Express-Miejski.pl

Komisja konkursowa odwiedziła Komorniki. Dziś zaprezentują się Rakoszyce

Wizytacja w Komornikach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Komisja konkursowa jest już na półmetku. Dokładnie siedem miejscowości pochwaliło się już swoimi osiągnięciami m.in. Komorniki.

W poniedziałek 9 października komisja w składzie starosty, wicestarosty, kierownika promocji i pracownicy jednego z wydziałów w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odwiedzili Komorniki. Sołtys Rafael Gadzała opowiadał o tym co w ostatnich latach w miejscowości się działo i jakie inwestycje zrealizowali. 

Podobnie jak w innych miejscowościach tak i w Komornikach cyklicznie odbywa się spotkanie opłatkowe, do dzieci przychodzi św. Mikołaj. Najmłodsi mieszkańcy wyjeżdżają do zoo, organizowane są ogniska, Andrzejki, czy Sylwester. - Prowadzimy kronikę wydarzeń świetlicowych, kronikę miejscowości oraz statystyki klubu sportowego Pagel Komorniki. Osobiście prowadzę statystyki klubu w ciągu 15 lat jego działalności - opowiadał sołtys Gadzała, który mówił również o wykonanych inwestycjach m.in. budowie piłkochwytów na boisku, wykonanie nowych nasadzeń wokół świetlicy i boiska oraz dzięki wygranej w programie Aktywni na Ziemi Średzkiej kupili ławostoły, dwie altany i zrobili miejsce na ognisko. - Nasz fundusz liczy blisko 20 tys. złotych, a w miejscowości mieszka około 330 mieszkańców. Mamy Koło Gospodyń Wiejskich, klub sportowy. Ciągle się rozwijamy i chcemy dla naszej miejscowości jeszcze wiele zrobić - mówi sołtys.

"To będzie trudna decyzja"

Przewodniczący komisji konkursowej starosta Sebastian Burdzy przyznaje, że decyzja, kto w tym roku wygra główne nagrody będzie bardzo trudna. - Miejscowości ustawiły poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko, a odwiedziliśmy dopiero połowę z nich. Będziemy mieli problem z podjęciem decyzji. Widać, że mieszkańcy sie starają i z wielką przyjemnością obserwujemy jak wsie się rozwijają - mówi starosta.

Dziś komisja odwiedzi trzecią największą pod względem liczebności miejscowość z terenu gminy Środa Śląska - Rakoszyce. 

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA