Express-Miejski.pl

Dwa targowiska na terenie powiatu zostaną przebudowane

Targowisko w Środzie Śląskiej fot.: akme

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał dwóm gminom dotację na przebudowę targowisk położonych na ich terenie.

Dotacja została przyznana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na liście podmiotów, którym przyznano dotację, znalazły się zarówno Malczyce, jak i Środa Śląska.

Przebudowa targowiska w Malczycach pochłonie okolo 560 tysięcy, z czego niemalże 356 tysięcy pochodzić będzie z dofinansowania. W przypadku Środy Śląskiej koszty przebudowy są znacznie większe. Mowa o ponad 2,5 mln złotych. Średzki magistrat otrzymał na ten cel wsparcie w wysokości około 994 tys zł.

Co kryje się za tak wysoką kwotą inwestycji?
W marcu bieżącego roku gmina zleciła wykonanie projektu przebudowy obecnego targowiska i utworzenia lokanego rynku rolno-spożywczego. 

Wcześniej przygotowała koncepcję zagospodarowania terenu. Wedle jej zapisów możemy się spodziewać, że po zakończeniu inwestycji między stoiskami poruszać się będziemy po wybrukowanych alejkach, wzdłuż których stanie 60 stoisk niezadaszonych i 47 zadaszonych. Dodatkowo powstanie piętrowy budynek, w ktorym znajdą się biura administracyjne, toalety, pomieszczenia magazynowe, przymierzalnie, mini bar oraz portiernia

Koncepcja zakłada także uruchomienie na tym terenie monitoringu wizyjnego oraz radiowęzła. Uwzględniono także wykorzystanie energii słonecznej przy oświetleniu terenu.


em

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dwa targowiska na terenie powiatu zostaną przebudowane

    2017-09-11 15:26:27

    gość: ~malczyczanin

    Malczycki targ już dawno nie istnieje i nikt sprzedawców tutaj od dłuższego czasu nie widział. Kolejna nieporadna, zła decyzja wójta i pieniądze wrzucone w błoto. Ale wandale będą mieli co niszczyć! A co na to radni - może za udany pomysł kolejna podwyżka a może kolejna dodatkowa premia dla wszystkich urzędników i radnych?

  • 2017-09-12 22:48:36

    gość: ~radny

    @~malczyczanin
    A oni, radni, w ogóle wiedzą?

  • 2017-09-11 19:55:56

    gość: ~obserwator

    Przecież ten mikry człowiek z Malczyc nie jest w stanie nic swojego oryginalnego wymyślić. Przez 3/4 kadencji ciągnął założenia poprzednika a teraz próbuje robić to co robią rekiny budżetowe samorządów. To na dłuższą metę nie da się wytrzymać i jego następca będzie miał dobrze, bo nic nie będzie musiał robić bo zadłużenie jest ogromne tylko spłacać długi jakie zrobił Frankowski

  • 2017-09-13 10:05:58

    gość: ~do obserwatora

    ... ale przecież za tej kadencji nie brano nowego kredytu bo nikt nie chce go udzielić bo pan SR były wójt, zadłużył do oporu gminę....:)

  • 2017-09-15 07:48:45

    gość: ~Z Malczyc

    @~do obserwatora
    A sprawdź dokładnie budżet Malczyc i tam zobaczysz że obecny wójcina wziął kolejny kredyt i przesunął jego spłacanie na rok 2019! I wtedy pojawia się zagrożenie płynności finansowej gminy. Ale co go to obchodzi. On w 2019 wójtem przecież już nie będzie. A i oczywiście wyprzedaje co się da. Przetarg na sprzedaż portu wczoraj ogłosił.

  • 2017-09-17 08:41:18

    gość: ~mieszkaniec

    @~Z Malczyc
    Wszechobecne imprezki i brylowanie wójta to jedyne osiągnięcia "nowej dobrej zmiany" na urzędzie w Malczycach i obowiązkowa fotografia.Niekompetencja nowych urzędników w gminie i jak zniknie stara kadra (wszyscy uciekają na zasłużone emerytury bo nie ma z kim współpracować) to, aż strach się bać o prawidłowe funkcjonowanie tej instytucji!

  • 2017-09-17 08:56:41

    gość: ~Hamlet

    @~do obserwatora
    A Dolnośląski Klucz Sukcesu jako najbardziej gospodarna gmina wiejska jaką Frankowski się wszędzie chwali to przecież nie jego zasługa. Do konkursu zostały wpisane działania i rzeczy skuły. W tym wyróżnieniu,to na pewno nie było ani odrobiny własnego wkładu frankowskiego. Jego następca to dopiero będzie miał problem z długami i raczej wizyty komornicze.

  • 2017-09-13 10:11:46

    gość: ~do obserwatora

    założenia poprzednika ????? a jakie on miał założenia ??? on w ogóle miał jakieś założenia ?? ale się uśmiałam :):)

  • 2017-09-13 10:14:17

    gość: ~jan

    I fajnie że ten plac się zagospodaruje. Gratuluje gminie kreatywności bo znowu dofinansowanie brawo. i niech inni zazdroszczą

  • 2017-10-23 08:34:34

    gość: ~dyrdyr

    ostatnio dodany post

    Trochę fajnie ale trochę... Tam mało kto już przyjeżdża, to targowisko umiera. Może gdyby wróciło tam gdzie było, bardziej w centrum - czyli niezagospodarowany,straszący plac obok 'biurowca" Gs ?