Express-Miejski.pl

Ranking Zrównoważonego Rozwoju. Miękinia i Środa Śląska na wysokiej pozycji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ranking Zrównoważonego Rozwoju opracowany przez studentów Wydziału Administracji i Nauk społecznych Politechniki Warszawskiej wyłonił liderów wśród gmin.

Ranking ma na celu monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów, jako jednostek samorządu terytorialnego oraz promocję rozwoju na bazie opracowanych wzorców.

Uwzględnia on miasta i gminy i jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1000 mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1000 mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

W tym roku liderem wśród gmin wiejskich jest Kleszczów (woj. łódzkie). Wśród gmin miejsko-wiejskich pierwsze miejsce zajęły Polkowice (woj. dolnośląskie), a z gmin miejskich na pierwszym miejscu jest Karpacz (woj. dolnośląskie). Najdynamiczniej rozwijającym się miastem na prawach powiatu została Warszawa.

Jak wypadły średzkie gminy?

22 miejsce wśród ponad 616 gmin miejsko-wiejskich zajmuje gmina Środa Śląska

Wśród gmin wiejskich na ponad 1500 samorządów na 75 lokacie jest gmina Miękinia, 439 pozycję zajmują Kostomłoty, 462 Malczyce, a na 579 miejscu jest Udanin.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ranking Zrównoważonego Rozwoju. Miękinia i Środa Śląska na wysokiej pozycji

    2018-01-11 10:14:34

    gość: ~Udanin

    ostatnio dodany post

    Jak zwykle Udanin na szarym końcu powiatu!!!

REKLAMA