KKS Jelenia Góra – Polonia Skarby Środa Śląska 0:5 fot.: MLKS Polonia Środa Śląska

W III lidze kobiet zawodniczki ze Środy Śląskiej rozbiły KKS Jelenia Góra 5:0. Pierwszy zespół Polonii z porażką w Sadowicach.

Po domowym zwycięstwie nad ostatnim Brzegiem Dolnym Polonia ponownie musi przełknąć gorycz porażki, tym razem w Sadowicach. Orzeł, po fatalnym starcie zaczyna nabierać wiatru w żagle i odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu. Początek spotkania lepiej ułożył się dla gospodarzy. Po zagraniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się najlepszy strzelec Orła Alan Reszka, który daje prowadzenie zespołowi z Sadowic. Goście nie potrafili w pierwszej połowie poważnie zagrozić bramce rywali, a wszelkie próby ataku kończyły się na defensywie Orłów. W drugiej połowie Polonia odrabia straty, po strzale z dystansu Kamila Frukacza piłka wpada do siatki i na boisku jest remis. Goście nie cieszą się zbyt długo, gdyż 10 minut później pada zwycięski gol dla Sadowic. Po podaniu wzdłuż bramki niefortunnie interweniuje Janusz, do piłki doskakuje Kamil Baś i strzela na 2:1. Najlepszą okazje na wyrównanie miał Daniel Liberek, który z rzutu wolnego z około 30 metrów trafił w spojenie bramki z poprzeczką.

- Wiem, że to już staje się nudne, ale opis tego meczu niczym nie odbiega od poprzednich. Prowadzimy grę, nie strzelamy bramek, a robimy prezenty przeciwnikowi. Tym razem błąd bramkarza pomógł Sadowicom wygrać mecz. Brakuje nam skutecznego zawodnika z przodu, przez co nie strzelamy bramek i tracimy punkty. Nasza gra nie wygląda źle, ale tabela pokazuje co innego – komentuje trener Drączkowski.

Drugi zespół Polonii grał z LKS-em Ciechów. B klasowe derby gminy zakończyły się remisem 2:2, a bramki dla średzkiego klubu zdobyli Rożek i Liberek. - Mecz rozgrywany w trudnych warunkach, ale mógł się podobać. Zarówno jedna, jak i druga drużyna mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, bo sytuacji bramkowych nie brakowało. Remis był sprawiedliwym wynikiem – komentuje spotkanie Mariusz Kargol.

Panie zwyciężają w Jeleniej Górze

Niezwykle udany okazał się wyjazd Skarbów do Jeleniej Góry. Podopieczne Marcina Filończyka pokonały pewnie miejscowy KKS 5:0 po hattricku Katarzyny Kmiecik i dwóch bramkach wracającej po kontuzji Anny Pastuch. - Od pierwszych minut dziewczyny przystąpiły do zdecydowanych ataków na bramkę przeciwniczek. Efektem tego była bramka strzelona w 22. minucie spotkania. Praktycznie cały czas kontrolujemy mecz. Spokojna i konsekwentna gra sprawia, że w pierwszej połowie padają jeszcze dwie bramki dla naszej drużyny. Druga połowa to ambitna gra rywalek chcących zmienić niekorzystny dla siebie rezultat, ale też spokojna i rozsądna gra naszej drużyny. Po przerwie strzelamy jeszcze dwie bramki ustalając wynik na 5:0 – relacjonuje trener Filończyk.

Porażki młodzieżowców

Juniorzy starsi ulegli w Żmigrodzie Piastowi 1:5, a honorowe trafienie dla Polonii zanotował Sadkowski. - Od początku dnia nic nie układało się po naszej myśli. Na mecz wyjechaliśmy z godzinnym opóźnieniem i do Żmigrodu dojechaliśmy 5 minut przed meczem. Praktycznie z autobusu wyszliśmy na murawę. I zanim na dobre mecz się rozpoczął przegrywaliśmy już 2:0. Do przerwy gospodarze dołożyli jeszcze jedną bramkę i do szatni schodziliśmy z trzema bramkami straty. Po przerwie w 55. minucie za niesportowe zachowanie Patryk Bartkiewicz otrzymuje drugą żółtą, co w konsekwencji dało czerwoną kartkę i do końca meczu graliśmy w dziesiątkę. Niestety nie byliśmy w stanie tego dnia przeciwstawić się gospodarzom, którzy grali w tym meczu tak jakby to był finał mistrzostw świata. Byli w każdym elemencie lepsi od naszego zespołu. A nas czeka męska rozmowa i decyzja, co dalej – mówi po meczu trener zespołu Mariusz Kargol.

Porażką zakończyło się także spotkanie juniorów młodszych pod przewodnictwem Waldemara Masalskiego. W ramach Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych na własnym boisku poloniści ulegli KS Polkowice 2:7. - Prowadzenie objęli goście w 10. minucie po rzucie rożnym. Wyrównanie wyniku przyszło po golu Maksymiliana Waśniewskiego i tym samym pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:1. Druga połowa meczu to przede wszystkim przewaga przyjezdnych i problemy w rozegraniu piłki przez gospodarzy. Polkowiczanie strzelają 5 bramek, a średzianie po skutecznie wykonanym rzucie wolnym przez Jakuba Szafrana kończą mecz wynikiem 2:7. Wynik meczu nic dobrego nie wróży, a widmo spadku coraz bliżej – kończy trener Masalski.

Także na własnym boisku przegrał zespół trampkarzy. Młodzi podopieczni Grzegorza Żerelika ulegli KS Oława 0:5. - Goście z Oławy przyjechali zmotywowani walką o awans. Do przerwy dzielnie się bronimy i tracimy bramkę po błędzie w obronie. W drugiej połowie brakło sił i rywal strzela cztery bramki – mówi trener Żerelik.

KKS Jelenia Góra – Polonia Skarby Środa Śląska 0:5
Bramki dla Polonii: Katarzyna Kmiecik (3), Anna Pastuch (2)

gość: ~Adam

Kiedy Wkoncu Zrozumiecie ze magia draczkowskiego minęła? Nie potrafi się zachować i wini wszystkich dookoła sędziów zawodników a nie siebie , zarząd pobudka bo nasza polonia spadnie jeszcze

• 2017-11-08 07:41:12

gość: ~gal

Tutaj nie chodzi o żadną magię Drączkowskiego, przecież w środzie naprawdę nie potrzeba żadnej wyższej ligi grają chłopcy w okręgówce niech grają jest to wystarczający poziom na potrzeby takiej mieściny jak Środa Śląska nikomu nie ujmując bo sam jestem mieszkańcem tejże środy, nawet czasami udaje mi się bywać na meczu.Przecież wyższa liga to większe wydatki a z tego co wielokrotnie słyszę tych ciągle brakuje w kasie klubu .Chłopaki niech grają trener niech trenuje a zarząd niech wreszcie powie ,,Stać nas na wyższy poziom rozgrywek mamy sponsora mamy kasę ściągamy zawodników na potrzeby rozgrywek na wyższym poziomie i jedziemy ostro tym wózkiem "i gramy tam parę ładnych lat bo ko kasa jest na wynagrodzenia dla zawodników dla trenera na obozy na autobus bo trzeba dalej wyjechać, na posiłki dla zawodników po meczu bo wyjazdy są bardzo daleko, na opłacenie sędziów bo oni więcej kosztują ,itp itd.I jeżeli ktoś będzie krytykował chłopaków i trenera niech zacznie krytykę od zarządu.A może jak będzie kasa to i trener będzie lepszy bo widzę że jeśli coś idzie nie tak to od razu trener niestety nie zawsze tak jest.Chłopaki zostawiają na boisku kupę zdrowia i grają na tyle na ile ich stać na dany moment nie wszyscy nadają się nawet na okręgówkę ale niestety,, jak się niema co się lubi to się lubi co się ma "

• 2017-11-08 09:37:25

gość: ~aa

@~gal
    Dlaczego chcesz krytykować Zarząd??? Z tego co wiem Zarząd stworzył tej drużynie co najmniej IV -ligowe warunki. Dostęp do masażysty, basen, premie za wygrane mecze, itp. A trener jest od tego żeby wyciągnąć z drużyny maksa i po to Pan Drączkowski został zatrudniony. Jest jednym z najlepszych trenerów na Dolnym Śląsku, a nie potrafi sobie w okręgówce poradzić. Dlaczego?? A dlatego, że po pierwsze tam gdzie wcześniej był (Kąty Wroc, Wielka Lipa, Żmigród) zawodnicy zarabiali duże pieniądze i nie liczył się z nimi tylko jak coś było nie tak, nie było kasy. Po drugie miał ukształtowanych zawodników z reguły na wyższym poziomie rozgrywkowym. A w Polonii ma młodych chłopaków, których jeszcze trzeba czegoś nauczyć, a tego on nie potrafi. Jak często słyszę na meczu temu nie podawaj bo straci, komu ty grasz, itp. to nóż mi się w kieszeni otwiera bo to są 16,17,18-latkowie. Dlatego ten trener, który zarabia tu bardzo duże pieniądze nie nadaje się na ten poziom rozgrywkowy. A jak drużyna ma grać w okręgówce to niech prowadzi ich trener miejscowy,za którego nie będzie trzeba tyle płacić, bo i tak niżej nie spadną.

• 2017-11-08 10:57:27

gość: ~max

przez tego trenera odeszło kilku dobrych zawodników ze średzkiej Polonii Szmajda,Antosiewicz,Naskręt jest arogancki pozbawiony kultury trener, na ostatnim meczu co jest tego potwierdzeniem sędzia wyrzucił go na trybuny, czasy Drączka dobiegły końca, po przegranym sobotnim meczu należy mu podziękować.

• 2017-11-08 12:48:00

gość: ~kibic

@~max
    mowisz ze to dobrzy zawodnicy? Którzy gdzie tylko mogli to pod chłopakami dołki kopali pomyśl co piszesz

@~max
    Szmajda, Antosiewicz i Naskręt to dobrzy zawodnicy? Toty się znasz na piłce tak samo jak Królowa Elżbieta. A poza tym drużyna ich nie chciała nie trener, wszyscy mieli ich dość.

• 2017-11-08 14:17:03

gość: ~średzianin

@~max
    Twoje czasy chyba dobiegły końca. Nie jeden trener wyrzucany był na trybuny nie tacy siedzieli na trybunach Guardiola czy Mourinho też siedzieli. A jak byś miał jakiekolwiek pojęcie o piłce to byś widział jak karygodne błedy popełniał sędzia to było żenujące ja bym też nie wytrzymał nerwowo. Kultury widzę to pozbawiony jesteś ty i ty nie będziesz zwalniał Drączka. Dziwię się tylko bardzo, że Drączek w ogóle chciał tu przyjść do tak słabego klubu, bo obiekty to naprawdę nie wszystko. A z tego co wiem propozycji miał kilka, nie mam pojęcia może to że jest na miejscu i nie musi dojeżdżać. A mity o jego zarobkach, tego się już słuchać nie chce skąd wy wiecie ile on tu zarabia. Wy macie pojęcie ile zarabia się w innych klubach ?

• 2017-11-08 14:20:50

@~max
    No to prawda Naskręt ten " dobry zawodnik " jest tak świetny, że bardzo pomaga w Malczycach, które przegrywają. Ostatnio dostał czerwoną kartkę. Z całym szacunkiem dla trenera Samca Malczyce przegrywają bo też nie ma tam dobrych zawodników. Bo tak jak już tu ktoś napisał z gówna bata nie ukręcisz.

• 2017-11-08 11:39:28

gość: ~gal

Wszystko Ok może i się z tobą zgadzam lecz cyt.A jak drużyna ma grać w okręgówce to niech prowadzi ich trener miejscowy,za którego nie będzie trzeba tyle płacić, bo i tak niżej nie spadną.A pan trener jest trenerem lokalnym czyli tutejszym po drugie zawodnicy 17/18 letni powinni być już zawodnikami ukształtowanymi lub na końcu tego ukształtowania , czyli gdzieś na drodze swojej kariery coś nie zagrało patrz( szkolenie młodzieży)przecież Polonia opiera sie w 80 % na wychowankach .Przejście zawodnika do grupy seniorów powinno się odbywać na zasadzie - biorę bo jest dobry a nie biorę o muszę.

• 2017-11-08 12:52:21

@~aa
    Premie? Zapytaj chłopaków jakie premie! Lipa kąty żmigród (patrz miejsce w tabeli wszystko po odejściu Drączka) gdzie teraz są?? masz ich wielkie pieniądże ! I co spadki i spadki...O czym ty wgl mówisz o basenie? Każda gmina taki ma! Masażysta? Normalna sprawa bo chłopaki doznają kontuzji! A nasza młodziez nigdy nie była wyszkolona ale to trzeba zawdzięczać trenerom poza drużyną seniorską! Dlaczego trenerzy od młodzieży ich nie wyszkolili, proste nie potrafią tego zrobić!

• 2017-11-08 13:20:40

gość: ~adam

@~aa
    A ty masz pojęcie co to są IV ligowe warunki to jest co najmniej 400 000 na pierwszą drużynę plus osobne pieniądze na grupy młodzieżowe a Polonie ma niewiele ponad
    200 000 na wszystkie drużyny, także przestan bełkotać jak nie masz o tym pojęcia. Basen, masażysta, premie za mecze ? ale łaska w większości klubów tak jest. Dziwne aby drużyny ze Środy nie mogły korzystać z obiektów które gmina wybudowała to po co były by te obiekty.Młodzi chłopcy grają ci którzy uczestniczą w treningach ci kórzy nie chodzą nie grają. A gdzie trenerzy młodzierzowi którzy szkolą młodzież i dzieci dlaczego Drączkowski ma za wszystko odpowiadać. Drączkowski to trener miejscowy jakbyś miał jakieś pojęcie. To że zawodnicy mają dobre warunki do trenowania nie oznacza, że są dobrymi piłkarzami , niestety większość pewnego poziomu nie przeskoczy na wet gdyby trenował ich MOURINHO.

• 2017-11-08 11:13:20

gość: ~Dd

@~gal
    Święte słowa w innych klubach miał ekipy samograj a turaj musi coś stworzyć , dobrego trenera poznaje się po tym jak robi coś z niczego, co to za sztuka zrobić wynik z ekipa co jest stworzona do sukcesu sportowego

• 2017-11-08 12:55:08

@~Dd
    No tak bo przecież wszędzie moga być dobrzy zawodnicy a tylko w Polonii ich nie ma na to wychodzi, takie gadanie, zobaczycie jak Brzezina wejdzie i wyjdzie szybciej niż myśli z 4 ligi bo póki co jest tam kasa, kasa się skończy i do widzenia!

@~Ekf
    No oczywiście Łukaszu Bartku nie skończy się oby ale umiejętności na IV ligę się skończą na pewno . Umiejętności się skończą bo w IV lidze gra się piłką a nie laga i do przodu

@~Dd
    Masz rację święte słowa tam gzie są super zawodnicy tam jest wyższa liga smograi nie ma musi być dobry trener. W Żmigrodzie trener Podstawek miał wielu super zawodników a odchodził jak byli na przed ostatnim miejscu, tak więc dobry trner też jest potrzebny. A tam gzie nie ma dobrych zawodników i pieniędzy wszędzie tak jest nie ma niestety drużyny i nie ma co oczekiwać że bedzie lepiej. Z tą druzyną Polonia nie ma szans na wyższa ligę nie ma najmniejszych szans i pora to zrozumieć. Trenerów czarodziei nie ma, nigdzie nie ma. A ty byś chciał aby Drączkowski czarował. Postaraj się aby zatrudnili Copperfielda.

• 2017-11-08 09:08:51

w meczu z Sadowicami i nie tylko najsłabszy zawodnikiem na boisku był bramkarz Janusz, nie rozumiem dlaczego nie bronił Łukasz Spring, tracimy frajerskie bramki przez tego bramkarza,należy temu panu podziękować w najbliższym jakże ważnym meczu z Kobierzycami.
    Trener wystawił fatalny skład w pierwszej połowie meczu, Bartek Skóra to dobry zawodnik ale nie pozycji na której występował, strzelamy lub nie strzelamy wogóle bramek i to budzi obawy przed meczem z Kobierzycami. zastanawiajace.

• 2017-11-08 09:54:08

gość: ~Utz

@~kibic Spring już nie jest tym bramkarzem co kiedyś. Jest dużo słabszy od Janusza, ma nadwagę nadaje się teraz tylko do drużyny rezerw.

• 2017-11-08 13:08:55

@~Utz
    Spring nie jest słabszy od Janusz tylko mniej trenuje bo nie może ma pracę i bardzo schudł jakbyś zauważył. Dlatego nie może być pierwszym bramkarzem.

• 2017-11-08 13:07:23

@~kibic
    Trener wystawił skład jaki miał brakowało mu do składu 6 piłkarzy. Bramek nie strzelają bo nie mają napastnika. A za pieniądze które ma do dyspozycji zarząd dobry napastnik nie przyjdzie.Sorry klubu nie stać na granie wyżej

• 2017-11-08 10:46:09

gość: ~Strach

I pękła barka 4 ligowa przykro, ale nie raz słychać było głosy żeby zabrać pieniądze klubom b klasowym i a klasowym i oddać te pieniądze polonii tylko po co żeby mieli więcej do roztwonienienia trzeba to kolesiostwo rozwalić zatrudnić człowieka który będzie miał wpływ na drużynę

• 2017-11-08 13:48:10

gość: ~123

@~Strach
    A tu ktoś chciał IV ligę z tym budżetem i z tymi zawodnikami ? Nie wierzę.

• 2017-11-08 10:50:02

gość: ~staszek

w meczach rezerw małpi reprezentuje się bardzo dobrze i nadwaga mu nie przeszkadza, widzę go w pierwszym składzie w sobotę na meczu z Kobierzycami.

• 2017-11-08 14:15:36

gość: ~Bębenek

@~staszek
    W b klasie grają drewniaki dlatego może się dobrze prezentuje. W okręgowce już sobie nie da rady.

• 2017-11-08 14:25:18

@~Bębenek
    Drewniaki może i racja ostatnio grało chyba czterech z pierwszej Polonii i sobie nie poradzili więc jak mają sobie radzić w pierwszej drużynie z takim poziomem gry. No ale niestety trener ma tylko takich do dyspozycji żadnego wyboru współczuję mu.

• 2017-11-08 14:34:43

gość: ~Tyty

@~kibic
    Czego mu współczujesz? Mamy poprostu drużynę na środek tabeli i tyle. Osobiście lubię chodzić na mecze Polonii. Chłopaki walczą a to, że czasami brakuje umiejętności to trudno. Wolę mieć zespół w środku tabeli okregowki i oglądać swoich chłopaków niż czwarta ligę z zawodnikami poza Środy

• 2017-11-08 15:56:16

gość: ~Kinic

@~Tyty
    To po co taka napinka na IV ligę ? Masz racje niech sobie grają w okręgówce

• 2017-11-08 15:06:36

gość: ~hahahahahhaahhhahaaha

@~kibic.jakich czterech?rożek z chorym kolanem.? młody rybka co ma 17 lat i zagral dwa mecze w pierwszym składzie,? liberek daniel który gral dobrze 5 lat temu a teraz budowa osiłka, i szatan który nie lapie sie wogoole do skladu.i malpi ktory jedzie sobie pokopac piłke dla przyjemnosci..

• 2017-11-08 15:59:13

gość: ~Kibic

@~hahahahahhaahhhahaaha
    A to nawet pięciu nie czterech. A tych zawodników ma na ławce w pierwszej drużynie i co ma z nich korzystać w pierwszym składzie ? Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi w piłce

• 2017-11-08 11:54:48

gość: ~rony

trener stawia na młodzież, może 1-2 juniorów starszych nadaje się do gry w pierwszym zespole pozostali odstaja pod względem jakości gry oraz warunków fizycznych.Z Kobierzycami należy postawić na doświadczonych sprawdzonych zawodników na eksperymenty które Panu trenerowi nie wychodzą nie ma już czasu i proszę nie preferować w grze swojego synu bo w kliku ostatnich meczach to tak na dobra sprawę nic wielkiego poza nazwiskiem nie pokazał jest przeciętny, zaznaczam że to nie jest tylko moje zdanie.

• 2017-11-08 14:06:30

gość: ~KIBOL

@~rony
    I tylu w drużynie młodych gra. A dlaczego ma nie stawiać na swojego syna , jego syn może nie jest wybitnym piłkarzem ale na pewno lepszym od wielu seniorów patrz Dudko , Szatan i jeszcze kilku bym wymienił. Bardzo dobrze, że gra mały Drączek bardzo dobrze że gra Gagat, Rybka niech sie ogrywają Gagat i Drączek nie mają nawet 18 lat. Przeciętny to jesteś Ty nawet nie przeciętny słaby bo nie masz pojęcia co wypisujesz. A jakich tu masz doświadczonych zawodników którzy nie grają w tej drużynie nie ma już zawodników ty masz w ogóle pojęcie o czym ty piszesz. Proponuję rzuć trochę kasy dla zarządu a będziesz miał i doświadczenie i jakość. Za frytki nikt dobry tu nie będzie grał. Chwała dla Zarządu , że męczy się z tym budżetem.

• 2017-11-08 14:57:53

gość: ~Aaaa

@~rony
    My to chyba na inne mecze chodzimy, przypominam Ci, że syn Drączka to jeszcze junior, więc jasne jest, że będzie popełniał błędy. I tak mogę śmiało powiedzieć i nie tylko ja, że dużo ilość akcji kreowanych w ostatnich meczach naszego zespołu była przez niego, jest aktywny i prawie każda piłka przechodzi przez niego. Dlatego nie narzekaj na chłopaka, nabierze doświadczenia, poprawi grę w defensywie i będziemy mieli jeszcze z niego pociechę. Tylko dajcie mu czas!! Waszym zdaniem chłopak z juniorów powinien być kluczowym zawodnikiem w seniorach z miejsca od dołączenia do pierwszej drużyny, a tak niestety to nie działa.