Express-Miejski.pl

Ochotnicy z trzech jednostek rozdawali odblaski mieszkańcom

Strażacy rozdawali odblaski fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od rana w piątek 20 października strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego rozdawali odblaski w ramach akcji "Jesteś widoczny - jesteś bezpieczny".

To już trzecia edycja akcji organizowanej przez strażaków z jednostek OSP Ujazd Górny, Ujazd Dolny i Pichorowice. - Zaczęliśmy od wizyty w urzędzie gminy, gdzie na ręce sekretarza Piotra Łabędzkiego złożyliśmy kamizelki i odblaski dla wszystkich pracowników urzędu. Następnie udaliśmy się do placówek szkolnych w Udaninie i Ujeździe Górny, gdzie w szkołach i przedszkolach rozmawialiśmy z dziećmi o zagrożeniach idących z zapadającego zmroku i braku widoczności pieszych przez kierowców samochodów - opowiadają strażacy.

Każdy mały, młodszy i trochę starszy uczeń otrzymał od strażaków na koniec odblask, który wszyscy obiecali nosić na swoich tornistrach i ubraniach. - Na koniec odwiedziliśmy ośrodki zdrowia w Udaninie i Ujeździe Górnym oraz gminny GOPS i GCI, gdzie zostawiliśmy odblaski dla pacjentów i petentów, którzy w ciągu dnia odwiedzają te miejsca. My jak nikt inny znamy się na akcjach społecznych, które służą od lat naszym mieszkańcom bo każdy z nas zasługuje na bezpieczne jutro, a my nad nim czuwamy! Ale to jeszcze nie koniec. Już na dniach sprawimy, że nasza cała gmina podczas zapadającego zmroku będzie rozświetlona jak LAS VEGAS! Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców bez których niestety nie dałoby się wyposażyć najmłodszych mieszkańców naszej gminy i petentów w urzędniczych murach i ośrodkach zdrowia - dodają strażacy.

Warto przypomnieć, że jednostka z OSP Ujazd Górny bardzo często dołącza się do akcji społecznych, lub sama je inicjuje. Więcej o strażakach możecie przeczytać w naszym artykule o jednostce.

em

9

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ochotnicy z Ujazdu Górnego rozdawali odblaski mieszkańcom

  2017-10-21 12:33:24

  gość: ~sołtys

  LAS VEGAS!
  ha haaaa

 • 2017-10-21 15:27:56

  gość: ~Bili

  Byli w szkołach, a po akcji jedna zmieniła nazwę i właściciela

 • 2017-10-21 15:32:26

  gość: ~Mirek

  Widać,że potrafią inne jednostki działać dla mieszkancow, a nie te nasze z Udanina, gdy wyje syrena do poważnych akcji nie wyjezdzaja, a do liści zawsze się zbiorą. Brawo dla was!!

 • 2017-10-22 13:32:37

  gość: ~Osp

  @~Mirek
  To się do straży zapisz jak taki mądry jesteś.

 • 2017-10-22 16:09:47

  gość: ~andrzej

  @~Mirek
  Oj dziecko dziecko,zastanów się co piszesz!

 • 2017-10-24 11:02:07

  gość: ~Mirek

  @~andrzej
  To co czytasz pisze. Ostatnio siedzę, słyszę wyje syrena jedna po drugiej, zaraz helikopter ląduje ale kreowana na najlepszą jednostkę nie podejmuje akcji. W internecie pokazują co to nie oni ale gdy dzieje się coś poważnego nie ma komu jechać. A ludzie wypalają liście to jadą na sygnał i pokazują w internecie.

 • 2017-10-24 11:20:25

  gość: ~Mateusz

  ostatnio dodany post

  @~Mirek
  Katastroficzna jest twoja wypowiedz.Jezdzimy tam gdzie nas dysponują,a ostatnio do helikoptera nie dysponowali nas wogóle.Jak uratujemy tobie życie wtedy chyba nas docenisz.

 • 2017-10-21 18:20:01

  gość: ~Adam

  Jak na lampy nie ma to odblaski oświetla gminę.

 • 2017-10-23 14:07:22

  gość: ~OSP

  Tytuł nic nie ma wspólnego z rzeczywistością... Akcje przeprowadziły trzy jednostki OSP, Ujazd Górny, Ujazd Dolny i Pichorowice (dodatkowo w akcje były zaangażowane inne osoby). Brawo, bo każdy noszony odblask zwiększa widoczność w jesienne wieczory i poranki co powoduje, że piesi są bezpieczniejsi.

REKLAMA