Express-Miejski.pl

Obwodnica w Miękini na wiosnę ma być gotowa

Budowa obwodnicy trwa fot.: anha - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W 2016 roku rozpoczęły się inwestycja budowy obwodnicy w gminie Miękinia. Na jakim etapie są prace?

Na odcinku od miejscowości Błonie do skrzyżowania z ulicą Mrozowską prowadzone są prace związane ze wzmocnieniem podłoża gruntowego. -  Formowane są wały ziemne wymagane ze względu na ochronę środowiska, wykonywane są przepusty na istniejących ciekach oraz trwa budowa obiektu mostowego na cieku Zdrojek. Na odcinku od ulicy Mrozowskiej do istniejącego dojazdu do mostu na rzece Odrze, prowadzone są prace przy przebudowie skrzyżowań z drogami powiatowymi, a także przy skarpowaniu i humusowaniu rowów odwadniających - informuje Konrad Antkowiak z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Trwają również roboty związane z fundamentowaniem wiaduktu pod nasypem istniejącej linii kolejowej. - Przed wykonaniem fundamentów konieczne było usuwanie kolizji z istniejącymi sieciami uzbrojenia terenu przebiegającymi w pasie terenu PKP. Budowa wiaduktu odbywa się przy utrzymaniu czynnego ruchu kolejowego na linii kolejowej nr 275 Wrocław Muchobór – Gubinek - wyjaśnia Antkowiak i dodaje, że termin zakończenia inwestycji zaplanowano na wiosnę 2018 roku.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obwodnica w Miękini na wiosnę ma być gotowa

  2017-10-12 10:14:19

  gość: ~Miękinianin

  Czy po skończeniu obwodnicy wyremontowana będzie droga Miękinia-Białków?

 • 2017-10-12 13:30:00

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Po raz kolejny pytam, dlaczego na skrzyżowaniach budowanej obwodnicy z drogami powiatowymi nie ma LAMP z oświetleniem??? Skoro skrzyżowanie w m. Klęka zostało oświetlone, to aż się prosi, aby skrzyżowania na drogach zjazdowych do Miękini były tym bardziej oświetlone! Puki co budowana obwodnica wygląda słabo pod względem jakościowym i estetycznym.

REKLAMA