Express-Miejski.pl

Po trzech latach ruszyła budowa zatoczki autobusowej w Rakoszycach

Plac budowy zatoczki autobusowej w Rakoszycach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Kilka dni temu przy drodze wojewódzkiej nr 346 w Rakoszycach ruszyła budowa nowej zatoczki autobusowej.

Trzy lata temu, kiedy sołtysem był Jan Gnatowski, rada sołecka przeznaczyła z funduszu 8 tys. złotych na budowę zatoczki, a obecny sołtys kontynuował te inwestycję. Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przygotowanie projektu i jego realizację. - W między czasie wystąpił problem z jej wytyczeniem. W trakcie projektowania okazało się, że brakuje pół metra ziemi. Wystąpiono do Agencji Nieruchomości Rolnych, która przekazała ten brakujący fragment ziemi. Niestety samo przekazanie trwało bardzo długo. W tym czasie zabezpieczone pieniądze gmina z roku na rok przesuwała - wyjaśnia sołtys Władysław Błach.

Doczekali się inwestycji

Mieszkańcy, którzy czekają na autobus stoją przy wjeździe do Ośrodka Zdrowia lub na poboczu przy pionowym znaku informacyjnym. Droga wojewódzka jest bardzo ruchliwa. To właśnie nią bardzo dużo samochodów osobowych i ciężarowych jedzie w kierunku autostrady A4. Bezpieczeństwo mieszkańców niedługo się polepszy. Dzięki nowej zatoczce nie będą musieli stać tuż przy drodze.

Pod koniec września w Rakoszycach ruszyły prace budowlane pod nową zatoczkę. - Prowadzimy zadanie, którego przedmiotem jest wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę zatoki autobusowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 346 w miejscowości Rakoszyce - informuje Leszek Loch dyrektor DSDiK we Wrocławiu i zapowiada, że jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą jeszcze w tym roku inwestycja zostanie zakończona.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Po trzech latach ruszyła budowa zatoczki autobusowej w Rakoszycach

  2017-10-04 14:36:20

  gość: ~Mieszkaniec

  Aż chce się powiedzieć "NO NARESZCIE!"

 • 2017-10-04 21:57:04

  gość: ~Piotr

  ostatnio dodany post

  super, w końcu "zwykli" ludzie doczekali się małej zatoczki dająca dużo ułatwienia w ruchu i bezpieczeństwa na ruchliwej drodze wojewódzkiej
  przydałyby się tam pasy
  szkoda że remont drogi lokalnej od Kulina w stronę Budziszowa jest tak partaczona, profil zakrętów w stronę Budziszowa już widać że samochody ciężarowe się tam nie mieszczą jadą poza nowiutkim asfaltem , co pokazuje że po raz kolejny że za Nasze pieniądze funduje się nam bubel, a wystarczyło tak niewiele

REKLAMA


REKLAMA