Express-Miejski.pl

Radni podzieleni, a wynagrodzenie wójta pozostaje bez zmian

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Na wtorkowej sesji w gminie Malczyce radni zagłosowali nad wnioskiem o obniżenie pensji wójta Piotra Frankowskiego. 30 października złożył go Stanisław Waszkowicz. 

Przypomnijmy. Szef malczyckiego urzędu zarabia ponad 9 tys. złotych brutto. Na początku swojej kadencji była to kwota ponad 6 tys. złotych. W jej skład wchodziło wynagrodzenie zasadnicze na poziomie 4.5 tys. zł brutto. Do tego dochodził dodatek funkcyjny w wysokości 500 zł. Wójt otrzymywał także  dodatek specjalny w wysokości 25% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1.250 zł). 

W trakcie październikowej sesji rady gminy radny Waszkowicz wystąpił z wnioskiem o zmniejszenie wynagrodzenia wójta do pensji z początku jego kadencji, czyli do 6.250 zł brutto.

Czas decyzji

Zanim doszło do głosowania wójt Piotr Frankowski przybliżył radnym swoją działalność od początku kadencji. Mówił min. o przyznaniu gminie Malczyce Dolnośląskiego Klucza Sukcesu, czy certyfikatu, który zaświadcza i potwierdza przynależność szkoły podstawowej w Malczycach do „Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia”. Poinformował także o inwestycjach drogowych i oświatowych, czy o wzbogaceniu oferty medycznej malczyckiego SP ZOZ.

- Od dwóch lat funkcjonuje program grantowy "Kreatywni w gminie Malczyce", który wspiera inicjatywy lokalne. Sukcesem był zakup pojazdu dla OSP Malczyce. Wspieramy lokalne stowarzyszenia i organizacje. W naszej gminie została powołana Młodzieżowa Rada Gminy Malczyce. Praca wójta nie kończy się o godz. 15.30, jak wychodzi z urzędu. Szanowni radni, to wam pozostawiam ocenę swojej pracy i czy zasłużyłem na obniżenie wynagrodzenia - mówił na sesji wójt.

Głos zabrał również radny Stanisław Waszkowicz, który przedstawił swoje argumenty za obniżeniem wójtowi pensji. Radny wymienił niezrealizowane inwestycje, do których gmina przygotowała projekty, m.in. ulicy Strażackiej, Górnej. - Nie wykonano modernizacji świetlicy wiejskiej w Mazurowicach, czy budowy boiska w Wilczkowie, które wójt obiecał. Nie podjęcie się budowy kanalizacji na ulicy Dworcowej w Malczycach. Gmina przeznaczyła 50 tys. złotych na spółkę Samorządowa Polska, a do dziś nie udzielono żadnej pożyczki dla przedsiębiorców z naszej gminy. Brak konsultacji z mieszkańcami i radnymi o sprzedaży majątków gminy - argumentował Waszkowicz.

Zanim radni przystąpili do głosowania, Mariola Kądziela złożyła wniosek o głosowanie imienne. - Panie przewodniczący, skoro jest to tak istotna uchwała, to może warto zrobić głosowanie imienne - mówiła radna, jednak jej wniosek nie przeszedł. Ostatecznie, w wyniku głosowania, pensja wójta pozostała bez zmian. Siedmiu radnych było za obniżeniem wynagrodzenia, siedmiu przeciw, a jeden radny się wstrzymał. Tym samym wniosek radnego Waszkowicza został odrzucony. 

anbo

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Radni podzieleni, a wynagrodzenie wójta pozostaje bez zmian

    2017-11-29 12:34:20

    gość: ~gość

    pan Wójt świetnie się bawił, gdy Radny uzasadniała swój wniosek uśmiechał się lekceważąco i bawił telefonem również rozbawiony był bardzo i tego nie krył skarbnik gminy taka postawą lekceważą nie tylko radnych ale mieszkańców gminy , których reprezentują właśnie radni. wójt zosia-samosia robi wszystko "sama" odnoszę wrażenie że to już nie gmina a prywatne ranczo.

  • 2017-11-30 13:58:23

    gość: ~do gościa

    @~gość
    a gdzie tym razem był Roland? Bo jak widzę, teraz to wszystko można napisać! Też tam byłam i jakoś tych drwiących usmiechów nie zauważyłam! Kłamstwo i obłuda, tyle!Piszecie i gadacie,co wam wygodniej. A kto się mieszkańcami zasłania to już wiemy!

  • 2017-12-03 09:51:36

    gość: ~brukarz

    @~gość
    Himalaje chamstwa i beznadzieja działań włodarza z Malczyc. Jak długo jeszcze pozwolimy sobie na takie działania!

  • 2017-11-29 13:18:51

    gość: ~Mieszkaniec

    Wstydzę się tej decyzji i wstydzę się radnych

  • 2017-11-29 14:07:52

    gość: ~zbuntowany

    @~Mieszkaniec
    Pobudka!!! Czas najwyższy wybrać odpowiednich radnych i odpowiedzialnego wójta. Niedługo wybory. Czy mieszkańcy gminy zrozumieli w końcu, że takimi wyborami sami robią sobie krzywdę?

  • 2017-11-30 14:00:18

    gość: ~romi

    @~Mieszkaniec
    Szczególnie tych, którzy prostych wyrazów w języku polskim nie umieją napisać!

  • 2017-11-30 06:26:29

    gość: ~Junusz

    Stare pryki i darmozjady

  • 2017-11-30 11:35:25

    gość: ~Dużo

    Dużo jak na Wójta, malutkiej gminy

  • 2017-11-30 12:58:15

    gość: ~Udanin

    Dużo to ma dopiero wójt gminy Udanin. 166 tyś rocznie to daje prawie 14 tyś zł miesięcznie w biednej gminie wiejskiej. To jest dopiero ździerstwo... Ta pani mówi, że gmina Udanin jest ,,biedną wiejską gminą" a jak kilku radnych wnioskowało o nie podnoszenie poborów dla wójta w 2014 roku, które i tak już były wysokie ponad 10 ryś miesięcznie to wyszła z sali...

  • 2017-11-30 13:08:44

    gość: ~szok

    Toż to szok wójt Udanina zarabia o 10 tys rocznie więcej nie wójt Miękini gdzie budżet jest kilkukrotnie wyższy a gmina rozkwita!
    Wójt Udanina 166 tys rocznie
    Wójt Miękini 155 tyś rocznie
    To są dane z oświadczeń majątkowych w bip.

  • 2017-11-30 14:07:28

    gość: ~Adam

    @~szok
    Pan Marian coś po sobie zostawi, a pani z Udanina.... żal i żałość.

  • 2017-11-30 21:23:17

    gość: ~Z Malczyc

    @~Adam
    A ten z Malczyc tylko długi zostawi dla nowej kadencji, bo to co teraz miał spłacać to przesunął na kolejne kadencje, żeby mógł się lansować!

  • 2017-12-01 09:01:08

    gość: ~Mieszkaniec niezależny

    @~Z Malczyc
    Przestań narzekać...całe szczęście ze Ciebie nie wybrali

  • 2017-12-01 09:03:14

    gość: ~Lidia

    @~Mieszkaniec niezależny
    To byłoby dopiero Eldorado...hehe

  • 2017-12-01 11:58:55

    gość: ~Z Malczyc

    @~Mieszkaniec niezależny
    Za to ciebie wybrali i efekty wyboru widzimy bardzo dokładnie. Szczególnie teraz jak wymieniają kubły na śmieci tak i ciebie za rok wymienimy! :D

  • 2017-12-01 11:24:14

    gość: ~krecik

    @~Z Malczyc
    Skoro mógł przesunąć to ten nowy też sobie przesunie! Jaki problem widzisz? :)

  • 2017-12-01 15:09:25

    gość: ~Mieszkaniec niezależny

    Rodziny wlasnej nie ma...w Kwietnie na niby mieszka a na Wójta znów najeżdża...i to nie jest kolezka...

  • 2017-12-03 09:26:23

    gość: ~Team

    @~Mieszkaniec niezależny
    A co mnie obchodzi gdzie kto mieszka? Mnie obchodzi to, że qwa dalej kubla na śmieci nie mam! A te niby worki to kto to wymyślił? Gdzie mam to trzymać? W kuchni, łazience, czy pokoju dziecka? Tylko w Malczycach takie cuda!!!

  • 2017-12-03 09:45:30

    gość: ~muk

    @~Team
    Najlepszy pomysł wójta to plastykowe worki na popiół.Moja 85 letnia babcia paląca w piecach już się martwi kto jej ten wór wystawi przed bramę,bo jak był kubeł na kółkach to zawsze ktoś podciągnął a na worek z popiołem to trzeba ekstra taczki. A rada dalej nie widzi podstaw aby obniżyć pensje wójtowi, a to on zaproponował takie rozwiązanie. Ciekawe jak "mieszkaniec niezależny" będzie to tłumaczył?

  • 2017-12-01 23:04:53

    gość: ~brukarz

    Żenujące podsumowanie swojej działalności wygłosił wójt: klucz sukcesu dostał za to co zrobił Skula, samochód dla straży - wydeptał Dudziński i Haładus, wsparcie lokalnych stowarzyszeń - kilka tyś. rocznie to obowiązek samorządu i 0,05% budżetu gminy w skali rocznej. Podsumowując nic nie zrobił dla Malczyc a jedynie przez te 3 lata wyciągnie z kasy gminy z naszych podatków 480 tyś.zł. tytułem wynagrodzenia. Jak można być tak bezczelnym i zakłamanym człowiekiem!.

  • 2017-12-12 19:23:09

    gość: ~ziuta

    ostatnio dodany post

    dobrze, ze jego konkurentka nie wygrala, to by dopiero bylo