Express-Miejski.pl

Każdy przejechany kilometr, to złotówka dla Filipka

Chory Filipek z rodzicami fot.: anbo

Pod koniec sierpnia w Bukówku odbył się mecz, w którego przerwie przeprowadzono licytację. Dochód z niej przeznaczono na leczenie Filipka.

Filip Banaś to 16-miesięczny chłopczyk, który choruje na neuroblastomę. Zaraz po urodzeniu wykryto u niego zmiany guzowate w okolicy nadnercza lewego. Chłopczyk przeszedł operację - resekcja guza lewego nadnercza, wycięcie pakietu węzłów chłonnych okolicy ogona trzustki. Filip jest po wielu operacjach, badaniach i przyjmowaniu chemii. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne.

Na pomoc chłopcu ruszyli piłkarze z Orła Bukówek, którzy w przerwie meczu przeprowadzili licytację. Wykupiono wówczas kosztulki z autografami m.in. Kuby Błaszczykowskiego, czy Adama Nawałki. 

Kolarze ruszyli na pomoc

Na portalu społecznościowym utworzono wydarzenie, które dedykowane jest właśnie Filipowi. Kolarze chcą przejechać dla niego setki kilometrów, za które zapłaci firma Deichmann. - Szefostwo firmy Deichmann zwróciło się do mnie z nietypowym pytaniem. Co robimy? Rodzice chorego na neuroblastomę dziecka potrzebują pomocy, ale nie takiej "dajcie nam, bo potrzebujemy". Pomoc musi nieść za sobą rozgłos, bo jak wiecie: akcja rodzi reakcję - mówi Bartek Huzarski, organizator akcji Kilometry dla Filipka.

Kolarze wyruszą z ulicy Gagarina we Wrocławiu w sobotę 9 września o godz. 9 i przejadą 200 kilometrów na rowerach. Grupa wsparcia dołączy do nich w Sobótce o godzinie 11 i pojedzie 100 kilometrów. - I teraz najważniejsze. Deichmann Polska przekaże na leczenie Filipka złotówkę za 1 kilometr od każdej osoby. Jeśli 100 osób przejedzie tego dnia z nami 200 kilometrów to zbierzemy 20 tys. złotych. Ściemy tu nie ma - Deichmann jest sponsorem głównym KS Deichmann Abus Mat Sobótka, czyli klubu połączonego z moją akademią, więc ręczę za tą akcję - dodaje mężczyzna.

Jeżeli chcecie pomóc Filipkowi w walce z chorobą możecie także wpłacać pieniążki na jego konto: 

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”
Ul. Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
Bank Millenium S.A.

50 1090 2516 0000 0001 3030 7956
Z tytułem wpłaty „Filip Banaś -darowizna"

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Każdy przejechany kilometr to złotówka dla Filipka

  2017-09-06 10:04:06

  gość: ~KIBIC

  No to Orły rozpętały burzę :)
  Pięknie :)

 • 2017-09-06 10:11:37

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~KIBIC
  więcej takich ludzi ! a za małego trzymamy kciuki

REKLAMA