Express-Miejski.pl

Wójt: zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną. Odpowiedź na zarzuty DIOZ

Wójt Malczyc Piotr Frankowski fot.: akme

Kilka dni temu w Malczycach pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt interweniowali ws. zwierząt, które są pod opieką gminy. 

Gmina Malczyce zapewnia tymczasowy "dom" dla bezdomnych zwierząt, które można adoptować. Psy i koty trzymane są w kojcach na terenie oczyszczalni w Malczycach. Jeśli w krótkim czasie nie znajdzie się nowy opiekun, wówczas zwierzaki przekazywane są do schroniska. 

28 września na profilu społecznościowym Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt pojawił się wpis dotyczący gminy Malczyce. Pracownicy inspektoratu mają zastrzeżenia co do miejsca tymczasowego przetrzymywania kotów i psów.

Wójt odpowiada na oskarżenia

Wówczas padły również mocne słowa w kierunku wójta Piotra Frankowskiego, który wówczas był w delegacji. - 28 września około godziny 18.30 kiedy brałem udział w spotkaniu z wójtem i sekretarzem gminy Dubicze Cerkiewne, zadzwonił do mnie mężczyzna i chciał rozmawiać na temat zwierząt w naszej gminie - opowiada wójt. Mężczyzną, który do niego dzwonił był Konrad Kuźmiński z DIOZ. - Nie wiedziałem o czym chce dokładnie rozmawiać, a ja też nie mogłem prowadzić dyskusji w danym momencie, więc grzecznie poinformowałem, że nie mogę rozmawiać i poprosiłem, aby kontaktować się na numer kryzysowy, który jest udostępniony na stronie internetowej. Natomiast usłyszałem w słuchawce od pana aroganckim tonem wypowiedziane słowa, że "nie ma zamiaru szukać po stronach internetowych". Faktycznie w tym momencie jeszcze raz przeprosiłem i powtórzyłem, że nie mogę w chwili obecnej rozmawiać. Rozmowa z panem Kużmińskim była bardzo krótka a ton jakiego użył w rozmowie ze mną był niegrzeczny i arogancki - dodaje wójt.

Włodarz gminy nie kryje również, że jest zdumiony komentarzami i interpretacją całego zdarzenia. - Gmina Malczyce posiada odpowiedni program wsparcia zwierząt bezdomnych i wypełnia swoje obowiązki zgodnie z prawem, zaangażowaniem i procedurami. Sam osobiście jestem miłośnikiem zwierząt, posiadam psa, zaadoptowane koty i los zwierząt nie jest mi obojętny. Pomieszczenia, w których przetrzymywane tymczasowo są zwierzęta czekające na adopcję lub przeniesienie do schroniska mają zadaszenie, izolowane termicznie budy i są pod stałą opieką weterynaryjną. Na terenie naszej gminy nie prowadzimy żadnego schroniska dla zwierząt - mówi wójt Piotr Frankowski, który wyraża swoje wątpliwości związane ze statutem prawnym stowarzyszenia i wydawania przez niego opinii wiążących, dotyczących ustawowej opieki nad zwierzętami. - Na jakiej podstawie pan prezes Kuźmiński występuje w charakterze inspektora? Chciałbym jeszcze nadmienić iż w chwili obecnej zadeklarowano chęć adopcji wszystkich zwierząt, a najstarszy czeka na transport do domu dla Psów Seniorów - podsumowuje wójt.

anbo

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wójt: zwierzęta są pod stałą opieką weterynaryjną. Odpowiedź na zarzuty DIOZ

    2017-10-02 14:04:09

    gość: ~Ojoj

    Winny się tłumaczy!

  • 2017-10-02 17:19:04

    gość: ~inspektor

    od jutra ja też będę inspektorem. to jakaś kpina ten inspektorat bo takie coś każdy może sobie założyć i być fachurą !!! to ich trzeba oddać na prokuraturę ...

  • 2017-10-02 18:18:11

    gość: ~oj joj

    to jest hicior
    http://sroda.express-miejski.pl/wiadomosc/30028,nieprawidlowosci-przy-wyborze-wnioskow-do-dofinansowania-sprawa-trafila-do-cba

  • 2017-10-02 16:08:41

    gość: ~pomoc

    najstarszy slepy piesek ktory w kojcu tymczasowym jest 4 miesiące , jedzie jutro do hotelu dla zwierzat - gmina zadeklarowała opłacenie jego pobytu tam na miesiąc , osoba prywatna ,nie gmina będzie opłacać jego pobyt

  • 2017-10-02 16:11:33

    gość: ~pomoc

    czy ----krotki czas----po ktorym zwierzeta są przekazywane do schroniska to 4 miesiace???

  • 2017-10-02 17:22:16

    gość: ~Colombo

    (this post was banned by administrator)

  • 2017-10-02 20:11:48

    gość: ~Iga

    @~Colombo
    Mały spadłeś już na dno..

  • 2017-10-02 20:14:23

    gość: ~Robert

    @~Colombo
    Siła gdyby żył...to by Cię zmiażdżył!Komentarz poniżej godności ludzkiej wiec nie dziwota że zwierząt nie potrafi uszanować...

  • 2017-10-02 17:48:53

    gość: ~przestępcy

    (this post was banned by administrator)

  • 2017-10-02 18:11:58

    gość: ~Hit

    @~przestępcy
    Hit to dopiero będzie jak wójt w końcu w lustro spojrzy i służby mu policza ile pieniędzy z budżetu swoim kolegom dał! Za te buble co robią! I komornik u nich już jutro.

  • 2017-10-02 18:16:03

    gość: ~malczyce

    tak, tak podobno za dotację jeździ pani radna samochodem którego właścicielem jest inna firma której przydzieliła dotację i uważa że jest ok

  • 2017-10-02 18:41:15

    gość: ~Z Malczyc

    Jaki mały ten człowiek jest. I to nie tylko wzrostem. Kończ wasc, wstydu oszczędź!

  • 2017-10-02 19:22:00

    gość: ~Gminny

    Komentarze na poziomie rynsztoka. Typowe dla Malczyc.

  • 2017-10-02 22:43:25

    gość: ~widz

    to jest hicior szybko oglądać bo zaraz ukryją

    http://sroda.express-miejski.pl/wiadomosc/30028,nieprawidlowosci-przy-wyborze-wnioskow-do-dofinansowania-sprawa-trafila-do-cba

  • 2017-10-02 22:47:31

    gość: ~obserwator

    kiedy w końcu te CBA rozwikła sprawę ,,urzędniczki która rozdawała pieniądze znajomym'' i dlaczego w tym artykule mowa o radnej z kwietna ?

  • 2017-10-02 22:52:26

    gość: ~z gminy

    to jest hipokryzja. radna co sesję opowiada o swojej uczciwości a tu ewidentnie jest coś nie tak. przyznała dotację której jeździ samochodem. wstyd .. wstyd..

  • 2017-10-02 23:05:24

    gość: ~narcyz

    a propos małego wójta, radnej z kartoteką, nie golonej sołtysowej, oraz radnej z PGR co poprzez centrozłom sekretarzem została :) radnego co przez wodę z MUKU poleciał oraz radnego co siedzi w kanałach a oczywiście zapomniałabym o tej nauczycielce pożal się Boże -polskie zoo :)

  • 2017-10-02 23:33:08

    gość: ~Krystyna

    @~narcyz
    Możesz pluć,gryźć i obczerniać i tak to jest już początek twojego końca?

  • 2017-10-03 09:38:37

    gość: ~aloha

    @~narcyz
    Przypominam,że coś takiego co napisałeś jest karalne...Proponuję tym wszystkim, kogo oczernił, zgłosić się do odpowiedniego organu...Przypominam,że w internecie nie jesteś anonimowy.

  • 2017-10-06 09:39:33

    gość: ~złomiarz

    ostatnio dodany post

    Faktycznie ma mocne korzenie p. Centrozłom w tym Kwietnie i zabójcze wspomnienia z tamtych lat. Dlatego na co dzień mieszka w ŚŚ, obecnie pracuje w Rui a miesza w Malczycach i Prochowicach. Takie panie to można znaleźć tylko w Kwietnie.

  • 2017-10-03 08:58:44

    gość: ~Psycho

    SOCJOPACI SĄ WŚRÓD NAS? Wspomniana jednostka żyjąca na wolności jest zazwyczaj czarująca, zachowuje się jak kameleon, wykorzystuje swój urok, aby torować sobie drogę w społeczeństwie, a przy okazji rujnować życie innym ludziom. Jest egocentryczna, bezwzględna, generalnie niezdolna do empatii, tworzenia ciepłych i emocjonalnych związków. Nie kieruje się sumieniem, bo w zasadzie go nie posiada.
    I nie są nimi – podkreślmy tylko i wyłącznie brutalni mordercy, czy zabójcy. Środki masowego przekazu niejednokrotnie pokazują nam obrazy nieuczciwych i bezwzględnych urzędników, osób znęcających się nad dziećmi, oszustów giełdowych…
    Większość jednostek cechujących się omawianym typem osobowości – nikogo nie morduje. Koncentrując się na przypadkach okrutnych mordów i totalnych sadystów nie zdajemy sobie sprawy, że psychopaci/socjopaci, którzy nie zabijają, są wśród nas i bez wątpienia wywierają ogromny wpływ na naszą codzienność.
    Jednostki posiadające to zaburzenie nie mają urojeń, halucynacji, nie czują się zdezorientowane czy zagubione w rzeczywistości. Trzeba zaznaczyć – są rozsądne, świadome swego postępowania, motywów działania, a ich czyny – są rezultatem wolnego wyboru.
    Do cech charakterystycznych przejawianych przez psychopatów/socjopatów – w odniesieniu do emocji i relacji interpersonalnych zalicza się: łatwość wysławiania się i powierzchowny urok, egocentryzm i przesadne poczucie własnej wartości.

  • 2017-10-04 18:05:49

    gość: ~Faktfaktyczny

    @~Psycho
    Ja tu widzę samych megalomanów, z wioski chłopów z dziada pradziada, którym władza do łba uderzyła i w tych łbach się kompletnie poprzewracało

  • 2017-10-03 19:22:07

    gość: ~pomoc

    zastanawia mnie ktoma tu taka władzę że usuwaa wpisy tłumaczące w prostych słowach prawdę , brawo , wolnośc wypowiedzi

  • 2017-10-03 20:39:26

    gość: ~pomoc

    do administratora----proszeo odpowiedz, dlaczego usunięto moje wiadomości?

  • 2017-10-03 20:43:40

    gość: ~pomoc

    pies ślepy , teraz już Goran , -pod stałą opieką weterynarzy-co jest nieprawdą , ma prawdopodobnie raka jądra, niewydolność krążenia, chore uszy ,nie ma szczepien, nawet na wściekliznę ani książeczki zdrowia, ---pod stałą opieką gminy i jak twierdzi wójt , weterynarzy ,przez 4 miesiące w więziennym kojcu,

  • 2017-10-04 09:00:25

    gość: ~żubr


    Zamiast kolejnego balowania poza gminą i nic nie wnoszącego spotkania z wójtem i sekretarzem gminy Dubicze Cerkiewne oraz spożywania lokalnych produktów należało by się na poważnie zająć gminą - za to otrzymuje 10 tyś. miesięcznie. Gmina coraz bardziej się pogrąża finansowo przy biernej aprobacie rady i narcyzmowi wójta.