Express-Miejski.pl

OSP Ujazd Górny: mamy to! Czyli nowy wóz w jednostce

Uroczystości w OSP Ujazd Górny fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W sobotę 4 listopada w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe Górnym było wielkie święto.

Wspólnie ze strażakami nowy wóz bojowy witali druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek z Czernej, Pustkowa Wilczkowskiego, Bolkowa, Budziszowa Wielkiego, Wądroża Wielkiego, Pichorowic, Ujazdu Dolnego, Jarosławia, Lusiny, Udanina i Gościsławia. Na uroczystości byli również mieszkańcy Ujazdu Górnego oraz wójt Teresa Olkiewicz.

Radość strażaków była tego dnia ogromna. - Możemy powiedzieć, że na tą chwilę czekaliśmy w nieskończoność, ale w końcu mamy to! Te dwa słowa były naszym sobotnim hasłem, które było głośno przez wszystkich wygłaszane - cieszą się strażacy. Jednostka OSP Ujazd Górny ma nowy wóz bojowy na podwoziu MAN TGM 340, zabudowany przez firmę Stolarczyk. - Wielokrotnie dziękowaliśmy już wójt Teresie Olkiewicz, ale jeszcze raz z całego serca dziękujemy za starania i docenienie nas nowym samochodem. Wójt wyróżniła naszą jednostkę, a my na pewno nie zawiedziemy i będziemy jeszcze mocniej i aktywniej pracować, aby pokazać, że na niego zasługujemy. Liczba Strażaków i gości, którzy z nami świętowali, tą szczególną chwilę przerosła nasze oczekiwania - dziękują strażacy.

Nowy wóz to koszt ponad 760 tys. złotych

Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy MAN, który trafił do strażaków, pozyskany został dzięki projektowi „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem gminy Świdnica”. - Przedmiotem projektu był zakup 7 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych oraz specjalistycznego sprzętu. Projekt objął swoim zakresem doposażenie 11 jednostek OSP, tj. OSP w Burkatowie, OSP w Ostroszowicach, OSP w Jaworzynie Śl., OSP w Męcince, OSP w Goczałkowie, OSP w Ujeździe Górnym, OSP w Pożarzysku, OSP w Leśnej, OSP w Tworzyjanowie, OSP w Siekierczynie, OSP w Brzegu Dolnym - informują pracownicy gminy Udanin.

Wartość samochodu bojowego dla OSP Ujazd Górny wyniosła 761 tys. złotych, natomiast wkład własny gminy Udanin to ponad 273 tys. złotych.

em

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • OSP Ujazd Górny: mamy to! Czyli nowy wóz w jednostce

  2017-11-07 13:09:31

  gość: ~przyjaciel

  Strażakom zdecydowanie należał się nowy wóz i był im potrzebny! To sukces wielu osób. Brawo Panowie

 • 2017-11-09 19:35:22

  gość: ~gość 2

  oby więcej takich miłych zeczy sie działo w naszym powiecie !!!! GRATULACJE!!!

 • 2017-11-09 20:53:15

  gość: ~Endriu

  ostatnio dodany post

  Ten wóz jest dzięki Lesławowi Wasylów który włożył wszelkie starania do tego aby Ujapzd Górny dostał nowe auto.. I to jemu należą się wielkie ale to naprawdę WIELKIE BRAWA !!!

REKLAMA