Express-Miejski.pl

Komisja konkursowa odwiedziła Brzezinkę Średzką i Kryniczno

Wizytacja w Krynicznie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 i 5 października komisja z konkursu "Nasza wieś ma się czym pochwalić" oceniła dwie miejscowości - Brzezinkę Średzką i Kryniczno.

Gospodarze z Brzezinki Średzkiej ugościli komisję na świetlicy wiejskiej. Sołtys Teresa Jackowska opowiadała komisji o osiągnięciach i działalności mieszkańców. - Jako sołectwo od pięciu lat współpracujemy z fundacją Promyk, która organizuje dla naszych dzieci i doroslych mieszkańców wiele warsztatów i spotkań. Działa u nas również kółko teatralne. To czym możemy się pochwalić to wygrane w konkursach gminnych na najpiękniejsze stoisko, wieniec czy palmę. W tym roku nasze stoisko wygrało pierwsze miejsce na dożynkach w Miękini - opowiada sołtys. 

W Brzezince Średzkiej organizowane są różne imprezy m.in. wspólne kolędowanie, Dzień Seniora, dożynki i inne okazjonalne wydarzenia. - Sołtysem jestem od 1,5 kadencji. Ten urząd odbjęłam po zmarłym poprzednim sołtysie. Chcemy założyć u nas Klub Nowoczesnej Gospodyni. Jeśli wygralibyśmy jakieś pieniążki to chcielibyśmy przeznaczyć je na wyremontowanie u nas wjazdu do świetlicy. Wszystko co się u nas dzieje nie było by możliwe bez udziału pewnych osób m.in. sponsorów w tym firmy Czystopole, Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini i wójta - mówi Teresa Jackowska. - Mogliśmy wykonać wiele inwestycji w naszej wsi dzięki Miękińskiej Inicjatywie Razem. Zrealizowaliśmy kilka projektów m.in. wykonaliśmy nowy plac zabaw i boisko do koszykówki - dodaje sołtys.

Prezentacja Kryniczna

Dzisiaj o godz. 12 komisja odwiedziła Kryniczno. Na świetlicy wiejskiej przywitała ich sołtys wsi Iwona Szachniewicz, radny powiatowy Marek Szachniewicz oraz mieszkańcy. Gospodarze pochwalili się m.in. wydarzeniami jakie cyklicznie organizują dla dzieci m.in. spotkanie wigilijne, Dzień Seniora, Turniej Siatkarski i czytanie dla dzieci. Jedną w najważniejszych ich inwestycji był generalny remont świetlicy wiejskiej. - Zrobiliśmy tutaj najwięcej. Podłączyliśmy budynek do kanalizacji, wewnątrz wykonaliśmy generalny remont. Mamy nowe stoły, krzesła, nakrycie, zastawę. Wszystko zrobilismy w czynie społecznym. Pomieszczenie było suszone, wstawiliśmy nową ścianę, mamy ogrzewanie. Teraz nasza świetlica jest miejscem, z którego jesteśmy dumni - opowiadała sołtys.

Oprócz tego mieszkańcy wykonali odwodnienie kościoła i ułożyli wokół niego chodnik. W miejscowości działa również Koło Gospodyń Wiejskich, które aktywnie bierze udział w gminnych dożynkach. Wówczas wystawiają swoje stoisko i częstują własnymi wypiekami i potrawami. - Mamy wiele potrzeb. Wszyscy staramy się, żeby nasza wieś ładnie się prezentowała. Każdy mieszkaniec dba o swoją posesję. Jeśli wygralibyśmy jakąś kwotę to na pewno urządzilibyśmy wielką imprezę dla wszystkich (śmiech). Na naszym placu zabaw chcielibyśmy zmienić nawierzchnię na bardziej bezpieczną dla dzieci - podsumowuje sołtys.

W najbliższą sobotę komisja konkursowa odwiedzi dwie miejscowości Konary i Damianowo.

anbo

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Komisja konkursowa odwiedziła Brzezinkę Średzką i Kryniczno

  2017-10-06 09:50:17

  gość: ~Żenujące

  Witają ich jak bogów, a oni doprowadzili do zamknięcia szpitala i nic nie zrobili, aby powróciła nocno świąteczna pomoc do Środy Śl.
  Kapania wyborcza i rozdawnictwo z naszych podatków!!!

 • 2017-10-06 12:30:48

  gość: ~leon

  no co bawią się
  wymyślili sobie konkurs więc jedzie kilku ludzi z urzędu i dniówka z głowy bo taki wyjazd w teren to bardziej rekreacja niż "robota" do tego obiadek i pogaduszki
  a 15 wsi skacze im, ponosi koszty i czas żeby ich ugościć
  to im lepiej wychodzi niż działania w naszych sprawach

 • 2017-10-08 00:15:32

  gość: ~mieszkaniec

  z całym szacunkiem dla mieszkańców Kryniczna ale jeśli chodzi o Kościół i związane z nim remonty to zasługa całej parafii ( 4 miejscowosci) a nie samego Kryniczna!

 • 2017-10-10 08:40:32

  gość: ~Chodnik

  Co do chodnika wokół kościoła to pomyłka bo nie tylko Kryniczno brało w tym udział a wszystkie wioski które należą do parafii :)

 • 2017-10-13 14:10:40

  gość: ~Gość

  ostatnio dodany post

  Witam chodnik wokół kościoła to zasługa wszystkich 4 wiosek a nie tylko Kryniczno najlepiej napisać ze Kryniczno samo robi wszystko .Brawo dla was

REKLAMA