Express-Miejski.pl

Pożary sadzy, kolizja i zwisające okno. Interwencje średzkich strażaków

Pożar słomy w Piekarach fot.: OSP Udanin

W ciągu ostatnich dni  strażacy z terenu powiatu średzkiego gasili pożary, interweniowali przy kolizji i ściągali z dachu zwisające okno.

9 listopada po godz. 18 w Proszkowie doszło do pożaru sadzy w kominie. - Do zdarzenia zadysponowano strażaków ze Środy Śląskiej i Bukówka. Ich zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, sprawdzenie temperatury w kominie i ugaszenie pożaru. Strażacy sprawdzili również obecność tlenku węgla - wyjaśnia rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Do identycznego zdarzenia tego samego dnia doszło w Wilczkowie. Działania strażaków były analogiczne do tych z Proszkowa. 

Tego samego dnia po godz. 21, strażacy zostali wezwani do mieszkania znajdującego się na ulicy Wrocławskiej w Środzie Śląskiej. - Ze zgłoszenia wynikało, że w budynku występuje zadymienie i czuć dwutlenek węgla. Osoba zgłaszająca musiała czuć dym, ponieważ czad jest bezwonny. Strażacy sprawdzili obecność dwutlenku węgla i pomiary nie wykazały jego obecności - tłumaczy rzecznik.

Kolizja i zwisające okno 

10 listopada na ulicy Wiejskiej w Środzie Śląskiej doszło do kolizji. - W wyniku zderzenia z samochodu osobowego marki volkswagen passat wyciekły płyny z rozszczelnionej chłodnicy - informuje Domaradzki.

W Udaninie strażacy z miejscowej jednostki interweniowali przy oknie, które wypadło z mocowania. - Okno zsunęło się po dachu i zatrzymało się na rynnie 7 metrów nad ziemią. Ochotnicy przy pomocy drabiny zdjęli okno i usunęli zagrożenie - mówi Dariusz Domaradzki.

Strażacy z Udanina i Lusiny 11 listopada gasili też pożar słomy w Piekarach. Przyczyną pożaru było podpalenie.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pożary sadzy, kolizja i zwisające okno. Interwencje średzkich strażaków

    2017-11-13 11:16:30

    gość: ~Rafał Grzegorek

    ostatnio dodany post

    Dwutlenek wegla jest normalnym składnikem dymu wyczowalnym węchem. Natomiast tlenek węgla czyli czad faktycznie jest nie wyczuwalny i nie zawsze występuje w takich przypadkach

REKLAMA