Express-Miejski.pl

Radny Hamkało apeluje do burmistrza: ten budynek zagraża mieszkańcom

Budynek stwarza zagrożenie dla pieszych fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

30 lipca doszło do pożaru budynku wielorodzinnego przy ulicy Legnickiej w Środzie Śląskiej. Radny apeluje do burmistrza o zabezpieczenie budynku.

Budynek znajduje się przy głównej drodze w mieście. Mimo oznakowania i znaku zakazów ruchu pieszych mieszkańcy nie stosują się no nich. Aby przejść przez chodnik wchodzą na jezdnię omijając zakazy. 

Radny Wiesław Hamkało złożył 28 sierpnia interpelację dotyczącą spalonego budynku i braku jego odpowiedniego zabezpieczenia. - Budynek znajduje się w centralnej części miasta, gdzie jest duże nasilenie ruchu - tak pieszego, jak samochodowego. Obiekt już prawie miesiąc nie jest w żaden sposób zabezpieczony, a ruch pieszy odbywa się po ulicy. Stanowi to poważne zagrożenie dla przechodzących osób i przejeżdżających pojazdów - mówi radny.

Za kilka dni rozpoczyna się rok szkolny. Niedaleko spalonego budynku znajduje się dworzec autobusowy, z którego uczniowie dojeżdżają do szkół. - Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego ruch na tym odcinku jeszcze się zwiększy. Jakie kroki poczynił burmistrz, jako odpowiedzialny za bezpieczeństwo w naszym mieście i właściciel chodnika pod budynkiem, by zapobiec nieszczęściu, które może wyniknąć z tej bezczynności? - pyta radny Hamkało.

Piesi ingorują zakaz 

Nie wszyscy piesi stosują się do znaków zakazu ustawionych przy budynku. - Zamknięte zostało przejście dla pieszych i wprowadzono zakaz poruszania się chodnikiem przy budynku. Więc jak mieszkańcy mają wejść na drugą stronę albo kontynuować przejście chodnikiem? - pyta Andrzej Romanowski, właściciel szkoły nauki jazdy Adept ze Środy Śląskiej. Mężczyzna zwraca również uwagę, że na ulicy powinno zostać ustawione tymczasowe żółte przejście i wyznaczony chodnik na jezdni. - Teraz jest bardzo niebezpiecznie. Zgodnie z przepisami, aby przejść na drugą stronę ulicy należy pójść pod wieżę i tam wejść na pasy, albo skorzystać z przejścia przy sklepie zoologicznym - dodaje Romanowski.

Co będzie dalej z budynkiem? O sprawie będziemy informować na bieżąco.

anbo

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Radny Hamkało apeluje do burmistrza: ten budynek zagraża mieszkańcom

    2017-08-30 14:47:56

    gość: ~2018

    Wybory idą, też to widzicie? Nawet radny Hamkało pierwszy raz od 3 lat zabrał głos... kup Pan lepiej dzwon do kościoła i to wystarczy, tylko działek nie ma jak przekształcić :-<

  • 2017-08-30 15:30:23

    gość: ~wybory

    @~2018
    wybory srory. dziś tam o mało auto baby z wózkiem i dzieciakiem nie rozjechalo. chodzą jak święte krowy. fatalne jest to miejsce. i żółte pasy powinni dawno tam pomalowac

  • 2017-08-31 10:52:06

    gość: ~baltazar

    @~2018
    Jakto nie. Działki pana radnego odrolnione, uzbrojone, drogi i chodniki porobione, pieniądze gminy nie mogą leżeć bezczynnie tylko pracują na chwałę i bogactwo rodu.

  • 2017-08-30 15:57:32

    gość: ~uczeń

    Andrzej brawo! W końcu ktoś powiedział jak jest!

  • 2017-08-30 19:25:48

    gość: ~Uczen

    Co t bezpieczenstwo patrzcie na te nasadzenia- Lans asrasia kwitnie

  • 2017-08-30 19:01:47

    gość: ~bezradny

    oj rozliczymy rozliczymy lepiej żeby pan radny przed wyborami nie trafił pod moje drzwi snuł jakieś opowieści o cyt ,,Dobrym Gospodarzu "psem a nawet psami poszczuje .Się nagle odnalazł .

  • 2017-08-30 19:59:37

    gość: ~Edek

    Nie strasz, nie strasz, bo się zes..sz@~bezradny

  • 2017-09-02 21:21:52

    gość: ~bezradny

    @~bezradny a ja poszczuje tego z czekoladą - bo tylko uśmiecha się cynicznie i leje wodę .

  • 2017-08-30 19:16:42

    gość: ~Ja

    Burmistrz przez miesiąc nie potrafił wybudować zabezpieczenia nad swoim chodnikiem, zwalając to na biednych pogorzelców zmuszając nas do chodzenia wbrew przepisom i narażając nasze życie i zdrowie, a tu słyszę tylko komentarze przeciwko temu co poruszył sprawę. Dziwne! Coś mi tu pachnie nagonką zwoleników nowej władzy , a nie merytoryczna wypowiedź na temat autentycznego zagrożenia bezpieczeństwa pieszych.

  • 2017-08-30 19:33:09

    gość: ~Jak

    A nowa wladZa to sie bedzie rekami i nogami tronu trzymac. Przeciez wszyscy wiemy dzieki komu marzyciel wygrał te wybory i to w 2 turze. Tylko w tym momencie pisu wszyscy maja dosc wiec skad poparcie ??

  • 2017-08-30 20:57:35

    gość: ~Niezależny

    Zabezpieczenie takiego miejsca po zdarzeniu należy do właściciela lub zarządcy obiektu.
    Wystarczy wyegzekwować od niego to, co do niego należy a nie doszukiwać się zaniedbań władzy.

  • 2017-08-31 08:34:20

    gość: ~chodnik

    @~Niezależny
    chodnik i ulica należą do gminy a nie do włascicieli budynku. Jak sie komus stanie to kto za to odpowie?

  • 2017-09-01 12:40:39

    gość: ~Radek

    Władza nieudolna to żągluje odpowiedzialnością. To do zarządcy należy to do starosty, a do burmistrza co należy ??? Nawet do upiększania miasta trzeba miec wyczucie i dobry gust - a u nas sami widzimy jak to wyglada.
    Po drugie to jeśli zarządca zaniedbuje rzekome obowiązki to kto ma pilnować porządku w mieście? Poczekamy zobaczymy moze wydarzy sie cos tragicznego to wtedy będziemy myślec czyja wina?

  • 2017-09-02 21:25:36

    gość: ~zniesmaczony rządami

    @~Niezależny
    a co władza nie wie co trzeba zrobić? jak się jest dobrym gospodarzem to się myśli o wszystkim. Trzeba trochę wyobraźni !

  • 2017-08-31 16:59:27

    gość: ~Milan

    Piesi sami sobie stwarzają zagrożenie są znaki są zakazy a i dalej chodzą jak by ślepi byli a nie budynku się czepiają

  • 2017-09-01 10:23:16

    gość: ~Wyborca

    Jedyny radny który widzi problemy w mieście i mówi o tym.czyli wie po co został wybrany.Niestety pozostali radni nie wiedzą i sa bezradni!

  • 2017-09-05 08:26:54

    gość: ~wyborca 2

    @~Wyborca-ten radny z artykułu to dopiero bezradny przez tyle kadencji co zrobił dla swoich wyborców .No niech się pochwali swoimi osiągnięciami.

  • 2017-09-12 08:05:25

    gość: ~Odpowiadam

    ostatnio dodany post

    A inni radni to w ogóle nie interesują sie miejscem zamieszkania i problemami mieszkańców.