Express-Miejski.pl

Święto Wina: Nie wszystko poszło zgodnie z planem

Wtargnięcie na scenę fot.: anbo

Mnogość atrakcji - dla dzieci i dorosłych, ale też znaczne opóźnienia, a nawet wtargnięcie na scenę. Tak można pokrótce opisać tegoroczną edycję Święta Wina. 

Podczas dwudniowej imprezy nie wszystko poszło zgodnie z planem. Przede wszystkim - sobotnie koncerty. Według harmonogramu miały rozpocząć się o godzinie 18. Tymczasem Antek Smykiewicz rozpoczął występ kilkadziesiąt minut później. Tym samym występ Red Lips przesunął się z godziny 19. na prawie 21. Gwiazda wieczoru i dla wielu główny wabik sobotnich wydarzeń - zespół happysad - pojawił się na scenie z dwugodzinnym opóźnieniem.

- Co to spóźnienie? czekamy z malym dzieckiem. Dwa lata Was nie widzieliśmy - napisała na oficjalnym fanpage grupy jedna z fanek zespołu. - No w żaden sposób nie jest to nasza wina. Pretensje do organizatorów, plis :) - odpowiedzieli jej członkowie happysad. Po chłopakach miał zagrać jeszcze FlowRockin, ale imprezę zakończono.

Poza przesunięciami w czasie doszło do jeszcze jednego incydentu. W trakcie koncertu Red Lips na scenę wtargnął mężczyzna z napojem co najmniej lekko procentowym. Ochrona przez dłuższą chwilę pozostawała bierna. Dobrze bawiącym się panem zajęła się w końcu managerka zespołu...

Co na to organizator? Tego dowiemy się niebawem. Dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej zapowiedział wydanie oświadczenia w tej sprawie. Opublikujemy je zaraz po otrzymaniu. 

akme

53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Święto Wina: Nie wszystko poszło zgodnie z planem

    2017-09-11 17:04:09

    gość: ~ZbyszkozBogdańca

    Organizacja co najwyżej mierna......stoisk z posiłkami jak na lekarstwo,dwa pojazdy
    z burgerami i jakieś dwa typy sprzedawały parówko-kiełbasy....na imprezę z takim rozmachem i przy sporej frekwencji to zdecydowanie za mało.

  • 2017-09-11 19:26:53

    gość: ~średzianka

    @~ZbyszkozBogdańca
    A to dlatego, że miasto życzy sobie kokosow za wystawienie budki a nie zapewniają nawet prądu na całą noc, tylko agregaty, które trzeba wyłączyć wieczorową porą...

  • 2017-09-15 10:39:37

    gość: ~ja

    @~średzianka
    hahaha dobre :)

  • 2017-09-12 11:01:29

    gość: ~bolo

    To prawda. To była jedna z najsłabszych edycji tej imprezy. Bardzo mało stoisk z jedzeniem, długie kolejki, słabe jedzenie, wino drogie, mało atrakcji dla dzieci, opóźnienia......organizacyjnie w tym roku było koszmarnie. To kolejny element fatalnych rządów burmistrza. Ten wąż w jego kieszeni już się nie mieści taki jest długi. Może zamiast oszczędzać na największej miejskiej imprezie, a tym samym na mieszkańcach i gościach zweryfikowałby swoje beznadziejne plany inwestycyjne. Tym sposobem rozkłada nasze święto na łopatki.........

  • 2017-09-13 21:20:09

    gość: ~Sredziannin

    mogłeś sobie do biedronki po kiełbase iść

  • 2017-09-11 17:55:23

    gość: ~Sandra

    a czy jest sens robić dwudniową imprezę? wystarczyłaby tylko niedziela, w sobotę po 19 większość stoisk była pozamykana, w tym roku trochę słabo... czekając na koncerty mogła chociaż jakas muzyka w tle lecieć.
    moim skromnym zdaniem koncerty z soboty równie dobrze mogłyby być w jakiś inny, wakacyjny dzień robiąc przy tym super imprezę DK! może warto rozdzielić te dwa dni koncertów?

  • 2017-09-11 18:10:41

    gość: ~Ja

    Fajna imprezka, chociaż fakt stoisk z dobrym jedzonkiem brak

  • 2017-09-11 18:25:48

    gość: ~mieszkanka

    W tym roku też mniej atrakcji dla dzieci. Większość dla maluchów. W tamtym roku było lepiej.

  • 2017-09-11 18:34:24

    gość: ~Robert

    Dlaczego nie pozwolono zagrać Średzkiej Orkiestrze na bis ;)

  • 2017-09-11 22:36:41

    gość: ~Juzek

    @~Robert
    bo jest slaba

  • 2017-09-11 19:24:05

    gość: ~średzianka

    W końcu ktoś pisze prawdę o absurdach tej imprezy. Kolejny rok z rzędu przytrafiają się te same błędy. Bardzo szkoda że nikt się na nich nie uczy.

  • 2017-09-11 23:24:24

    gość: ~nikt

    @~średzianka
    Aż dziw że ktoś napisał.

  • 2017-09-12 17:58:53

    gość: ~średzianka

    @~nikt
    Bardzo dziwne, bo Roland problemu nie widzi-wszystko było ok...

  • 2017-09-12 18:00:00

    gość: ~średzianka

    @~nikt
    Bardzo dziwne, że ktoś napisał prawdę...

  • 2017-09-11 20:29:29

    gość: ~aaaa

    Nigdy na żywo koncerty, nie były punktualne ...
    Spokojnie wszystko ok, a organizator przeprasza za deszcz.
    Troche optymizmu :)
    Nie było tak źle

  • 2017-09-11 23:23:18

    gość: ~polew

    @~aaaa
    nie wiem na jakie koncerty ty chodzisz ale godzina opóźnienia to maks w historii mojej a chodzę od 20 lat. 2 godziny to naprawdę nieporozumienie. szczególnie gdy ktoś jechał specjalnie. A ja jechałem.

  • 2017-09-12 14:24:27

    gość: ~fgffs

    @~polew 20lat na festyny.To sie nieliczy

  • 2017-09-12 23:02:07

    gość: ~Alina

    @~aaaa
    ej dobrze mówi.......

  • 2017-09-12 08:20:17

    gość: ~XL

    Burmistrz obiecał, że rynek zostanie ukończony przed imprezą... Wiele rzeczy tak obiecał.

  • 2017-09-12 08:41:34

    gość: ~widz

    Brawo ekspres średzki! o to właśnie chodzi by być obiektywnym. Na Rolandzie tego nie napiszą - tam opóźnienia nie zauważyli (pewnie drzemali oldboye!) A Święto wina jest niszczone przez obecnych "organizatorów" czyli włodarza bo każdy wie że wszystko jest robione tak jak on każe!! Jakie święto wina jak tam stoisk z winem prawie nie było!!! Przykre ze ze święta wina robi się powoli święto lokalnych sklepów monopolowych!

  • 2017-09-12 09:44:05

    gość: ~hahaha

    @~widz
    Padłem. Nie wiem komu bardziej pojechałeś. Piszą na stronie Expressu Miejskiego "ekspresowi średzkiemu" czy oldbojom :D

  • 2017-09-12 15:24:14

    gość: ~Porażka

    @~widz
    Roland to tylko zdjecia źle zaparkowanych aut pokazuje

  • 2017-09-12 10:01:05

    gość: ~winiarz

    Jakie to święto. Moi drodzy to było jedno wielkie pijaństwo nie mające nic wspólnego z kulturą i tyle. Bród , smród i ubóstwo. Organizatorzy nie popisali się.

  • 2017-09-12 15:22:01

    gość: ~Porażka

    LIPA LIPA I JESZCZE RAZ LIPA !
    Święto wina, a stoisk z winami całe 3 !

  • 2017-09-12 16:01:09

    gość: ~lejdis

    Lejdis też olane. miały tańczyć i d.upa

  • 2017-09-12 22:27:20

    gość: ~ggdg

    A może by tak najpierw założyć jakąś średzką winnicę i dopiero świętować?
    Dla mnie ta balanga to naciągany bubel.
    Polecam pojechać na Morawy i zobaczyć jak tam wygląda winiarski region i święta wina

  • 2017-09-12 23:01:28

    gość: ~jad

    Narzekacie, a ktoś chociaż pomógł im ławki rozłożyć i zwinąć? :)



  • 2017-09-13 13:24:02

    gość: ~Marian

    Widzę ,że piszą tu przeciwnicy Burmistrza Adama R.Myslę ,że trzeba poczekać do wyborów.Najważniejszy czy bedzie dobry kontrkandydat!

  • 2017-09-13 13:38:03

    gość: ~error

    @~Marian
    Ja jestem akurat jego zwolennikiem. Widzę ile robi. Ale ta impreza w tym roku pozostawia wiele do życzenia. O czym wspominane jest wyżej. Z takiej jakości nie jestem zadowolony. Ale wiem, że za rok będzie lepiej.

  • 2017-09-13 23:06:56

    gość: ~zniesmaczony

    @~error
    a ile robi ? najwięcej to zrobił konkursów na wolne etaty w gminie, ci najlepsi pouciekali

  • 2017-09-15 21:53:57

    gość: ~sowa

    @~zniesmaczony
    no... w tym jednym to jest niezły, trzeba przyznać! Może startować w księdze rekordów!!! Tyle konkursów na etaty... no chyba już nikt nie ma z nim szansy! jest bezkonkurencyjny!

  • 2017-09-13 13:38:39

    gość: ~Aaaa

    @~Marian
    A gdzie on ma zwolenników.? Co zrobił dla małych miejscowości? Słabo widzę następna kadencję a raczej jej brak

  • 2017-09-13 17:25:40

    gość: ~Ja

    A mnie się bardzo podobało, super impreza

  • 2017-09-13 18:53:58

    gość: ~Marta

    Mamy dzisiaj piękny popis Rolanda który zamieścił artykuł naszej byłej mieszkanki jak tutaj cudownie jaki piękny rynek czysta propaganda wydana przez naszego włodarza żeby zakryć to cale nieudaczne święto komentarze usunięte po godzinie pewnie komuś nie pasowało w gminie ale tak to jest jak prawda w oczy kole cukierki pod biedronka juz nie pomogą

  • 2017-09-15 12:47:27

    gość: ~zocha

    @~Marta
    wydaje mi się, że każdy pisze artykuły o czym chce, 89 rok minął, każdy ma wybór jakie czytać gazety, jakie oglądać programy...

  • 2017-09-13 20:08:56

    gość: ~Beata

    Porosilam redakcję żeby włączyła komentarze. Chciałam się z wami podzielić moimi wrażeniami ale widzę że to był mój błąd bo spotkała mnie niemiła sytuacja i redakcję Rolanda. Miasto ładne ale niektórzy ludzie okazali się być bardzo nie mili.

  • 2017-09-13 20:12:23

    gość: ~Beata

    @~Beata
    Teraz poprosiłam o wyłączenie

  • 2017-09-13 20:22:08

    gość: ~WU

    @~Beata
    Pani Beato niech Pani lepiej zostanie tam gdzie Pani jest tutaj nie ma do czego wracać betony donice wszędzie

  • 2017-09-13 20:30:22

    gość: ~Do beaty

    Pani na nazwisko ma chyba jarząbek a do szafy śpiewa łubudubu niech nam żyje.... Adaś to jest już jest dno.. to jest włodarz? Ten artykuł z Rolanda to jest takie portfolio lorda.

  • 2017-09-13 20:42:39

    gość: ~Beata

    @~Do beaty
    Szkoda że pan czy pani tak myśli. Nie zamierzam polemizować. Napisałam list nie artykuł i nie leży w moim charakterze wydawanie się w dyskusję z ludźmi którzy prócz jadu niczego więcej nie mają. Jak widzę zawzięcie jest tak duże że z góry jestem na przegranej pozycji. Pozdrawiam mimo wszystko jeszcze raz mieszkańców

  • 2017-09-13 21:19:48

    gość: ~Ciekawezjawisko

    @~Beata
    To dlaczego Pani wdaje się w dyskusję tutaj??? Stań Pani koło ludzi, którzy przytakują, przyklepują bez namysłu i będzie git!!!

  • 2017-09-14 09:36:03

    gość: ~ciekawy

    @~Beata
    Pani Beato a czemu Pani nie wysłała tego tekstu do Ekspresu? Ciekaw jestem czy by go umieścili.

  • 2017-09-13 20:34:23

    gość: ~Kat

    Tam w rynku odkryli ławy może to pręgierz! To chyba znak obecnej władzy. Więc lordzie zamiast tak sowie kadzić pod pseudonimem literackim beata w Rolandziku, zapraszam na samobiczowanie!

  • 2017-09-15 21:40:28

    gość: ~Kat2

    @~Kat
    Tak, tak, najpierw samobiczowanie a potem skok do fontanny na dyńkę!!! Może pomoże, bo już nic nie zaszkodzi!!!

  • 2017-09-13 20:49:58

    gość: ~Radny

    Ciekaw jestem ile nas mieszkańców kosztowały te nieudane manewry? Czy gwiazdom wypłacono honoraria? Gdzie były nasze lokalne winnice Jaworek, wydział promocji powinien się postarać żeby byli, ale to ukazuje jak burmistrz wspiera małych przedsiębiorców!

  • 2017-09-13 20:54:01

    gość: ~Marta

    Pani Beato niech Pani lepiej szybko zadzwoni do tej pseudo gazety roland żeby usunęli ten artykuł bo pól Środy Sląskiej się już śmieje

  • 2017-09-13 21:31:39

    gość: ~Anitka

    @~Marta
    Jakie pół miasta, już całe miasto rechocze!

  • 2017-09-13 22:15:11

    gość: ~Ar ka

    Mierna wladza to i mierna impreza i szukanie winnego nic tu nie zmieni. Wstyd

  • 2017-09-15 06:29:04

    gość: ~Gosia

    Przynajmniej na Expresie nikt nie kasuje głosu mieszkańców ;)) i możemy swobodnie wyrazić swoją opinię, bez kasowania niewygodnych komentarzy.

  • 2017-09-15 12:51:34

    gość: ~zocha

    @~Gosia
    express płaci Wam za pisanie tych komentarzy?? Roland taki, Express taki, żyjcie swoim życiem! czytajcie co chcecie przecież nic na siłę!

  • 2017-09-15 15:36:46

    gość: ~Martyna

    @~zocha
    Na Rolandzie są kasowane komentarze nie wygodne dla lorda a tutaj pisze się prawdę a tam ukrywają tyle na temat

  • 2017-09-19 09:12:37

    gość: ~zocha

    ostatnio dodany post

    @~Martyna
    żal... gratuluje twojego toku myślenia...

  • 2017-09-15 21:42:44

    gość: ~krycha

    @~zocha
    To po co czytasz i piszesz, żyj swoim życiem!