Express-Miejski.pl

Co dalej z boiskiem w Ciechowie?

Boisko w Ciechowie fot.: anbo

To pytanie od kilku miesięcy ciągle zadają sobie piłkarze i mieszkańcy Ciechowa. Kiedy nastąpi przełom?

Przypomnijmy, że w 2014 roku zakończył się pierwszy etap budowy kompleksu sportowego w Ciechowie – budowa boiska do piłki nożnej o wymiarach 105 na 70 metrów wraz z trybunami. Ponad połowę wartości inwestycji udało się pozyskać z dotacji. Obiekt miał być nie tylko dla lokalnej społeczności, ale i dla uczniów, którzy mogliby z niego korzystać. W drugim etapie zawarte były plany budowy boiska do piłki siatkowej, amfiteatru i domku sportowca. Dziś boisko do piłki nożnej nie jest używane. Przy pierwszym odbiorze obiektu stwierdzono, że nawierzchnia została źle wykonana. 

Mimo licznych interwencji radnego Krzysztofa Wnęka - boisko w Ciechowie, tak jak nie było używane, tak dalej nie jest. W ubiegłym roku gmina zleciła wykonanie ekspertyzy agrotechnicznej dotyczącej wad płyty głównej. Oszacowano wówczas, że koszty naprawy sięgną blisko 230 tysięcy złotych.

Firma zrezygnowała z wykonania napraw

W tym roku gmina zabezpieczyła środki na naprawę boiska. Ogłoszono nawet dwa przetargi. Niestety nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie coś się w tej materii zmieniło.  

Obecna sytuacja martwi lokalny klub, który na bieżąco śledzi losy obiektu. - Czy możecie sprawdzić jak wygląda sprawa z przetargiem na naprawę boiska w Ciechowie? Odbyły się ponoć dwa. W drugim wyłoniono zwycięzcę, jednak okazało się, że firma się wycofała. Co dalej? - pytają piłkarze z LKS Ciechów.

Z podobnym zapytaniem zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. - Firma, która wygrała drugi przetarg i miała wykonać naprawę i dodatkowo nawodnienie boiska w Ciechowie odmówiła podpisania umowy - informuje rzeczniczka urzędu Marta Wilczyńska. - W związku z tym konieczne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu, ale tylko na prace naprawcze - zgodnie z ekspertyzą pana Kulaka z 2016 roku. Z uwagi na zakres prac i warunki pogodowe realizacja zadania może nastąpić w I półroczu w przyszłym roku budżetowym, co wymaga jednak zgody Rady Miejskiej na ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku - wyjaśnia rzeczniczka.

anbo

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Co dalej z boiskiem w Ciechowie?

    2017-10-19 10:10:36

    gość: ~keke

    Cały Ciechów zaorać, buraki posadzić, większy pożytek będzie!

  • 2017-10-19 12:18:20

    gość: ~no pytam

    A gdzie Pan Radny był jak bubel budowali?

  • 2017-10-19 14:35:17

    gość: ~Ja

    @~no pytam
    Radny Ruciński ?

  • 2017-10-19 18:40:29

    gość: ~ja

    @~Ja
    a co mial radny (wowczas) Rucinski do boiska w ciechowie???-chlopie opanuje się-chcesz przywalic to najpierw pomysl a nie wal na odlew-jak sie nie myle to radnym byl i nadal jest z tego terenu Wnek...

  • 2017-10-19 19:41:14

    gość: ~obywatel

    A jakie to ma znaczenie kto był czy jest radnym. Od trzech lat gospodarzem gminy jest burmistrz Ruciński i od trzech lat nie może sobie poradzić z problemem boiska w Ciechowie. O co chodzi ? Czy to jakaś niechęć do radnego Wnęka, pogniewał się na niego ? Jak chce się gniewać na radnego to niech się gniewa, ale dlaczego pogniewał się na mieszkańców Ciechowa. Co oni takiego złego zrobili że sprawa boiska od trzech lat nie może być pozytywnie zakończona? Winna rada, winni radni, winne firmy tylko nie pan burmistrz. Panie Ruciński jest pan gospodarzem tej gminy to proszę przekonać radę, radnych i wszystkich którzy panu przeszkadzają i zakończyć w końcu temat boiska w Ciechowie bo to wstyd dla pana.

  • 2017-10-20 08:19:59

    gość: ~mieszkaniec wsi

    @~obywatel a dlaczego teraz tracić środki na naprawę boiska jeśli można je przeznaczyć na budowę innych obiektów w innych wsiach, ktoś już przed rucińskim zawalił sprawę i teraz niech to naprawia za własne pieniądze, a nie za nasze podatki które mogą być przeznaczone na coś innego.

  • 2017-10-20 13:18:00

    gość: ~obywatel

    Z twojej wypowiedzi wynika, że skoro pan Ruciński nie może sobie poradzić z tym tematem to boisko ma zarosnąć chwastami, tak? Takie myślenie to żadne rozwiązanie. Boisko należy jak najszybciej doprowadzić do stanu używalności a odpowiedzialnych za zaniedbania pociągnąć do odpowiedzialności. Ja tak bym zrobił. Boisko jest mieniem gminnym i nie można tak tego zostawić tylko dlatego że ktoś wcześniej z takich czy innych powodów zawinił.

  • 2017-10-20 06:29:31

    gość: ~Kasia

    @~ja
    no i pewnie właśnie o tym radnym była mowa, dlaczego zakładasz że chodzi o burmistrza? nie wynika to z treści zapytania przecież.

  • 2017-10-20 09:31:03

    gość: ~no pytam

    No pewnie, że chodziło mi o radnego Wnęka.

  • 2017-10-20 22:38:42

    gość: ~Edzio Malina

    nie rozumiem, wydano 800 tys dosłownie w BŁOTO ?
    jak buduję dom, to mam kierownika budowy, odbiory itp kiedy dom po deszczu jest zalany, składam reklamację ,a tu :
    "Przy pierwszym odbiorze obiektu stwierdzono, że nawierzchnia została źle wykonana"
    jeśli tak jest to wykonawca zobowiązany jest do naprawienia błędu
    dlaczego tak nie jest w tym przypadku ? tylko : "W tym roku gmina zabezpieczyła środki na naprawę boiska"
    czyli firma źle wykonała budowę, a z Naszych pieniędzy wydamy kolejne 230 tys zł na naprawę ??????

  • 2017-10-21 21:09:48

    gość: ~mła

    A wiecie czego jest to boisko spartolone ?.Jak pamiętacie to był rok wyborczy i trzeba było szybko dać Ciechowianom i nie tylko im dawno wyczekiwane inwestycje.A że na nie było dofinansowanie ze środków zewnętrznych i trzeba było je szybko rozliczyć tzn(podpisać stosowne kwity przez wszystkich świętych i to bez dyskusji). Bo jak by Gmina szukała guza to by go dostała a tak jest dofinansowanie i źle wykonane inwestycje.jak by stary układ został to Ciechów i Szczepanów zamieciony by został pod dywan,a buble inwestycyjne by naprawiono ze środków gminnych po cichu nie patrząc na brak inwestycji w innych rejonach Gminy.Tak to bywa jak chce się na siłę coś nie przemyślanego wykonać,bo kiełbasa wyborcza i się ludzie na nią skuszą .

  • 2017-10-21 21:40:23

    gość: ~mła

    A pro po radnego Krzysztofa W jak wiecie w tej kadencji nic dla Ciechowa nie zrobił,te wszystkie inwestycje zostały wpisane do budżetu i wykonane przez Gminę.Ale radny z Ciechowa jak sprawdzicie głosowania budżetowe nie głosował za nimi.Więc nie może mówić o swoich zasługach dla ziomków z Ciechowa.I tu nasuwa się pytanie w co gra radny mi się wydaje że on sam nie wie w co?.Bo jak sam mówi tylko dla wyborców z Ciechowa ale inwestycji nie chce,a potem mówi na sesji że zabierzcie wszystko bo przecież rada wszystko może.Już niedługo wybory i może wreszcie ktoś co myśli o Ciechowie dostanie się do Gminy każdy inny byle nie K.W.

  • 2017-10-25 18:40:04

    gość: ~Radny Wnęk

    ostatnio dodany post

    @~mła
    Podszkloiłbym ciebie co to jest demokracja i na czym polega większość w radzie i co może radny opozycyjny, ale mam wrażenie ,że tego nie zrozumiesz lub nie chcesz zrozumieć Głosowanie za budżetem w którym etapuje się drogę na Buczkach na 9-10 lat, a inneinwestycje nie są realizowane z różnych wymyślonych powodów każdy rozsądny radny zawetuje tylko nie zwolennik obecnego burmistrza jakim zapewne jesteś. Ja z woli wyborców jego zwolennikiem nie jestem . Co zepsutej inwestycji to jesteśmy zgodni, tylko gdzie jest Ruciński " dobry gospodarz" rządzący już trzy lata ? Dlaczego jest tak ja było? Nie kryj się pod psudominmem chętnie porozmawiam