Express-Miejski.pl

Pożary sadzy w kominie i pojemnika na śmieci w mieście. Raport średzkich strażaków

Zdjęcie ilustracyjne fot.: OSP Miękinia

W ostatnich dniach strażacy z terenu powiatu średzkiego najczęściej interweniowali przy pożarach sadzy w kominie.

27 listopada dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w Lusinie i w mieście na ulicy Mostowej. Kolejne tego typu zgłoszenie strażacy dostali 28 listopada około godz. 16. W Osieku doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. W chwili zdarzenia w budynku nikogo nie było. - Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wsypanie do przewodu kominowego proszku gaśniczego. Zdemontowano również częściowo obudowę komina i dokonano pomiarów - informuje rzecznik PSP Środa Ślaska Dariusz Domaradzki.

Również we wtorek około godz. 23 w Środzie Śląskiej na ulicy Tadeusza Kościuszki doszło do pożaru pojemnika n na śmieci. - Strażacy ugasili pożar przy użyciu prądu wody - wyjaśnia rzecznik.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pożary sadzy w kominie i pojemnika na śmieci w mieście. Raport średzkich strażaków

    2017-11-30 17:58:06

    gość: ~Marcin

    ostatnio dodany post

    Radni sejmiku wojewódzkiego przegłosowali uchwałę antysmogową dla Dolnego Śląska, Wrocławia i miast uzdrowiskowych. Środa Śl należy do miast najbardziej "zagazowanych" Dlaczego gazeta o tym nie pisze?

REKLAMA