Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek koło Pichorowic. Osobówka potrąciła dwóch mężczyzn [aktualizacja]

Śmiertelny wypadek koło Pichorowic fot.: OSP Ujazd Górny

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 października około godz. 20 doszło do tragicznego wypadku na drodze powiatowej między Pielaszkowicami, a Pichorowicami. Potrącono dwóch mężczyzn w wieku 55 i 63 lat.

- Dwóch mężczyzn podróżowało do swojego domu do Pielaszkowic. Kierowca samochodu osobowego zobaczył ich na środku jezdni, tuż przed maska swojego pojazdu. Nie miał szans na ominiecie ich. W skutek mocnego uderzenia jeden z mężczyzn poniósł śmierć na miejscu, a drugi został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy, a przyczyny wypadku bada policja i prokuratura - informują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujazdu Górnego, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej.

Działania ochotników polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, pomoc pogotowiu ratunkowemu, oświetleniu miejsca zdarzenia i pomoc policji. Na miejscu działały jednostki z OSP Ujazd Górny, Pichorowic i PSP Środa Śląska. Były również trzy jednostki policji oraz lekarz medycyny sądowej.

Aktualizacja godz. 15:50

39-letni kierujący samochodem osobowym marki Frod, jadąc drogą z Pielaszkowic do Pichorowic potracił dwóch pieszych w wieku 55i 63 lat. Obaj zamieszkiwali powiat średzki. - Na miejscu śmierć poniósł mężczyzna w wieku 55 lat, natomiast 63-latek z ogólnymi obrażeniami został zabrany pogotowiem do szpitala w Legnicy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 63-latka - mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Kierujący samochodem był trzeźwy - informuje rzeczniczka KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

- Na miejscu czynności wykonywali policjanci z grupy dochodzeniowej, z udziałem biegłego z zakresu wypadków komunikacyjnych. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż piesi poruszali się nieprawidłowo oraz będąc poza terenem zabudowanym nie posiadali żadnych elementów odblaskowych. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Jaworze ciało skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej w Legnicy - dodaje policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA