Express-Miejski.pl

Młodzi radni z gminy Malczyce uczestniczyli w posiedzeniu Senatu RP

Wizyta młodych radnych w Warszawie fot.: GM

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

26 września członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Malczyce, wójt Piotr Frankowski oraz opiekunowie polecieli do Warszawy.

Do Warszawy polecieli, aby uczestniczyć w posiedzeniu Senatu RP. Zostali oprowadzeni po budynku Sejmu RP, w tym po Sali Plenarnej. - Tego dnia młodzież spotkała się również z senatorami reprezentującymi okręg Dolnego Śląska – Jarosławem Dudą, przewodniczącym Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Wiesławem Kilianem, senatorem RP od dwóch kadencji - opowiadają pracownicy gminy Malczyce.

Przed wizytą w parlamencie młodzież spacerowała po Warszawie, zwiedzając m.in. Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski czy Pomnik Warszawskiej Syrenki. - Młodzi radni tworzą wyjątkowo zorganizowaną i zdyscyplinowaną grupę. Powoli szykują się do kolejnego wyjazdu, dzięki któremu wzbogacą swoje doświadczenia, tym razem poza granice kraju do Hiszpanii. Przelot młodzieży do Warszawy możliwy był dzięki pozyskanej na ten cel dotacji ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego przez Fundację „Szansa na przyszłość” - dodają pracownicy.

em/GM

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Młodzi radni z gminy Malczyce uczestniczyli w posiedzeniu Senatu RP

  2017-10-04 09:09:27

  gość: ~żubr

  A co tam robi wójt z sekretarz. Zamiast dzieciaków, dla których była by to wycieczka życia to oni wsadzili swoje cztery litery i znowu lansik i zdjęcia do folderów wyborczych. Oczywiście wszystko za pieniądze podatników. Czy ktoś z radnych jest mi w stanie przedłożyć wykaz lub ilość delegacji wójta jakie w pierwszym półroczu br. dokonał oraz sumę delegacji jakie pobrał za rok 2016r. To nie jest żadna tajemnica a rozliczenie się z podatnikami!

 • 2017-10-04 10:26:07

  gość: ~do żubra

  proszę czytać ze zrozumieniem. wyjazd został sfinansowany ze środków samorządu województwa. wniosek złożył Prezes Jarosław Arciszewski Fundacji Szansa Na Przyszłość

 • 2017-10-04 12:14:35

  gość: ~Do do żubra

  @~do żubra
  A samorząd województwa to jakie to pieniądze? Nie publiczne? A w takim arie kto z fundacji reprezentował samą fundację w czasie wyjazdu?

 • 2017-10-04 18:49:10

  gość: ~Iga

  ostatnio dodany post

  @~Do do żubra
  Jak to kto??Sam fundator Piotr Frankowski założyciel fundacji!!

REKLAMA


REKLAMA