Express-Miejski.pl

Nowe place zabaw w Malczycach. Jeden z nich powstanie dzięki inicjatywie mieszkańców

Powstaje nowy plac zabaw fot.: anha

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Malczycach powstaje jeden całkowicie nowy plac zabaw, a drugi został odnowiony, ogrodzony i znajduje się na nim aż siedem nowych urządzeń.

W Malczycach przy ul. 1 Maja właśnie odebrano nowy plac zabaw. Na ogrodzonym terenie zamontowanych zostało siedem nowych urządzeń m.in. most ruchomy, huśtawka na sprężynie, czteroramienna karuzela, dwie huśtawki: z oparciem i podwójna, gniazdo tzw. plaster miodu oraz sześcioramienna piaskownica. Na terenie placu zabaw zamontowane zostały również dwie drewniane ławki oraz kosze na śmieci- informują pracownicy gminy.

Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, a obszar wokół nich zabezpieczono nawierzchnią żwirową. W pozostałych miejscach posiana została trawa. Całość prac kosztowała ponad 67 tys. złotych z czego prawie połowę tj. 30 tysięcy stanowi dotacja pozyskana przez gminę Malczyce w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego pn. „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Inicjatywa mieszkańców

W tym roku w Malczycach powstanie jeszcze jeden plac zabaw. Tym razem będzie to efekt pracy mieszkańców Malczyc, którzy z takim pomysłem wystąpili do wójta gminy Malczyce. - Mieszkańcy złożyli wniosek o realizację zadania w ramach inicjatywy lokalnej i przyznano im dotację w wysokości 1.3 tys. złotcyh. Plac zabaw powstanie przy ul. Mickiewicza na terenie przyległym do boiska sportowego. Obszar pod utworzenie placu został już wytyczony, a teren wyrównany i przygotowany - dodaje Anna Świercz sekretarz gminy.

Zostanie tam zamontowane urządzenie zabawowe, które zostało odrestaurowane. Inicjatorzy samodzielnie przygotują również ogrodzenie placu. Na efekt końcowy zaangażowania mieszkańców Malczyc trzeba poczekać jeszcze do listopada. 

Zapytaliśmy jednego z inicjatorów przedsięwzięcia skąd pomysł na plac zabaw w tym miejscu - Jestem mieszkańcem Malczyc od urodzenia. Jak urodziło mi się dziecko zauważyłem, że do najbliższego miejsca gdzie dziecko może się bawić jest daleko, ponieważ najbliższy plac zabaw jest na ulicy 1-go Maja a mieszkam na wylotówce w kierunku Chomiąży. Jest to spory kawałek do przejścia z małym dzieckiem. Słyszałem z żoną o inicjatywie lokalnej i postanowiliśmy złożyć wniosek i udało się. Niezmiernie mi miło, że nowy plac zabaw będzie służył wszystkim dzieciom z okolicy i mam w tym swój udział - komentuje Paweł jeden z pomysłodawców. - Dodam tylko, że troszkę to trwa, ale jest to w zupełności nasza inicjatywa i z sąsiadami musimy zgrywać się czasowo, żeby razem przygotować wszystko do montażu ogrodzenia i urządzeń. Dziękujemy gminie za takie możliwości i wójtowi za pomoc w organizacji - dodaje.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nowe place zabaw w Malczycach. Jeden z nich powstanie dzięki inicjatywie mieszkańców

    2017-10-03 19:18:47

    gość: ~malczyce

    ostatnio dodany post

    brawo dla tych mieszkańców, którzy podjęli się tej inicjatywy!

REKLAMA


REKLAMA