Express-Miejski.pl

Wpłynęła jedna oferta na prowadzenie pediatrii dla mieszkańców powiatu średzkiego

Szpital w Środzie Śląskiej fot.: em

28 września Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie pediatrii.

Kilka dni temu starosta Sebastian Burdzy na swoim profilu na portalu społecznościowym informował o staraniach powiatu nad przywróceniem oddziału pediatrycznego. - Pracujemy nad powrotem do naszego szpitala oddziału dziecięcego w Środzie Śląskiej. Wrocławski NFZ ogłosił właśnie drugi konkurs - czytamy we wpisie. Jednak przyszłość nie okazała się równie optymityczna.

Konkurs ogłoszony przez NFZ dotyczył nie tylko udzielania świadczeń w powiecie średzkim, ale i wołowskim. 12 października upłynął termin składania ofert. - Do konkursu na realizację świadczeń w zakresie pediatrii wpłynęła jedna oferta z Powiatowego Centrum Medycznego w Wołowie - mówi Joanna Mierzwińska, rzeczniczka Funduszu. 

- Pediatria dla mieszkańców naszego powiatu będzie świadczona w szpitalu w Wołowie, jeśli konkurs zostanie pozytywnie rozpatrzony. Trudno się dziwić, gdyż postępowanie dotyczyło dwóch powiatów - komentuje Sebastian Burdzy, który dodaje, że powiat nie składa broni. - Walczymy o odzyskanie budynku szpitala i przywrócenie opieki szpitalnej w Środzie Śląskiej. Warto w tym miejscu podkreślić, że gdyby nie działania osób powiązanych z PCZ, PHM itd., które blokują przejęcie budynku przez syndyka, sytuacja wyglądałaby całkiem inaczej. Najpierw wycofali się z wcześniejszych ustaleń z syndykiem zapewniając przy tym, że pediatria do Środy powróci, teraz nie przystąpili nawet do konkursu. Ten stan rzeczy uniemożliwił innemu podmiotowi, który był zainteresowany konkursem i plany dzierzawy pomieszczeń od syndyka, wzięcia w nim udziału - dodaje starosta.

anbo

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wpłynęła jedna oferta na prowadzenie pediatrii dla mieszkańców powiatu średzkiego

  2017-10-13 15:12:55

  gość: ~kasztelan

  Oj starosta, starosta. Jakie starania powiatu, o czym on mówi.

 • 2017-10-13 17:10:39

  gość: ~Piotr starał

  no jak ? widać dobrze efekt starania starosty na rzecz szpitala przez ostatnie lata....
  starał się starał i ....
  ... i dalej się stara
  w przyszłym roku trzeba wybrać konkretnych ludzi do działania, a nie starania

 • 2017-10-13 20:52:34

  gość: ~To ja

  Stara się dla Wołowa? Ja już niczego nie rozumiem. czy on jeszcze coś ogarnia?

 • 2017-10-13 21:15:12

  gość: ~objectiv

  a kiedy ma sie starac ,jak objezdza wioski razem z tym calym Pierzchalskim(ten pusty wzrok jego z-cy-miodzio...) ps.najlepiej gdyby obaj juz "pierzchneli" ze starostwa...:)

 • 2017-10-13 23:14:16

  gość: ~w temacie

  ot historia się powtarza !!! starosta opowiada rzeczy o których sam pojęcia nie ma ! jak by tak prześledzić historie wszystkich wpisów od czerwca pana starosty to widać jak się miota i kombinuje , średnio co tydzień zmienia wersje odnośnie współpracy z podmiotami lecz niestety żaden chyba koperty nie dał !? pan starosta nie dba o dobro powiatu lecz swoje. wystarczyło się z poniektórymi dogadać a nie oczerniać a wszystko już by funkcjonowało !

 • 2017-10-13 23:25:46

  gość: ~po bandzie

  ""Warto w tym miejscu podkreślić, że gdyby nie działania osób powiązanych z PCZ, PHM itd., które blokują przejęcie budynku przez syndyka, sytuacja wyglądałaby całkiem inaczej. Najpierw wycofali się z wcześniejszych ustaleń z syndykiem zapewniając przy tym, że pediatria do Środy powróci, teraz nie przystąpili nawet do konkursu. Ten stan rzeczy uniemożliwił innemu podmiotowi, który był zainteresowany konkursem i plany dzierzawy pomieszczeń od syndyka, wzięcia w nim udziału""

  Panie starosto może tak jednak parę słów prawdy bo to jest istna piramida bzdur !

 • 2017-10-14 14:45:21

  gość: ~to co

  panie starosto czekam na spotkanie pt. "Szpital - fakty i mity".

 • 2017-10-16 09:04:49

  gość: ~Radny

  @~to co
  Dokładnie! Czekamy na spotkanie w sprawie szpitala "Szpital - fakty i mity" to jest istotna informacja dla mieszkańców powiatu, a nie jakieś bzdury na temat Smoleńska...

 • 2017-10-16 18:28:51

  gość: ~Jagoda

  Podobno starosta chce kandydowac w Wolowie , ale najpierw musi razem z wojtem Malczyc wyjasnic katastrofe smolenska

 • 2017-10-16 21:52:45

  gość: ~to ja

  ostatnio dodany post

  @~Jagoda a wójt Malczyc gdzie będzie kandydował?

REKLAMA


REKLAMA