Express-Miejski.pl

Strażacy z Lutyni najlepsi. Burza po zwycięstwie

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze w Malczycach fot.: ph - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

16 września na boisku sportowym w Malczycach odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych.

Strażacy zmierzyli się ze sztafetą oraz ćwiczeniami bojowymi. W tym roku najlepsi spośród seniorów okazali się ochotnicy z Lutyni. Drugie miejsce przypadło Kostomłotom, trzecie Cesarzowicom. Czwarte miejsce - tuż za podium - przypadło OSP z Miękini, a dalej z Lusiny, Udanina, Brodna, Paździorna, Wilczkowa, Głoski, Malczyc i Ruska.

W odrębnych kategoriach wiekowych do rywalizacji stanęły trzy ekipy florków (dzieci do 12. roku życia) z Lusiny, Ujazdu Dolnego i Cesarzowic oraz grupy młodzieżowe dziewcząt (zwyciężczynie: OSP Lusina) i chłopców (zwycięzcy: OSP Malczyce w kat. 12-15 lat i OSP Chomiąża w kat. 16-18 lat). 

- Zawody były przygotowane na bardzo wysokim poziomie. Warto dodać, że nikt w tym roku nie chciał się tego podjąć, tym bardziej kieruję swoje słowa uznania dla druhów z Malczyc - komentuje Rafał Gawliński z OSP Lutynia - zwycięzcy tegorocznych zmagań.

Burza po zwycięstwie

Tuż po opublikowaniu na naszym portalu zdjęć z zawodów pojawiły się pierwsze komentarze. - Lutynia jak wystartuje na pompie takiej samej jak wszyscy, to będzie pierwszą ale od końca, śmiech na sali - zarzuca jedna z osób. Podobnych wpisów w sieci pojawiło się więcej. Z negatywnymi opiniami - głównie anonimowymi - nie zgadza się Rafał Gawliński. 

- Do zawodów przygotowywaliśmy się od dwóch miesięcy. Było to widać. Jest nam przykro, gdy czytamy te wszystkie negatywne komentarze, bowiem nikt nikogo nie oszukiwał. W każdej chwili możemy zawody powtórzyć. Wystartowaliśmy z 20-letnią motopompą, która spełniała wszystkie wymagania. Sprzęt mieścił się w normach. Poza tym nie tylko my mieliśmy sprzęt inny niż tradycyjny. Jeśli ktoś się nie przygotowywał i odpalił motopompę dzień wcześniej, to nie dziwne, że w trakcie zawodów coś mogło pójść nie tak. Mimo to mam wrażenie, że niektórzy uważają, że to motopompa wygrała za nas te zawody. Tak nie było - komentuje reprezentant OSP Lutynia i dodaje, że gdyby strażacy wcześniej wiedzieli, że dojdzie do tak absurdalnych sytuacji, wystartowaliby ze starym sprzętem.

- Zaraz się okaże, że Lewandowski strzela bramki, bo ma lepsze buty, natomiast jego umiejętności są kompletnie nieistotne. Absurd. Dodam tylko, że na zawodach wojewódzkich nikt ze starą motopompą się nie pojawia. Idźmy do przodu, a nie ciągnijmy w dół. Proszę także druhów - wspierajmy się wzajemnie, a nie toczmy anonimowych bitew na forach - kończy Rafał Gawliński.

em

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Strażacy z Lutyni najlepsi. Burza po zwycięstwie

    2017-09-18 16:16:32

    gość: ~Ja

    Tu już nie chodzi o pompę, w komisji był Pan Gawliński,który chyba chciał za wszelką cenę wygrać, bo po błędzie strażaka z Lutyni któremu wypadła prądownica nie zostały wam potrącone punkt karne, jakby wam zabrali te punkty to byście mieli 2 miejsce. A jeśli chodzi o autopompe to PO 5 ma wydajność 800 litrów na minutę przy 8 atm, a wasza około 1800 litrow na minute przy 8 atm.

  • 2017-09-18 16:23:17

    gość: ~plus

    @~Ja
    Propsuję za merytorykę.

  • 2017-09-18 17:08:31

    gość: ~strazak

    Lutynia i Lusina powini dostac dyskwalifikacje za pompe.To nie zawody były,zero regulaminu robili co chcieli wywracali się z sprzetem i zadnych punktów karnych nie otrzymali.Prosze zobaczyc transmisje na zywo na roland jak startuje Lusina i Lutynia smiech poprostu to tak jakby odbył się mecz bez sędziów....

  • 2017-09-18 20:36:45

    gość: ~smile

    @~strazak---- Udanin startował na motopompie TOHATSU i nic im to nie dało. Sama motopompa nie wygrywa

  • 2017-09-18 21:05:35

    gość: ~Wilk

    Obejrzyj film na rolandzie na czym startuje udanin.dziekuje

  • 2017-09-18 22:10:13

    gość: ~smile

    @~Wilk ok widziałem na podeście TOHATSU, ale została zniesiona

  • 2017-09-19 05:43:50

    gość: ~Strażak

    Kolego polecam okuliste. THATSU była użyta do wymiany wody w basenie i to tyle.

  • 2017-09-18 17:24:37

    gość: ~MJ

    Panowie sport pożarniczy to piękny sport, nie róbmy wrażenia jakiejś nie sportowej gry ,regulamin zawodów nie określa typu pompy czy marki.Chodzi o dobrą zabawę mieli pompę ,,ziglera" jest ok reszta jednostek według tradycji choć słabszych parametrów miała Po-5. A jak chcemy naprawdę walczyć to powalczmy o ludzkie życie w akcji a nie róbmy burzę we własnym gnieździe :) (obserwator Malczyce)

  • 2017-09-18 17:34:00

    gość: ~strazak II

    Zawsze jestesmy w gotowości ratowac ludzkie życie,gdy ty spisz my czuwamy.Ale każdy by chciał startowac na takich pompach jak ma Lutynia,dlaczego wszyscy pozwalają aby z zawodów zrobic żeby sprzet wygrywał a nie ludzie......

  • 2017-09-18 17:49:56

    gość: ~obserwator

    @~strazak II
    STOP. Ale dlaczego wogóle wy macie słabsze pompy? Czemu gminy nie kupią wszystkim normalnego sprzętu. Czytam i widzę ze ta ich, ta cudowna ma 20 lat. To przepraszam ile wasze mają? I my tu mowimy o bezpieczenstwie. Smiech po prostu... Panowie, współczuję, ale to juz nawet nie wam sie dzieje krzywda, tylko mieszkancom. bo przez sprzęt będziecie wolniejsi na akcjach a wiemy ze kazda sekunda sie liczy... Brak słów.

  • 2017-09-18 17:56:51

    gość: ~strazak II

    @~obserwator
    To są pompy tylko na zawody.w działaniach mamy pompy nawet z 3 lat.Ale pompa lutyni jest tak zrobiona pod zawody ze działa jak niektórych 3 letnia pompa a nawet i lepiej.

  • 2017-09-18 18:16:01

    gość: ~obserwator

    @~strazak II
    Dzieki za wyjasnienie bo troche straszno sie przez chwile zrobilo.

  • 2017-09-18 19:05:47

    gość: ~Ochotnik osp

    Nie kazda gmine stac a szczegolnie dac pieniadze na jednostke osp ktora nie jest w ksrg.osp bukowek tacy najlepsi a 4 miejsce w zawodach gminnych . a nowy samochod dostaja.czemu nie uzywany?

  • 2017-09-18 20:04:12

    gość: ~Janek

    Kostomłoty mistrzem powiatu!
    Powinno być tak :
    1 - OSP Kostomłoty
    2 - OSP Cesarzowice
    3 - OSP Miękinia

    Oddajcie to co należy do OSP Kostomłoty. Oni napewno nie odpalili pompy dzień przed. Gdzie duch zdrowej rywalizacji?!

  • 2017-09-18 20:04:50

    gość: ~Strażak emeryt sredzki

    Trochę juz widziałem zawodow w zyciu i powiem jedno, możecie pisać co chcecie i narzekac, zazdroscic ale jedno trzeba oddac obiektywnie Lutyni, rozjechali Was walcem, miedzy nimi a resztą w przygotowaniu byla przepaść, jedynie Kostomłoty cos tam pokazaly chociaz jak zobaczylem ten dym z nierozgrzanej motopompy to rece opadaja... cesarzowice i reszta porażka a niektóre to dno wstyd, nie obrazam ani nie bronie nikogo ale dwa lata temu na PO-5 tez wygrali, boli Was to po prostu i to jest czysta zawisc i zazdrosc. Zawody z samej nazwy to współzawodnictwo i kazdy normalny stara sie isc do przodu a nie patrzy jak tu nie wygrac zeby nie urazic jakichs pseudostrazakow, ludzie to jest nienormalne!!!! Jakby dac taka motopompe innej druzynie to nikt by za nia nie zdazyl, Oni ledwo dali rade i za to szacunek bo to jest ambicja i ciezka praca a nie uzalanie sie jak nam zle, typowo polska konsekwencja... A co do motopompy jeszcze to odsylam do regulaminu, bo pewnie nikt nie czyta, nie ma tam slowa ze akurat w Srodzie Slaskiej ma byc tylko PO-5 zeby nie urazic zakompleksionych niektorych strażaków od parady!

  • 2017-09-18 20:44:15

    gość: ~łazik

    @~Strażak emeryt sredzki
    zawody nie jedne widział ale czerwonych chorągiewek, falstartu i pachołek który się nie przywrócił to nie widać już było.

  • 2017-09-18 22:51:34

    gość: ~szybki bil

    @~łazik
    Czy mogę się dowiedzieć gdzieś, dlaczego tak wiele osób twierdzi, że Lutyni nie zostały doliczone karne sekundy? I druga sprawa - dwie czerwone chorągiewki? Wydaje mi się, że była jedna (oczywiście mogę się mylić).

    Tak piszecie, ale nikt mi nie potrafi wyjaśnić skąd to się wzięło.

    Po trzecie pachołek ma być strącony z podwyższenia a nie przewrócony (nie wspominając o tym, że w tym przypadku się przewrócił, odbił od ziemi i stanął...)

    A falstart to wina sędziego niestety, bo pistolet wystrzelił dopiero za drugim razem. Fakt powinno to być cofnięte, ale nie było, więc co poradzić.

    Co do pompy - jest regulamin i wg mnie nie ma o czym dyskutować. Za 20 lat nadal będziemy startować na PO5?

    Czasami już rzygać się chce czytając te wszystkie komentarze.
    Lutynia odwaliła kawał dobrej roboty, idą z duchem czasu i profesjonalnie podchodzą do tematu. Rozwinięcie aż miło się oglądało (23s!).
    Zaściankowe myślenie niektórych ludzi i to szukanie na siłe sensacji przeraża.
    Oby im się udało wziąć udział w zawodach wojewódzkich - tam na tą pompe pewnie nikt nie zwróci szczególnej uwagi.

    Dziękuję, dobranoc.

  • 2017-09-19 08:11:26

    gość: ~zoska

    @~szybki bil
    Bardzo słuszne spostrzeżenia. Trzeba umiec i wygrać i przegrać.

  • 2017-09-22 23:55:26

    gość: ~Strazak

    ostatnio dodany post

    @~szybki bil
    Może i nie zwrócą uwagę na pompę. Ale tam Lutynia się nie pokaże bo zrobią siare z powiatu.

  • 2017-09-18 20:30:00

    gość: ~Strażak

    Niech się cieszą tyle ich

  • 2017-09-18 20:36:16

    gość: ~Zuza

    @~Strażak
    No wlasnie tyle ich, reszta niech cwiczy juz na nastepne

  • 2017-09-18 20:34:05

    gość: ~Jaki

    Nic nie rozumiem juz.. co to za teksty, czy ta owa pompa sama brala udzial w zawodach ze tak wszyscy się jej czepili. Chlopaki nie walczyliscie o zloto, to miala byc swietna zabawa a teraz wszyscy robią z tego cyrk. Kogo tak boli zwyciestwo Lutyni, są przygotowani wiec wygrywają. Nam impreza sie podobala, zwlaszcza ze w Malczycach nie narzeka sie na ich nadmiar.przez takie niesnacki nikt ani nie bedzie chcial zorganizowac ani przyjezdzac.

  • 2017-09-18 21:02:05

    gość: ~Mlody

    Na te oszustwo sie przygotowywali 2 lata hahaa

  • 2017-09-18 22:14:15

    gość: ~Zuza

    @~Mlody
    Obrazasz wszystkich tym stwierdzeniem poczawszy od wladz, przedstawicieli jednostek po zwyklych uczestnikow. Brawo

  • 2017-09-18 21:26:58

    gość: ~to ja

    czytając wpisy pod artykułem nasuwają się pewne spostrzeżenia, zawody odbyły się zgodnie z regulaminem zawodów, każda drużyna mogła zgłaszać protesty do komisji,sprzęt został dopuszczony, po zawodach wszyscy podpisali protokół zawodów o co więc chodzi? i co to za odzywki "tyle ich",tak prawdziwy strażak pisze?, wstyd, za chwilę w prawdziwej akcji będziesz zależał od kolegi, a może będziesz wybierał z kim pojedziesz na wspólną akcję?

  • 2017-09-18 23:23:45

    gość: ~wuj sam

    @~to ja
    o czym ty piszesz???tak juz jest w niektórych remizach!~!~!!!układ rządzi nie zdrowy rozsądek