Express-Miejski.pl

Na terenie jednej z firm ze Środy Śląskiej pracownik spadł ze schodów [aktualizacja]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dzisiaj około godz. 10 w jednej z firm działającej na terenie gminy Środa Śląska doszło do wypadku.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej ze Środy Śląskiej, ponieważ nie było wolnej karetki. - Mężczyzna spadł ze schodów i stracił przytomność. Do czasu przyjazdu karetki pogotowia ratunkowego strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy - informuje rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Aktualizacja

Mężczyzna w wieku 50 lat potknął się i spadł ze schodów. W chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia strażaków poszkodowany był przytomny. - Mężczyzna uskarżał się na ból głowy i pleców.Nie mógł się ruszyć. Udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Wykonano badanie wstępne, podano mu tlen. Po 5 minutach przybyła karetka pogotowia ratunkowego. Na noszach przeniesiono mężczyznę do karetki - informuje rzecznik PSP Środa Śląska. 

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Na terenie jednej z firm ze Środy Śląskiej pracownik spadł ze schodów [aktualizacja]

  2017-10-05 14:19:20

  gość: ~władysław

  jak to dobrze że powiatowej straży nie podporządkowano staroście bo pewnie podzieliła by los szpitala i teraz to tylko pogrzebowe karawany jeździłyby do wypadków

 • 2017-10-05 18:13:01

  gość: ~Kolejny

  @~władysław
  Nie bronie starosty (bo za dużo złego zrobił) ale w tym wypadku, jak zresztą widać, pogotowie ratunkowe działa niezależnie od szpitala i w środzie są karetki, parkują pod przychodnią na ul. Mostowej, nie wiem ile ale 3 na pewno są bo tyle czasem widywałem tam z samego rana. Centrala pogotowia nie jest podporządkowana powiatowi, nawet nie znajduje się na jego terenie.

 • 2017-10-09 07:21:08

  gość: ~Kasia

  ostatnio dodany post

  @~władysław

  No właśnie z tego co się orientuję straż pożarna jest podporządkowana Starostwu Powiatowemu, to od nich właśnie straż otrzymuje swoje dotacje.

REKLAMA