Express-Miejski.pl

Reaktywacja średzkiej siatkówki

Średzka siatkarska drużyna fot.: LZS Fiuka "Średzianin" Środa Śląska

Od wielu lat głośno mówiono w społeczności siatkarskiej na temat założenia ligowej drużyny w Środzie Śląskiej. W końcu się udało.

Od kilkunastu lat jedynym męskim zespołem reprezentującym Środę Śląską w tej dyscyplinie sportu była amatorska drużyna LZS „Średzianin”, której to właśnie zawodnicy podjęli inicjatywę i wspólnie z nowym prezesem LZS postanowili zmienić tę kolej rzeczy. - Zostały zorganizowane treningi otwarte, na których zaprezentowała się spora rzesza zawodników pragnących reprezentować barwy Środy Śląskiej w nadchodzącym sezonie. Wyselekcjonowany skład pod okiem profesjonalnego trenera Mariusza Zbróga, zaczął przygotowania już na początku sierpnia, aby być w pełni gotowym na rozpoczęcie zmagań ligowych - wyjaśnia prezes drużyny Adam Kubiak.

Oficjalnie możemy potwierdzić, że w nadchodzącym sezonie drużyna LZS FIUKA „Średzianin” Środa Śląska będzie reprezentować średzką gminę w dolnośląskiej 3. lidze siatkówki. - Dzięki staraniom fascynatów siatkówki ze Środy Śląskiej, pierwszy raz w historii nasze miasto będzie miało profesjonalną drużynę siatkówki. Wszystkie mecze domowe rozgrywać będziemy na Hali Sportwej Szkoły Podstawowej, przy ulicy Górnej 1/6 - dodaje prezes. Do drużyny można jeszcze dołączyć. Drużyna poszukuje jeszcze siatkarzy na dwie/trzy pozycje. - Treningi mamy we wtorki i czwartki od godz. 19:30 do 21:30 - informuje jeden z siatkarzy Marcin Bartula.

Rozgrywki Ligowe startują już 7. października, meczem wyjazdowym z zespołem IKAR Legnica. - Wszystkich fanów siatkówki zapraszamy do kibicowania i wspierania naszej Drużyny. Pierwszy mecz „u siebie”zagramy już 14. października. Miło nam również poinformować, że naszym głównym sponsorem w nadchodzącym sezonie będzie przedsiebiorstwo Fiuka Polska Sp.z.o.o. Lokalny lider w obróbce plastycznej metali na zimno zatrudniający wielu kibiców siatkówki z naszego regionu. Więcej informacji mogą państwo uzyskać odwiedzając nasz fanpage LZS FIUKA Średzianin Środa Śląska, na portalu Facebook - podsumowuje prezes.

Na bieżąco o sukcesach i działalności drużyny będziemy informować na naszym portalu.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Reaktywacja średzkiej siatkówki

  2017-09-28 10:05:03

  gość: ~fanka

  jakie fajne chłopaki! Aż chce się przyjść na ich mecz :D

 • 2017-09-28 11:59:22

  gość: ~marek

  ostatnio dodany post

  BRAWO CHŁOPAKI! Na pewno będę przychodził na Wasze mecze. Fajnie, że coś ruszyło z tą naszą siatkówką

REKLAMA


REKLAMA