Express-Miejski.pl

Domagają się chodnika w swojej miejscowości. "Rozważamy możliwość zablokowania drogi"

Spotkanie z mieszkańcami w Piotrowicach fot.: akme

Mieszkańcy Piotrowic (gm. Kostomłoty) od kilku lat proszą o wybudowanie w ich miejscowości chodnika. - Bez tego niebawem może dojść do tragedii - informują.

Dziś przed poludniem spotkaliśmy się z mieszkańcami Piotrowic. Na miejscu była także TVP. Wszyscy jednogłośnie opowiadali się za wybudowaniem chodnika w ich miejscowości. - Kiedy kilkanaście lat temu zginęła na tej drodze dziewczynka, wówczas wybudowano w tym miejscu fragment chodnika. Ale co z resztą miejscowości? Czy też ma ktoś zginąć, aby ktoś u góry zauważył problem? - pytała retorycznie jedna z mieszkanek.

Jeden z mężczyzn podkreślił, że największym problemem miejscowości jest jej sąsiedztwo z pobliską autostradą. - Kiedy coś niedobrego się tam wydarzy lub prowadzony jest remont, od razu kierowcy kierują się przez Piotrowice. Nie patrzą przy tym na ograniczenia prędkości. Policja też nic nie robi - dodaje. 

Krzysztof Seredyński, jeden z mieszkańców biorących udział w spotkaniu, poinformował także, że w miejscowości zebrano około 300 podpisów za budową chodnika. - Wręczyłem listę panu Mariuszowi Żalobniakowi, który jest sekretarzem powiatu, a także przewodniczącym rady gminy. Okazało się jednak, że lista zniknęła - komentuje. 

Mieszkańcy czują się poszkodowani, gdyż od wielu lat - mimo wielu wysłanych pism i wniosków - chodnika jak nie było, tak nie ma. Materiał na ten temat przygotowuje także TVP. Zostanie on prawdopodobnie wyemitowany dziś w wieczornym wydaniu Faktów. Natomiast więcej informacji na powyższy temat znajdziecie u nas na portalu już jutro. 

akme

34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Domagają się chodnika w swojej miejscowości. "Rozważamy możliwość zablokowania drogi"

    2017-11-26 15:41:37

    gość: ~Wioska

    Wójt Kostomłotów to chyba jego pierwsza i ostatnia kadencja

  • 2017-11-26 15:43:27

    gość: ~Piotrowiczanin

    Brawo w końcu może coś się nam uda ugrać a pan starosta się zajmie potecznymi sprawami a nie protestem pod sądem

  • 2017-11-26 15:51:43

    gość: ~Nieznajoma

    W końcu! Brawo Krzysztof Seredyński za zorganizowanie tego! Trzeba nagłaśniać! Jeden za wszystkich wszyscy za jednego!

  • 2017-11-26 16:06:18

    gość: ~Inicjątor

    @~Nieznajoma
    Niema za co dziękować ;)
    Ktoś musiał zacząć ta sprawę.
    Mam nadzieję że to nam pomoże

  • 2017-11-26 15:59:43

    gość: ~No tak

    Brawo brawo może prasa i media tym ludziom pomogą a pan starosta i wójt gminy niech się wezmą w garść. W nawiasie mówiąc przyjadą w przyszłym roku do wiosek ze swoim programem bo przecież wybory idą .

  • 2017-11-26 16:11:00

    gość: ~Inicjator krzysiek

    Mam nadzieję że nagłośnienie sprawy pomoże nam w tym. Jeżeli nie to mam zapewnienie z TVP że zorganizujemy blokadę drogi po nowym roku,mam wiadomość z innych mediów że są tym tematem zainteresowani.
    Bardzo się cieszę że tyle osób przyszło i poparło moją inicjatywę w której chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo. A zwłaszcza dziękuje TVP i Ekspresowi Średzkiemu za przybycie. Obiecuje że będę działał do skutku

  • 2017-11-26 16:23:37

    gość: ~Piotrowiczanka

    Oby więcej takich ludzi było w naszej wiosce niestety każdy widzi problem ale nie każdy go nagłaśnia lub chce nagłośnić.Brawo K.S .A my nie bójmy się mówić o naszych problemach głośno!dbajmy o nasze bezpieczeństwo!

  • 2017-11-26 18:05:30

    gość: ~miesykanka gminz

    Wójt chodniki będzie budował, ale w paździornie, co już jest zaklepane. A gdzie są wasi radni gminni i powiatowi. Macie taką mocną reprezentację.

  • 2017-11-26 21:27:34

    gość: ~sasiad

    @~miesykanka gminz
    racja

  • 2017-11-26 18:05:44

    gość: ~miesykanka gminz

    Wójt chodniki będzie budował, ale w paździornie, co już jest zaklepane. A gdzie są wasi radni gminni i powiatowi. Macie taką mocną reprezentację.

  • 2017-11-26 18:31:29

    gość: ~Haha

    Radni byli dzisiaj zajęci. Chowali głowy w piasek

  • 2017-11-26 21:28:54

    gość: ~sasiad

    @~Haha
    łowili ryby w stawie. A zamiast stawu mogli chodnik zrobic, bodaj kawałek

  • 2017-11-26 18:53:27

    gość: ~Piotrowice

    No to emisja była w Faktach. No panie wójcie przeszedł pan samego siebie starosta powiedział że złożył pan wniosek dla Pazdziorna wsi w której pan mieszka. Brawo może pan być z siebie dumny i pewny że w Piotrowicach poparcia nie ma dla pana

  • 2017-11-26 19:18:48

    gość: ~Z powiatu

    @~Piotrowice
    A gdzie pani Janina G. która jest szarą eminencja w starostwie od dziesięcioleci? I całą kasę trzyma? A gdzie pan Mariusz ż.?który jest sekretarzem w starostwie? Oj boją się podnieść swoje głowy, bo mogłyby przypadkiem spaść.

  • 2017-11-26 21:26:05

    gość: ~sasiad

    @~Z powiatu
    Pani Janina ma chodnik kolo siebie, a dzisiaj zajmuje sie piernikami xD

  • 2017-11-26 21:38:17

    gość: ~KierOwca

    Najpierw wypadałoby, żeby mieszkańcy nauczyli się korzystać z już istniejącego chodnika... Za każdym razem, gdy przejeżdżam przez Piotrowice trafia się gamoń, który idzie drogą, obok chodnika... i stwarza zagrożenie.

  • 2017-11-26 22:03:34

    gość: ~Mieszkaniec

    @~KierOwca
    A kierowcy niech się nauczą przepisów naprzód lub chociaż znaków drogowych . To wtedy niebedzie problemu a nie zapieprzac 90 przez wieś i jeszcze trąbić żeby mu zjechać ,bo jedzie król i chce wyprzedzić. Ale już nie długo wszystko się ukruci

  • 2017-11-26 22:44:36

    gość: ~Jaas

    @~KierOwca
    To nie musisz tędy jeździć

  • 2017-11-27 21:19:59

    gość: ~KierOwca

    @~Jaas
    Brawo, świetne rozwiązanie... Odpowiedź na poziomie stałego klienta sklepu monopolowego (wielobranżowego) w Piotrowicach.

  • 2017-11-26 22:54:41

    gość: ~sasiad

    @~KierOwca
    Otoz to! Jak swiete krowy obok chodnika srodkiem...i jeszcze narąbani

  • 2017-11-26 22:57:40

    gość: ~Mieszkanka

    Zawsze się znajdą osoby, które wiedzą lepie! Świetnie,że ktoś w końcu miał odwagę powiedzieć publicznie!A nie chować się za ekranem monitora!dzięki za poruszenie sprawy gratulacje tym co mają tę odwagę! Oby więcej takich akcji! Niestety ale tam potrzebne są chodniki i to już od dawna!Dla nas matek,dla starszych dla wszystkich !

  • 2017-11-27 06:02:03

    gość: ~Aga 33

    Warto wspominic, że nie tylko Tiry są zagrożeniem na tej trasie. Również mieszkający w okolicy "rajdowcy", którzy swoimi autami przez wieś pędzą po 150km/h . Jest bardzo niebezpiecznie.

  • 2017-11-27 11:32:30

    gość: ~sasiad

    @~Aga 33
    Mieszkajacy wlasnie w Piotrowicach rajdowcy, leca a nie jada. Za to tez prosze sie wziasc

  • 2017-11-27 09:40:18

    gość: ~Radny

    Dramat w powiecie polega na tym, że nie ma w wielu miejscowościach chodników! Nie rozwiąże tego problemu obecny starosta ponieważ nie widzi go od wielu lat. Jeden chodnik na jedną gminę w roku wyborczym to za mało!!! Problem dotyczy wszystkich miejscowości położonych przy autostradzie. Od kilku lat jest coraz więcej objazdów, a chodników brak!!! Tu jest potrzebny jakiś szerszy plan!

  • 2017-11-27 11:30:46

    gość: ~sasiad

    @~Radny
    Dokladnie.... A za łopaty sie wziasc i utwardzic kawalek pobocza , tak jak w Pazdziornie zrobili,sami dla siebie, dla wlasnego bezpieczenstwa.

  • 2017-11-27 11:41:41

    gość: ~Mieszkaniec

    @~sasiad
    Pierw trzeba mieć pieniądze na materiał by utwardzic. A pieniądze z Funduszu sołeckiego prawie w 50% któryś rok z kolei idą na boisko . RoZumiem rozrywka też jest ważna ale bez przesady

  • 2017-11-27 11:53:43

    gość: ~no to peszek

    @~Mieszkaniec

  • 2017-11-27 16:04:58

    gość: ~no tak

    @~Mieszkaniec
    zgadzam się że na boisko kasa idzie bo słyszałem że tam chcą na boisko zawsze sporo ale najwięcej to idzie na tą salę w piotrowicach nie ma co się oszukiwać

  • 2017-11-27 18:22:48

    gość: ~Mieszkaniec

    @~no tak
    Jak najwięcej na salę?
    10 tys na "budę " jakąś na boisko,10 na plac zabaw ,było przeniesienie przyłącza elektryczne , drogowskazy z numerami i sprawy bieżące. Aaaa no i doprowadzenie prądu na boisko
    Jak radny daje zawsze cynk do piłkarzy wszystkich i jest głosowanie za boiskiem. Bo radny tylko to robi

  • 2017-11-27 18:56:21

    gość: ~łał

    @~Mieszkaniec
    Nom..to trzeba chodzic na zebrania, interesowac sie, zabierac glos a nie teraz na necie odwaznie lamencic.

  • 2017-11-27 20:19:12

    gość: ~Haha

    Radni nasi są bezradni każdy ciągnie na swoją stronę i niestety się to nie zmieni a co do zebrań to tak mało ludzi chodzi a kasa na salę idzie a nic się na tej sali nie dzieje tylko jakiś sylwester czy okazyjne imprezy

  • 2017-11-27 22:39:30

    gość: ~łał

    @~Haha
    Po to sie idzie na zebranie , zeby zabrac glos, dac propozycje i cos wspolnie ustalic. A jak jest sie doopą to trudno.

  • 2017-11-28 15:52:15

    gość: ~Udanin

    A dlaczego gminy mają się dokładać do utrzymania mienia powiatowego? Starosta naciąga wójtów a oni mu wierzą.

  • 2017-12-04 23:51:00

    gość: ~ha ha

    ostatnio dodany post

    @~Udanin
    A ten w kapelutku po lewej na fotce , to statysta???;);)
    Bo napewno nie mieszkaniec Piotrowic:)