Express-Miejski.pl

Powalone drzewa, uszkodzone budynki. Średzcy strażacy interweniowali wczoraj blisko 30 razy

Wczorajsze interwencje na terenie gminy Udanin fot.: OSP Udanin

Wczoraj nad Polską przeszedł orkan Ksawery. W związku z silnym wiatrem strażacy z terenu powiatu średzkiego interweniowali m.in. przy powalonych drzewach.

Dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał wczoraj około 28 zgłoszeń. - Większość zdarzeń miała miejsce na terenie gminy Udanin. Najczęściej interwencje dotyczyły powalonych drzew i gałęzi, które blokowały drogi - informuje rzecznik prasowy PSP Środa Śląska Dariusz Domaradzki.

Powalone drzewa były m.in. w Szczepanowie, gdzie na jezdni leżały dwa kasztany. W Kadłubie drzewo przewróciło się tuż przy wejściu do budynku mieszkalnego. W Środzie Śląskiej na ulicy Kilińskiego z drzewa zwisał konar nad chodnikiem. W Udaninie, Bogdanowie, Łagiewnikach Śląskich, Brodnie, Wróblowicach i Gościsławiu powalone drzewa blokowały drogi. 

Niestety zniszczeniu uległy również budynki mieszkalne. W Środzie Śląskiej na ulicy Kościuszki uszkodzony został dach budynku wielorodzinnego. Silny wiatr wyrwał około pięciu dachówek. W Mazurowicach zawaliła się ściana szczytowa budynku gospodarczego. Była to pozostałość po spalonej stodole. W Jastrzębcach zawaliła się część ściany szczytowej w budynku mieszkalnym. - Część budynku, gdzie zawaliła się ściana była niezamieszkana. Straty oszacowano na blisko 10 tys. złotych - informuje rzecznik. Zniszczeniu uległa również część elewacji w bloku w Malczycach [film poniżej].

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA