Express-Miejski.pl

Do policji przyjęto nowych funkcjonariuszy. W tym policjantkę, która wstąpi do KPP Środa Śląska

Uroczystości we Wrocławiu fot.: KWP Wrocław

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Policjanci i pracownicy dolnośląskiej Policji uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych przez Komendę Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Uroczytości związane były z 99. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. W uroczystym apelu, który zorganizowano w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, udział wzięli - kierownictwo dolnośląskiej Policji, wyróżnieni policjanci i pracownicy cywilni, Wojewoda Dolnośląski, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku, przedstawiciele różnych wrocławskich środowisk oraz sympatycy dolnośląskiej Policji.

Apel rozpoczął się od uroczystego ślubowania, które złożyło 52 nowych policjantów i policjantek przyjętych do służby na Dolnym Śląsku, a wśród nich policjantka, która zasili szeregi Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Następnie uczestnicy uroczystości wysłuchali wystąpienia na temat historii państwa polskiego i odzyskania niepodległości przez Polskę, które przygotował prof. dr hab. Krzysztof Kawalec Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu. - Podczas uroczystości policjantom i pracownikom Policji, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński wspólnie z Wojewodą Dolnośląskim Pawłem Hreniakiem, wręczyli ,,MEDALE ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ’’ nadane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz odznaki „ZASŁUŻONY POLICJANT” i medale „ZA ZASŁUGI DLA POLICJI” nadane Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kilku dolnośląskich funkcjonariuszy odznaczonych zostało również ,,BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI" - informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak. 

Wyróżnieni zostali także pracownicy służby cywilnej za szczególne zaangażowanie w wykonywaną pracę. Odznaczenia w tym roku otrzymało łącznie ponad 225 funkcjonariuszy, pracowników cywilnych i osób współpracujących z Policją dolnośląską. Nagrodami z okazji Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej wyróżnione zostały 184 osoby.   

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA