Express-Miejski.pl

Orły z Bukówka proszą o pomoc dla Filipka

Filip i jego rodzice na festynie w Bukówku fot.: anbo

Filipek Banaś to kilkunastomiesięczny chłopczyk, który choruje na nauroblastomę. Po raz kolejny chcą mu pomóc piłkarze z Bukówka. 

Zaraz po urodzeniu wykryto u niego zmiany guzowate w okolicy nadnercza lewego. Chłopczyk przeszedł operację - resekcja guza lewego nadnercza, wycięcie pakietu węzłów chłonnych okolicy ogona trzustki. Filip jest po wielu operacjach, badaniach i przyjmowaniu chemii. - Rak rozsiał się po małym organizmie malutkiego dziecka. Chemioterapia siała spustoszenie w organizmie, ale nie przyniosła żadnych efektów. Rak nie odpuścił – wszystko było na nic. W całej tragedii dostał Filipek jedyną szansę na wyleczenie – w niemieckiej klinice w Greifswaldzie. Razem z nią otrzymał kosztorys na ponad 400 tysięcy euro. Termin rozpoczęcia leczenia wyznaczono na 23 października - informują rodzice chłopca.

Kilka dni wcześniej rodzice Filipka muszą przelać pieniądze do kliniki, a potrzebują ich blisko 2 mln złotych. Do dziś akcję wsparło ponad 24 tysiące osób, które wpłaciły około 477 tys. złotych.

W pomoc dla chłopca zaangażowali się piłkarze z Orła Bukówek. To ich nie pierwsza taka akcja. W sierpniu zorganizowali licytację, z której dochód przeznaczono właśnie na leczenie dla chłopca. Teraz udostępniają i informują swoich znajomych o kolejnej zbiórce dla chłopca. 

O całej historii Filipa możecie przeczytać na stronie siepomaga.pl. Tam również na bieżąco aktualizuje się kwota jaką już udało się zebrać. Zbiórka trwa jeszcze przez 9 dni do 20 października.

Pomoc dla Filipka 

Pomoc SMS: numer 72365 o treści: S7294
(koszt 2,46 zł brutto, w tym VAT

Odbiorca: Fundacja Siepomaga
Nr konta: 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
Tytułem: 7294 Filip Banaś darowizna
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Orły z Bukówka proszą o pomoc dla Filipka

    2017-10-11 21:17:07

    gość: ~Edzio Malina

    ostatnio dodany post

    ja pomogłem, dałem 500zł, a Wy ?

REKLAMA