Express-Miejski.pl

Przed policjantami uciekał na rowerze

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

38-letni mężczyzna trafił do aresztu po tym jak na rowerze próbował uciec przed policjantami. Znieważył policjantów i kierował wobec nich groźby poznawienia życia.

Średzcy policjanci patrolując teren miasta zauważyli na jednej z ulic rowerzystę, w którym rozpoznali osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. - Mężczyzna na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy i zaczął uciekać. Na niewiele to się zdało, bowiem funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 38-letniego mieszkańca Środy Śląskiej. Mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności 38-latek znieważył interweniujących policjantów, a także groził im pozbawieniem życia - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Poszukiwany mężczyzna został przewieziony do aresztu śledczego. W związku z popełnionymi przestępstwami wobec funkcjonariuszy, 38-latkowi śledczy przedstawili zarzut znieważenia oraz kierowania gróźb karalnych. - Ponadto za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości skierowano wobec niego wniosek do sądu o ukaranie. Przestępstwa te zagrożone są odpowiednio karą do roku oraz dwóch lat pozbawienia wolności - wyjaśnia rzeczniczka.

em24.pl/KPP Środa Śląska

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przed policjantami uciekał na rowerze

  2017-09-12 22:22:27

  gość: ~Czytelnik

  Od pewnego czasu Express i Roland są swoimi kopiami po co dublować 90% artykułów?

 • 2017-09-13 06:28:24

  gość: ~Gosia

  Dokładnie tak jest, choć ja osobiście od pewnego czasu wolę Express Miejski. Artykuły w miarę obiektywne i konkretne, a jak się coś poważnego w mieście dzieje to Roland udaje , że nie zauważa problemu. Na Rolanda w zasadzie już nie zaglądam, bo i po co? jak znajdę dokładnie to samo ;))

 • 2017-09-13 07:59:34

  gość: ~konkurencja

  @~Czytelnik
  Konkurencja napędza obie gazety. I jedna i druga nie chce pominąć tematu. Pytanie kto robi to lepiej? Nawet nie szybciej. Po prostu inaczej, ciekawiej. Akurat czytam obie gazety. Niestety w R. widzę bardzo dużą inspirację Expresem. Z jednej strony ok bo widać, ze ruszyli sie w koncu po tylu latach stagnacji i pisaniu o niczym. Z drugiej tak jak mówisz. Mamy kopię a tak być nie powinno. Jesli juz to R. powinien sypać tematami. W końcu jest stąd. Działa tu ileś tam lat. Tymczasem... No szala przechyla sie dla mnie mocno na korzysc Exm. Obserwować będę dalsze poczynania obu gazet z ciekawością.

 • 2017-09-13 18:53:42

  gość: ~dfsfvsd

  ostatnio dodany post

  Z Rolandem to mi się kojarzy przysłowie mówiące, że nie gryzie się ręki która cię karmi a w obydwu tytułach brakuje kogoś kto znajdzie temat inny niż kolejna stłuczka, zagubiony pies czy lokalne pijaczki. No ale jak by nie było wszędzie są problemy kadrowe. Hmmm, może dobrym rozwiązaniem będzie zatrudnienie ukraińskich żurnalistów?
  Co o tym sądzicie?

REKLAMA