

    gość: ~gazety

    @~Kat
    W ogóle należałoby podjąć temat zasadności płacenia gazetom z publicznych pieniędzy za publikacje...

  • 2017-12-04 21:29:24

    gość: ~mieszkaniec

    @~gazety
    A z czego będą żyć? dzięki temu władza ma ich w garści.

  • 2017-12-04 19:06:55

    gość: ~Jaś

    @~Kat
    Kilkaset chyba.

  • 2017-12-06 21:54:00

    gość: ~Nowy

    @~Kaziu
    Brawo za tą wypowiedź, nic dodać , nic ująć! Sprawa honoru dotyczy ludzi , którzy wiedząc co to jest za cechą

  • 2017-12-04 22:49:55

    gość: ~Adam do Jurka

    "Jestes tak daleko odemnie, czasami jednak blisko tak..
    Moge porozmawiac z toba czasem,
    Czasem znajdujesz dla mnie czas, tak czesto czuje twoja sile,
    Tak bardzo chcialbym zostac kumplem twym.."

  • 2017-12-10 15:28:40

    gość: ~mła

    Nie wiem czy wiecie ale za ten artykuł mogą grozić K.W sankcje prawne.
    Zgodnie z art. 49 ustawy o ochronie danych osobowych kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Zatem bezprawne przetwarzanie danych jest przestępstwem karnym, za które grozi odpowiedzialność.Bo przecież nie dostał zgody do wymienionych w artykule
    radnych J.F i K.G ma udostępnianie ich danych finansowych,oprócz tych dostępnych w BiP.
    Nadto nie można wykluczyć, że K,W swoim zachowaniem względem wymienionych w artykule wypełnił znamiona jednocześnie innego przestępstwa, a mianowicie groźby karalnej określonej w art. 190 Kodeksu karnego.
    Zgodnie z wyżej wymienionym przepisem „kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.
    Przedmiotem ochrony jest tu wolność psychiczna człowieka, tj. wolność od spowodowanego działaniami innych ludzi uczucia strachu lub zagrożenia powodującego „dyskomfort” psychiczny i obniżającego standard jego życia psychicznego.
    Dlatego powinni dokonać zgłoszenia do odpowiednich służb autora artykułu czyli K.W oraz kto wie czy nie redakcję EM za wpuszczenie tego w sieć,bez zgody opisanych w artykule.



  • 2017-12-10 16:39:55

    gość: ~gmina

    @~mła
    to osoby publiczne pełniący funkcje publiczne. informacje te musieli dostać od gminy jako informacje publiczne. bo sami radni pewnie by im nie podali. każdy ma do nich dostęp. nie sądzę zatem aby były podstawy

  • 2017-12-10 17:10:25

    gość: ~ups

    @~gmina
    To burmistrz też dostanie po łapach za ujawnianie takich danych jeśli mła ma rację?

  • 2017-12-10 20:41:58

    gość: ~mła

    @~gmina
    To ciekawe że do twojej informacji kredytowej,statusie w bik i zaległościach w us lub zus nikt nie ma dojścia.To że ktoś jest osoba publiczną nie znaczy że udostępnia się wszystkie dane wrażliwe delikwenta.To co jest wymagane prawnie jest w BiP i to wolno publikować

  • 2017-12-10 21:01:16

    gość: ~mieszkaniec

    @~mła Pomoc publiczna zgodnie z ustawą jest jawna i obowiązkiem burmistrza jest opublikowanie tych danych w BIP. Burmistrz musi podać do publicznej wiadomości komu umorzył, odroczył lub rozłożył na raty zobowiązania na rzecz Gminy także podając powód, np. ważny interes podatnika. Taka pomoc publiczna jest tylko na wniosek podatnika i każda osoba z tej pomocy korzystająca [ nie tylko radni] muszą się liczyć że każdy może się o tym dowiedzieć. Zastanawiam się tylko czy na pewno straszenie autora i redakcję konsekwencjami za przekazanie informacji jawnej, choć nie dla każdego jest wygodna jest zgodne z prawem

  • 2017-12-10 21:08:27

    gość: ~prawnik

    @~mła
    http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/udostepnianie-informacji-z-zakresu-podatkow-lokalnych-radnym-gminy/

    tyle w temacie. nie strasz bo sam możesz mieć problemy. artykuł jest ok.

  • 2017-12-10 23:21:38

    gość: ~Maria

    @~prawnik
    Wszystko co nielegalne i naganne powinno być ukrywane.Czy o to chodzi?

  • 2017-12-11 13:28:54

    gość: ~prawnik2

    ostatnio dodany post

    @~Maria
    W artykule, który został podany, jest jasno i wyraźnie napisane, że pow. 500 zł są to informacje jawne. Nieważne, czy ktoś jest osobą publiczną, czy nie. Korzysta z pomocy publicznej i na tym kończymy temat legalności artykułu. Pan KW nie musi się stresować.