Express-Miejski.pl

Damian Mazurek z tytułem Wicemistrza Polski Młodzików

Zawody w Bydgoszczy fot.: mpr

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Wilkszynie (gm. Miękinia) mieszka dwunastoletni chłopiec, którego pasją są sporty motorowe. Damian Mazurek ma za sobą jedno z większych osiągnięć.

Na co dzień Damian jest uczniem Szkoły Podstawowej im. Piastów Śląskich w Pisarzowicach. Oprócz kartingu uczęszcza na zajęcia z Taekwondo gra w piłkę lub gry komputerowe. 

Pasją do sportu zaraził go jego tato Paweł. Jak każdy kierowca pierwsze kroki postawił na amatorskim torze kartingowym. W 2013 roku po wyrobieniu licencji wyścigowej i dołączeniu do Automobilklubu Leszczyńskiego rozpoczął starty w serii ROK Cup Poland, która rozgrywana jest na terenie całego kraju. - Ma za sobą intensywne treningi i starty na wszystkich profesjonalnych torach w Polsce. Już po niespełna roku szkoleń i wdrażania się w nową dyscyplinę stanął na podium. Stało się to w Poznaniu w 2014 roku. Od tej pory Damian sukcesywnie kończy zawody w pierwszej trójce i jest jednym z faworytów w swojej klasie - opowiada Łukasz Iwaniak opiekun medialny Damiana. 

23 i 24 września Damian uczestniczył w zawodach w Bydgoszczy, gdzie wywalczył tytuł Wicemistrza Polski Młodzików w kategorii mini ROK. - Na sukces składały się 4 wyścigi, dwa w sobotę i dwa w niedzielę. Pogoda zmienna raz deszcz raz sucho, ale nie słonecznie - dodaje Łukasz. 

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA