Express-Miejski.pl

Radny zawnioskował o obniżenie pensji wójta

Radny Stanisław Waszkowicz fot.: akme

30 października radny Stanisław Waszkowicz złożył wniosek o obniżenie pensji wójta gminy Malczyce Piotra Frankowskiego. 

Aktualnie szef malczyckiego urzędu zarabia ponad 9 tys. złotych brutto. Na początku swojej kadencji była to kwota ponad 6 tys. złotych. W jej skład wchodziło wynagrodzenie zasadnicze na poziomie 4.500 zł brutto. Do tego dochodził dodatek funkcyjny w wysokości 500 zł. Wójt otrzymywał także  dodatek specjalny w wysokości 25% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1.250 zł). 

W trakcie październikowej sesji rady gminy radny Waszkowicz wystąpił z wnioskiem o zmniejszenie wynagrodzenia wójta do pensji z początku jego kadencji, czyli do 6.250 zł brutto. Dlaczego? - Wniosek napisałem samodzielnie, bez żadnych konsultacji z innymi radnymi. To jest tylko i wyłącznie moja decyzja - mówi w rozmowie z nami radny. - Podnosząc pensję panu wójtowi zastrzegłem sobie, że jak będzie coś nie tak, to przysłowiowo utnę krawat przy samej szyi. Wniosek chciałem złożyć już wcześniej. Ostatnie komisje sportu i rolne przerosły moje wyobrażenie o współpracy z wójtem. Kombinowanie przy uchwałach, nasyłanie na wyborców policji i CBA... Takie zachowanie jest chore. Do tej pory popierałem jego działania, byłem w koalicji. Jednak moje zaufanie stracił całkowicie - komentuje radny.

Wynagrodzenie Piotra Frankowskiego wzrosło rok po objęciu stanowiska. Pamiętam jak w 2015 roku wójt sam złożył wniosek o podniesienie jego wynagrodzenia. Wtedy go poparliśmy i to dzięki nam ma teraz taką pensję. Jednak wtedy zastrzegłem sobie, że jeżeli nie będzie się sprawował jako wójt, to złożę wniosek i odbiorę mu te pieniądze - wyjaśnia Stanisław Waszkowicz.

Radni poprą wniosek?

Wniosek radnego wpłynął w październiku. Decyzja o poziomie wynagordzenia może zapaść zatem w trakcie listopadowych obrad rady. 

Całą sytuację komentuje również sam wójt. - Jest mi bardzo przykro z tego powodu, że w taki sposób niektórzy radni próbują swoje frustracje przelewać na grunt samorządności. Mam nadzieję, że radny lub grupa radnych, odpowiednio umotywują swój wniosek, bo dzisiaj - jak czytam we wniosku uzasadnienie - to jestem z jednej strony zaskoczony użytymi argumentami lub ich brakiem, a z drugiej zaszokowany formą wniosku. Generalnie uważam, że jest to nieeleganckie, aby w ten sposób walczyć z wójtem, bo do czego ma to doprowadzać? Taka sytuacja miała miejsce już w poprzedniej kadencji, kiedy w 2011 roku na kanwie konfliktu personalnego obniżyła ówczesna rada gminy pensję wójta do właśnie takiej kwoty. Zarobki wójta gminy malczyce są dzisiaj i tak najniższymi wśród włodarzy powiatu średzkiego - informuje Piotr Frankowski.

anbo

57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Radny zawnioskował o obniżenie pensji wójta

    2017-11-10 12:53:32

    gość: ~Mieszkaniec

    Na zarobki trzeba zasłużyć i czemu niby chcesz zarabiać tyle ile inni gdy nawet do pięt im nie dorownujesz. Klamco i oszuście

  • 2017-11-10 13:32:54

    gość: ~szok

    no proszę bardzo. Odważny facet

  • 2017-11-10 14:42:47

    gość: ~Gościu44

    Taką pensję to mają włodarze dużych i bardzo dużych miast, a nie wsiowej gminy! Popieram wniosek. Na pewno znajdą się ważne cele na, które będzie można dołożyć z tej pensji

  • 2017-11-10 19:39:26

    gość: ~Krzysztof

    @~Gościu44
    burmistrz Środy Śląskiej zarobił w 2017 roku ponad 167 tys zł
    wójt Malczyc 128 tys zł
    dlaczego średzcy radni nie obniżą pensji Lordowi?

  • 2017-11-10 15:09:08

    gość: ~Mieszkaniec

    Oszczędzone 3tyś złotych miesięcznie można wydać np na lepsze posiłki dla dzieci w przedszkolu, i nie rozumiem dlaczego wójt w ogóle się wypowiada na temat swojego wynagrodzenia, to nie on decyduje i nie ma nic do gadania. Jak rządzi tak powinni płacić a jak rządzi to każdy widzi

  • 2017-11-12 10:42:30

    gość: ~obserwator

    @~Mieszkaniec
    A Panie z przedszkola wynosiły by wtedy więcej kg mięsa do domu niż dotychczas.

  • 2017-11-12 21:30:56

    gość: ~Mieszkaniec

    @~obserwator
    Wyraźnie napisałem, że LEPSZE a nie większe. Proszę czytać ze zrozumieniem.

  • 2017-11-14 15:14:12

    gość: ~rodzic

    @~obserwator
    A kim ty jesteś, że oskarżasz panie o kradzież? Moje dzieci tam chodziły i złego słowa nie pozwolę na przedszkole powiedzieć. Masz jakieś własne doświadczenia w tym temacie?

  • 2017-11-10 16:02:16

    gość: ~litości

    W gminie wiejskiej nie ma magistratu. Nauczcie się w końcu.

  • 2017-11-10 16:45:47

    gość: ~oglądacz

    Nareszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Tylko dlaczego tak późno zareagowali nasi radni. czyżby czerpali z tego jakieś korzyści ?

  • 2017-11-10 18:21:39

    gość: ~Klawisz

    Tak sobie czytam pewien artykuł: Dla radnego wartością nadrzędną powinno być dobro wspólnoty samorządowej i mieszkańców. Oczekuje się, że będzie reprezentował potrzeby lokalnej społeczności i działał na rzecz ich zaspokojenia. Zadanie odpowiedzialne i wymagające dużego zaangażowania. Co otrzyma w zamian? W gminie Malczyce-1324,85 zł. W przypadku Pana Waszkowicza dochodzi miesięcznie 350 zł za sołtysowanie. Robi się niezła sumka. Razy 15 osób w radzie gminy. W ciągu roku? Każdy może to wyliczyć... odpowiedzialność radnego? Zerowa! A Wójta...? On przychodzi przynajmniej codziennie do pracy.. próbuje to jakos zrozumiec..

  • 2017-11-10 23:13:08

    gość: ~anonim

    @~Klawisz to radni mają już 1300 diety? Jeśli tak to od kiedy?

  • 2017-11-10 18:48:34

    gość: ~Janek

    Pan radny został odsunięty od tzw. "stołu' i teraz kąsa. Nie wie z kim ma grać. A wybory za pasem. Przydało by się czymś wykazać , a nie ma czym. Taki apel do mieszkańców Mazurowic czy nie macie konkretnych ludzi do reprezentowania miejscowości.

  • 2017-11-10 23:51:49

    gość: ~Ja

    @~Janek
    radny ze tak powiem 'narobil' do własnego koryta. Teraz powinni wszystkich radnych zacząć rozliczać. Rozumiem że Wójt może zarabiać bo jakby nie patrząc to robota ponad 40h tygodniowo a żyć z czegoś trzeba. Ale radni? To powinna być funkcją społeczna. Rozumiem uzasadniony zwrot poniesionych kosztów dojazdów itp. Ale nie często dieta dzięki której przez całą kadencję można np spłacić nowe autko. A w społeczności nawet nie zaistnieć

  • 2017-11-10 21:20:07

    gość: ~Załamany

    Panie radny. To, że pan (przez małe p) pisał sam ten czy inny wniosek to nie musisz pan nikomu mówić. Gdybyś pisał z kimś innym, to może byłoby o połowę ortografów mniej! Pod tym względem jesteś fenomenalny!!! :)))))))))))))) Dobrze, że w tym wypadku twoją wypowiedź Redakcja pisała, bo było by raczej na co popatrzeć, gdyż ciężko to "coś" nawet przeczytać! Żyjemy w takich czasach, że sięgnięcie po słownik ortograficzny czy też sprawdzenie pisowni podstawowych wyrazów w Internecie, nie powinno stanowić żadnego problemu. Ale, jak widać, nie dla pana. Bardziej ośmieszyć się już pan nie mógł!
    Klepią pana po ramieniu i chwalą, a za plecami śmieją się do łez za wyjątkową mądrość i inteligencję :)))))))))

  • 2017-11-12 11:00:40

    gość: ~Poprawny

    @~Załamany
    Typowe metody wojcia Frania - wykpic, zadrwic, osmieszyc, a wszystko po to żeby odwrócić uwagę od siebie i swojej buty i arogancji. A propos stluczki, którą podobno spowodował w piątkowy poranek - mam nadzieję, że wykazał szczególną troskę i wezwał policję na miejsce zdarzenia, tak jak wzywał ostatnio na mieszkańców. Czy jednak się mylę? I tu nie widział konieczności interwencji odpowiednich służb?

  • 2017-11-12 12:23:56

    gość: ~do poprawny

    jak czytam te wpisy to 90 % z nich uderza bezpośrednio w wójta, ubliżając mu na wszystkie możliwe sposoby! aż się dziwię że niektóre z nich mogą w ogóle być publicznie przedstawiane.i dziwię się że wójt z tym nic nie robi !!! ale też jest to typowe dla malczyckich elit, oczerniać, kłamać nic nie robić sobie z prawa bo przecież niektórzy mają bogatą przeszłość kryminalną, A ci co tak krzyczą głośno na sesji robią interesy a wójt przeszkadza bo informuje Policję ? a przecież jeszcze parę lat temu pamiętam jak pewna pani zgłosiła na prokuraturę i doprowadziła do skazania młodych ludzi z Malczyc bo ,,krzywo na nią spojrzeli'' a dzisiaj też straszy wójta na fb jakimiś pozwami ...?

  • 2017-11-14 15:20:05

    gość: ~wyborca

    @~do poprawny
    Wójt robi!!!! Hejtuje radnego, bo skąd wiadomo ile błędów wrobił? Przecież ten wniosek wójt widzieć musiał, więc zapewne to jego sprawka atak na radnego, który śmiał sie postawić jemu i jego przybocznym wyznawcom. I co wójt jeszcze robi? Rozdaje pieniądze na prawo i lewo. Spłaca obietnice, a to jakieś nie planowane parkingi, place zabaw, progi zwalniające pojawiające się w nocy...

  • 2017-11-14 15:51:29

    gość: ~z Mazurowic do wyborcy

    skąd wiadomo???????? Ano stąd, że wniosek jest w protokole Sesji, a protokół jest dostępny nawet dla ciebie malutki człowieczku! Ale skąd ty o tym możesz wiedzieć?!?!?!?!?! Nie masz pojęcia nawet o tak prostej rzeczy!! To żadna tajemnica., co i w jaki sposób zostało tam zapisane !

    Panie Waszkowicz - wstyd mi, że mieszkam w miejscowości, którą pan reprezentuje. Dobrze, że głupota skrzydeł nie ma!!!!!!!!
    Wszyscy, którzy tu bronicie tego pana macie taki sam iloraz inteligencji co on.

  • 2017-11-14 19:08:12

    gość: ~obserwator

    @~z Mazurowic do wyborcy
    Proszę mi powiedzieć czy protokół z sesji bez aprobaty radnych gminy może ujrzeć tzw. "światło dzienne" Ten protokół dopiero będzie zatwierdzony na przyszłej sesji. Więc domniemam, że pracuje Pani U.G. i to właśnie pracownicy w/w instytucji powinni uczyć się awioniki, a nie robić zamieszanie.

  • 2017-11-14 21:26:14

    gość: ~kobitka

    @~Załamany
    Gupoty piszesz Panie Wojcie!
    Czepiasz się za błędy ortograficzne.Z godnością przyjmij obniżenie pensji i nie odmieszaj sie!

  • 2017-11-10 22:32:43

    gość: ~Taka sytuacja

    ,,Gmina Udanin jest biedną i rolną gminą" a wójt Teresa Olkiewicz zarabia 166015,69 zł rocznie. Pani wójt czy to nie jest za dużo jak na biedną gminę???

  • 2017-11-10 23:11:48

    gość: ~anonim

    Poprzedniemu wójtowi radni dali najniższą zasadniczą w polsce przeżył. To czemu ten, który nic nie robi od 3 lat tylko foty ma zarabiać 10 tyś złotych

  • 2017-11-11 09:20:01

    gość: ~whh

    Funkcja wójta powinna być społeczna jak prezesowanie w Ogródkach Działkowych czy PZW.
    No a oszczędność 3000 miesięcznie daje 36000 rocznie, w czasie trwania kadencji było by to 144 tysięcy netto czyli koło 200 tysięcy brutto :)
    Za tę sumkę można by coś już zdziałać dobrego dla gminy.

  • 2017-11-11 11:16:07

    gość: ~do whh

    bardzo dobry pomysł, wójt społecznik z nienormowanym czasem pracy, czyli 24 godziny na dobę a radnym proponuje podnieść dietę np. taki radny waszkowicz czy grzelak, przecież muszą z czegoś żyć ? poziom niektórych wpisów jest żenujący drodzy mieszkańcy gminy malczyce

  • 2017-11-11 13:20:24

    gość: ~oj

    @~do whh
    Widać , że odpowiada nasz "włodarz" albo ktoś z jego świty. Złość aż kipi w tej wypowiedzi ,a i szacunku ani odrobiny.

  • 2017-11-11 12:22:07

    gość: ~ekonomista

    @~whh
    Coś ty nie umiesz liczyć!. Pensja obecnego wójta kosztowała już Gminę Malczyce ok 380 tyś. Jak tak dalej pójdzie to do końca kadencji zgarnie 0,5 mln złotych. Absolutny rekord w dziejach Malczyc. Słuszny wniosek radnego z Mazurowic. Może napisany z błędami ale myślę, że reszta go w końcu poprze i uzasadnienie razem napiszą bez "byków".

  • 2017-11-11 15:33:16

    gość: ~do ekonoma

    mamy 15 radnych razy 800 pln daje to miesięcznie 12tyś a na rok 144 tyś netto do tego 10 tyś na utrzymanie rady to w sumie 154 tyś to na kadencję daje 616 tyś i za co i komu ??? po co w ogóle jest ta rada ? i ci niektórzy radni z metra cięci którzy wstyd przynoszą tylko

  • 2017-11-11 15:35:51

    gość: ~do ekonoma

    mamy 15 radnych razy 800 pln daje to miesięcznie 12tyś a na rok 144 tyś netto do tego 10 tyś na utrzymanie rady to w sumie 154 tyś to na kadencję daje 616 tyś i za co i komu ??? po co w ogóle jest ta rada ? i ci niektórzy radni z metra cięci którzy wstyd przynoszą tylko

  • 2017-11-14 21:29:08

    gość: ~kobitka

    @~do ekonoma
    A po co jest ten wójt w Malczycach jeśli i radni są niepotrzebni?
    Żenada

  • 2017-11-11 13:44:56

    gość: ~ja

    ale smieszne w tym artykule jest to ze sam sobie zawnioskował o podwyżke i każdy sie zgodził....

  • 2017-11-11 14:49:49

    gość: ~christina

    bardzo dobrze sluszna racja wujek ma racje

  • 2017-11-11 16:49:52

    gość: ~czytelnik

    zapraszam do lektury, bo gadacie i gadacie a niektórzy nie wiedzą o co chodzi :)

    https://www.facebook.com/Baranybeeeee/

  • 2017-11-11 22:36:06

    gość: ~Najlepiej

    Najlepiej się operuje publiczną pensją chłystki nie napiszecie ile wy zarabiacie w prywatnych firmach ile pieniędzy ukradliście z VAT wstyd i hańba ale społecznie pomóc to wogóle wam się nie chce biedaki

  • 2017-11-12 08:33:05

    gość: ~do Waszkowicza

    Mam nadzieję, że dokończysz swojego dzieła i wspólnie nawet z tymi z drugiej strony stołu podniesiesz rękę nad zabraniem pensji nic nie robiącemu wójciowi. Czy on chociaż wykorzystał urlop, czy też już składa na niezłą odprawę na koniec kadencji.

  • 2017-11-12 12:08:23

    gość: ~znalezione

    ... taki wpis znalazłem u innej prasy :)
    I to jest właśnie to!!!!!!! :D :D :D
    PROSTACTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wniosek został złożony! Protokół z sesji jest dostępny dla wszystkich. Ale ty człowieku nawet nie potrafisz logicznie myślec :sad: :sad:
    Nie liczy się jakośc pisma??????????????? Chyba tylko dla takiego buca, jak ty! :lol: :lol: :lol:
    Pismo radnego Waszkowicza to wstyd, hańba i kompromitacja dla mieszkańców Mazurowic, że mają takiego radnego i sołtysa. Ludzie! Kogo Wy wybieracie? Czy ten pan (przez małe p) ma skończone osiem klas???? On przecież Was reprezentuje!
    Pisze (o zgrozo :cry: ) pisma używając słów, których nie ma w słowniku języka polskiego "....jusz...rze....ciol....nie bende......wujt....polici...mo rzna....kturymi....zostanom... ." i wiele, wiele innych. BYK NA BYKU. Inaczej tego nazwac nie można - analfabetyzm niewyuczalny! - www.roland-gazeta.pl (kopiuj/wklej).

  • 2017-11-12 17:09:03

    gość: ~dziennikarz

    A zobacz jak Twój "mikry idol z urzędu" samodzielnie opisał na swoim Facebooku informacje o otwarciu wystawy Złote Malczyce. Ten radny z Mazurowic przynajmniej nie mówi i nie udaje, że jest nad wymiar inteligentny w tym malczyckim bagnie jak Twój guru.

  • 2017-11-12 17:27:56

    gość: ~nowy kandydat na Wójta

    ... na straganie w dzień targowy takie na facebooku słyszy się rozmowy :

    Marian Jackowiak Beata Witowska Szymczyk Pani Beato, jeszcze niedawno była pani po stronie wójta i była pani nim zauroczona! Dlaczego zmienia pani zdanie w zależności od kierunku wiatru? Nic z tego nie rozumiem. Pisze też pani, że na niego głosowała, ale po wyborach mówiła pani co innego?!


    Beata Witowska Szymczyk Marian Jackowiak Chcesz poznać człowieka to daj mu władzę!


    Marian Jackowiak Beata Witowska Szymczyk Droga Pani jest taki piękny cytat w piśmie świętym ,,w swoim oku belki nie widzicie a w cudzym drzazgę dostrzegacie'' Przecież jeszcze 3 lata temu nazwisko Szymczyk z innych powodów było znane w Malczycach a dzisiaj .... została Pani Sołtysem i to podobno dzięki Wójtowi, zrobił Panią Prezesem Fundacji, i wspierał we wszystkim co Pani robiła. Można by rzec że to on Panią stworzył a od dłuższego czasu podważa pani wszystko co wójt robi ? i słyszałem ostatnio od kolegi więc chciałbym aby Pani skomentowała to, że chce Pani startować na Wójta Gminy Malczyce ???

    Teresa Reszka Beata Witowska Szymczyk Pani Beato no właśnie, czy to prawda? Ja też słyszałam od siostrzeńca, że będzie Pani startować. Ponoć pani syn chodzi i tak opowiada. Może to by była dobra zmiana?

  • 2017-11-13 08:28:49

    gość: ~Mieszkanka

    @~nowy kandydat na Wójta
    Nie wiem czy śmiać się z tej kandydatury na wójta czy płakać ?! P.Beata ?!! a cóż ona potrafi, chyba tylko mieszać i oczerniać

  • 2017-11-12 17:46:14

    gość: ~do dziennikarza

    ... Napoleon Bonaparte miał 169 cm .... :):):)))))))))

  • 2017-11-12 17:51:06

    gość: ~dziennikarz

    @~do dziennikarza
    I marnie skończył!!!!

  • 2017-11-12 20:23:33

    gość: ~do dziennikarza

    wydobył Francję z chaosu rządów dyrektoriatu, zapewnił jej silny rząd i unowocześnił strukturę państwową.uporządkował skarb państwa,dbał o rozwój szkolnictwa i nauki,zorganizował roboty publiczne, aby zapewnić zatrudnienie najuboższym obywatelom,dbał o rozwój przemysłu i handlu,podpisał konkordat (porozumienie z papieżem)
    ogłosił „Kodeks Napoleona” (zbiór praw gwarantujących m.in. równość obywateli wobec prawa i poszanowania własności prywatnej)... a na końcu w wyniku ZDRADY :) osadzony na wyspie św Heleny.

  • 2017-11-12 21:35:38

    gość: ~marszałek Marmont

    @~do dziennikarza
    Mały człowieku niedorównujący wzrostem i polotem Napoleonowi przestań się popisywać wiedzą skopiowaną z Wikipedii, bo twoja wiedza historyczna bez komputera jest zerowa.

  • 2017-11-12 17:35:18

    gość: ~polonista

    ... taki wpis znalazłem u innej prasy :) - patrząc na Twój wpis i komentarz to ORŁEM ortograficznym też nie jesteś i chyba razem ze Stanisławem z Mazurowic skończyliście tą samą szkolę w takim samym czasie.

  • 2017-11-12 21:44:48

    gość: ~gisciu

    Hej troliki- policzcie tylko ile kasy Gmina Malczyce pozyskala ze srodkow zewnetrznych, zapytajcie tego wnioskodawce radnego ile to srodkow zdobtl, pozyskal czy zalatwil. Wynik bedzie jednoznaczny. Wojt "zarobil" na siebie a do tego rtadnego DOLOZYL i tyle w temacie.

  • 2017-11-12 23:16:58

    gość: ~abc

    @~gisciu
    Kolejny "piszący inaczej" (musiałem zastąpić słowo de..l bo cenzura nie przepuszcza) i analfabeta dołączył do komentarzy na tej stronie. To niemożliwe, żeby wszyscy ONI żyli i mieszkali w Malczycach!!

  • 2017-11-14 00:03:50

    gość: ~Jeszcze

    taki wpis znalazłem u innej prasy :)
    I to jest właśnie to!!!!!!! :D :D :D
    PROSTACTWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wniosek został złożony! Protokół z sesji jest dostępny dla wszystkich. Ale ty człowieku nawet nie potrafisz logicznie myślec :sad: :sad:
    Nie liczy się jakośc pisma??????????????? Chyba tylko dla takiego buca, jak ty! :lol: :lol: :lol:
    Pismo radnego Waszkowicza to wstyd, hańba i kompromitacja dla mieszkańców Mazurowic, że mają takiego radnego i sołtysa. Ludzie! Kogo Wy wybieracie? Czy ten pan (przez małe p) ma skończone osiem klas???? On przecież Was reprezentuje!
    Pisze (o zgrozo :cry: ) pisma używając słów, których nie ma w słowniku języka polskiego "....jusz...rze....ciol....nie bende......wujt....polici...mo rzna....kturymi....zostanom... ." i wiele, wiele innych. BYK NA BYKU. Inaczej tego nazwac nie można - analfabetyzm niewyuczalny! - www.roland-gazeta.pl

  • 2017-11-14 21:31:32

    gość: ~kobitka

    A co ma ortografia do reprezentowania Mazurowic.Taki radny mam pasuje i jego ortografia.

  • 2017-11-15 15:34:12

    gość: ~uczony

    @~Jeszcze
    Kimkolwiek jesteś nie błysnąłeś swoim wpisem naszpikowanym jak u nastolatka wykrzyknikami i pytajnikami. Konkrety, proszę, mogą być z błędami, ale konkrety

  • 2017-11-14 17:09:17

    gość: ~do wójta

    Wpis wójta na stronie gminy Malczyce odnoszący się do październikowej sesji jest żenujący. To, że nie ma pomysłu na nic i na sesjach brak rzeczowych odpowiedzi na pytania z sali to się wszyscy przyzwyczaili ale jeszcze po tym wszystkim potrzebuje 2-uch tygodni, aby jakąś logiczną argumentację stworzyć?!. Cały urząd intensywnie pracował przez 1/2 miesiąca nad opublikowanym tekstem na urzędowej stronie - to ewenement w skali województwa. Brakuje tylko cytatów JP II zerżniętych z internetu, a straszenie mieszkańców kontrolami doprowadzi do tego, że zaczną kontrolę od niego i to już niedługo pewne służby.

  • 2017-11-14 18:15:29

    gość: ~oj

    Chciałbym Panu Wójtowi pogratulować (odnośnie opisu sesji październikowej) tylko tak do końca nie wiem czego. Czy braku logicznego myślenia, czy braku zawartości merytorycznej, głównie przy opisie sytuacji że świetlicą w Mazurowicach , czy też głupawki w związku z tą całą nie transparentną sytuacją. Przecież wystarczy obejrzeć nagranie z tej sesji,a później przeczytać to co zostało napisane i werdykt mamy gotowy. Proszę o poprawienie tego artykułu zgodnie z prawdą. Przecież ludzie mieszkający w naszej gminie to nie gęsi i nie tylko język ale i rozum mają. I tak na koniec teraz nawet dzieci w szkole uczy się czytania ze zrozumieniem.

  • 2017-11-15 15:31:07

    gość: ~malczyczanin

    @~oj
    Gościu drogi, czas było przywyknąć i zrozumieć, że w oczach pana wójta jesteśmy tłuszczą zwykłą i chamstwem nic nie wiedzącym i nie rozumiejącym

  • 2017-11-16 10:20:23

    gość: ~Gościu22

    A od kiedy to strona internetowa Urzędu Gminy jest od zamieszczania stanowiska czy opinii wójta.Tam powinny być zamieszczane tylko oficjalne info o gminie i dla jej mieszkańców i to aktualne, a nie z 2-tygodniowym opóźnieniem. Czas i pora aby mieszkańcy byli informowani na bieżąco. Czym zajmują się te panienki w Urzędzie, bo chyba nie bieżącą pracą ? Ale co wymagać jeśli w warunkach konkursu na stanowisko urzędnicze wymagane jest tylko wykształcenie średnie (I Z GÓRY WIADOMO KTO WYGRA KONKURS), gdy wokół wiele osób dobrze wykształconych i znających temat.

  • 2017-11-16 14:13:11

    gość: ~modniś

    Nowy nabytek wójta inwestuje tylko w wizerunek i nic więcej.Odbieranie dzieci w trakcie pracy, zakupy, brak merytorycznego przygotowania i wiele wiele innych rzeczy to podstawowe wady pięknych urzędniczek. Rewia mody ale rocznikowo istotna zmiana. Ale to naprawdę za mało dla prowadzenia prawidłowo urzędu.

  • 2017-11-16 14:23:37

    gość: ~żeglarz

    Z przerażeniem czytam na urzędowej stronie:Rozmawiano o aspektach gospodarczych ,,Barka i terminal vs. łódka i marina’’, dyskusja toczyła się wokół rozważań dotyczących przyszłości portu w Malczycach i roli samorządu w perspektywie najbliższych lat" a my za chwilę sprzedamy PORT za marne pieniądze i nic więcej z Odry nie wyciągniemy. BRAWO Radni i wójcie!!!!!!

  • 2017-11-16 16:26:45

    gość: ~szuwarek

    @~żeglarz
    Wiem, że w Malczycach i okolicy jest wiele osób, który patrzą z sentymentem w stronę Odry i naszego portu. Starsi pamiętają lata świetności i rozkwitu żeglugi,a teraz chce się sprzedać tzw."kurę, która zacznie znosić złote jaja". To obłęd. Tylko ludzie nie znający się na niczym mogą coś takiego zrobić. Sprzedaję się tylko raz. 28.11.2017 r. ma się odbyć pierwszy przetarg na sprzedaż Portu Malczyce, wystawiona kwotą jest w obecnej sytuacji bardzo zaniżona . Może komuś zależy na tym aby sprzedać za bezcen. Przypomnę, że to my mieszkańcy tworzymy Gminę i to my powinniśmy zdecydować czy chcemy sprzedać. Może jakieś lokalne referendum?

  • 2017-11-17 22:33:36

    gość: ~dyrdyr

    ostatnio dodany post

    @~szuwarek
    Z drugiej strony psatrząc, to firma rodzinna, związana z wodą od pokoleń - a nie jakieś składy węgla czy śmieciarstwo zwane recyklingiem... Bo jeśli nie oni to co? Będzie stało i rujnowało się? Te "złote jajka" są bardzo hipotetyczne, bo co - nasze państwo wydzierżawi port od gminy i uruchomi go? Czy gmina zostanie operatorem portu? Nie sadzę. Nie sadzę A za 20 lat kanał portowy zostanie zasypany jakimś gruzem... Wszystko zalezy od warunków umowy. Gdyby ruszyła na naszym odcinku kiedyś żegluga to pewnie właściciel byłby chętny przecież na przeładunki. Może jakimś rozwiązaniem byłaby dzierżawa wieloletnia, na 25 - 50lat?