Express-Miejski.pl

Festyn charytatywny dla małej Leny

Lenka potrzebuje Waszej pomocy fot.: archiwum prywatne

Lena od urodzenia choruje na zespół Patau. Jej największym przeciwnikiem jest ciężka wada serca i nadciśnienie płucne.

Zespół Patau to zespół złożonych wad wrodzonych, najczęściej dotyka ona dziewczynki. Lenka ma 3 latka i zaskakuje nawet lekarzy swoja siłą w walce o życie. Dziewczynka choruje od urodzenia i jej największym przeciwnikiem jest ciężka wada serduszka i nadciśnienie płucne. Lekarze są bezradni, gdyż nie kwalifikuje się do zabiegu operacyjnego, jej stan stabilizowany jest farmakologicznie.

Pozostałe wady utrudniają dziecku normalne funkcjonowanie. Lena odbiega od rówieśników rozwojem, nie chodzi samodzielnie  i jest całkowicie zależna od rodziców - Najmniejszy wysiłek fizyczny sprawia jej wiele trudności, mimo to ona walczy każdego dnia. W codzienność rodziny wpisana jest rehabilitacja, zajęcia z logopedą, psychologiem i bardzo częste wizyty lekarskie u wielu specjalistów - opowiadają rodzice Lenki.

Dlatego aby wspomóc Lenkę i jej rodziców organizowany jest festyn charytatywny 29 października w Oratorium Św. Jana Bosko w Środzie Śląskiej, który rozpocznie się o godz. 11:30. Podczas imprezy będą zbierane pieniążki na specjalistyczną opiekę lekarską i niezbędne leki dla dziewczynki.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji! Przygotowywane są różne gry, zabawy, pokazy dla dzieci, poczęstunek i licytację. Wszystkie szczegóły i nowości będą pojawiały się stopniowo na Facebook`u w wydarzeniu: Festyn charytatywny "Zbieramy dla Leny".

Jeżeli chcecie pomóc Lence w walce z chorobą możecie także wpłacać pieniążki na jej konto: 

Fundacja „Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
Ul. Lotnicza 37
54-154 Wrocław

Bank Pekao SA I Oddział we Wrocławiu

45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
Z tytułem wpłaty: Ochrona Zdrowia Mgiełka

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Festyn charytatywny dla małej Leny

    2017-10-08 18:40:40

    gość: ~ludzik

    ostatnio dodany post

    Szkoda dziecka...Tragedia w rodzinie wielka i smutek.Proponuję,aby tatuś Lenki wystawił swój motocykl,skórzany kombinezon,który wart jest wiele-wtedy Lenka zyska więcej.

REKLAMA


REKLAMA