Express-Miejski.pl

Nie jedna, a dwie ofiary śmiertelne. Tragiczny finał wypadku pod Udaninem [AKTUALIZACJA]

Śmiertelny wypadek przed Udaninem fot.: em

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

18 września przed godziną 12 doszło do fatalnego w skutkach wypadku z udziałem tira i auta osobowego. Początkowo mówiło się tylko o śmierci kierowcy Nissana.

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej 2087D w okolicy Udanina.  

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania z naczepą, lat 27, z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki Nissan. W wyniku zdarzenia nastąpiło wywrócenie pojazdu ciężarowego wraz z naczepą i wysypanie na drogę przewożonego ładunku w postaci zboża. Na miejscu policjanci wykonywali czynności procesowe z udziałem prokuratora rejonowego z Jawora oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych  - informuje Marta Stefanowska, rzeczniczka prasowa średzkiej policji.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący pojazdem Nissan, mężczyzna w wieku 67 lat. Pasażerka, 67-letnia kobieta w ciężkim stanie została przetransportowana pogotowiem lotniczym do szpitala we Wrocławiu. Tam zmarła.

- Sprawdzono stan trzeźwości kierującego samochodem ciężarowym - trzeźwy. W trakcie wykonywania czynności 27-latek zemdlał, w związku z czym również został przewieziony do szpitala. Została od niego pobrana krew do badań - dodaje policjantka.

em

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA