Express-Miejski.pl

Złożyli fałszywe zeznania. Grozi im teraz 5 lat pozbawienia wolności

Bus wjechał do rowu w Wojnowicach fot.: OSP Miękinia

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego. 

30 września w Wojnowicach na ulicy Jaśminowej samochód dostawczy wpadł do rowu. Jedna osoba została wówczas poszkodowana. Pojazd leżał na boku na jezdni. W zdarzeniu interweniowali strażacy ze Środy Ślaskiej, Miękini i Wrocławia.

Podczas prowadzenia czynności policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego obrażenia wskazywały, iż mógł uczestniczyć w zdarzeniu. - 27-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze w związku ze zdarzeniem ustalili jeszcze dwie osoby, mogące mieć związek z prowadzoną sprawą. Jak się okazało mężczyźni w wieku od 25 do 31 lat przedstawiali odmienne wersje wydarzeń i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Dlatego też wszyscy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, iż 25 i 31-latek, będąc uprzedzonymi o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, skłamali. - Chcieli w ten sposób uniknąć odpowiedzialności karnej w związku ze zdarzeniem drogowym. Jeden z nich twierdził, że w ogóle nie uczestniczył w zdarzeniu drogowym, choć jak ustalili policjanci, kierował pojazdem, drugi zaś – właściciel, że pojazd został mu skradziony. Nie udało się, bowiem mężczyźni usłyszeli zarzuty składania fałszywych zeznań w postępowaniu karnym. Odpowiedzą teraz przed sądem - dodaje rzeczniczka. Mężczyznom grozi 5 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Złożyli fałszywe zeznania. Grozi im teraz 5 lat pozbawienia wolności

  2017-10-04 06:30:35

  gość: ~Kasia

  I prawidłowo;)) takich trzeba tępić. Nie narażają tylko siebie ale i innych ludzi, którzy w spokoju i szczęśliwie chcą dojechać do celu.

 • 2017-10-08 17:23:07

  gość: ~Janina

  Czy śiadem może być oskarżony dlatego ,że się bronił przed oskarżeniem,Nie wiem?

 • 2017-10-08 17:23:27

  gość: ~Janina

  Czy śiadem może być oskarżony dlatego ,że się bronił przed oskarżeniem,Nie wiem?

 • 2017-10-08 17:24:09

  gość: ~Janina przeprasza za pomyłke

  ostatnio dodany post

  Czy świadek może być oskarżony dlatego ,że się bronił przed oskarżeniem,Nie wiem?

REKLAMA


REKLAMA