Express-Miejski.pl

Wszyscy zadajemy sobie to pytanie: czy zdążą z przebudową rynku do Święta Wina?

Trwa przebudowa rynku dolnego w Środzie Śląskiej fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już tylko kilka dni zostało do Święta Wina w Mieście Skarbów. Czy do czasu rozpoczęcia imprezy zakończona zostanie przebudowa rynku?

Wielu mieszkańców zastanawia się, czy na Święto Wina centrum miasta zostanie oddane do użytku. Zgodnie z planem główna scena stanie na parkingu przy kościele, a w miejscu dawnego kamiennego kręgu mają być ławki i krzesła dla uczestników imprezy. Co jednak z miejscem przy ratuszu, które jest rozkopane?

- W obrębie remontowanej części centrum pojawiły się już nasadzenia i obecnie prowadzone są dalsze prace wykończeniowe na płycie rynku dolnego. Natomiast prace przy dwóch elementach - pręgierzu i fontannie potrwają nieco dłużej, ponieważ pojawiły się nieprzewidziane wcześniej okoliczności. Otrzymaliśmy wytyczne Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków dotyczące odnalezionych fragmentów pręgierza i musimy się do nich zastosować - czekamy, aż projektant wykona zamienny projekt techniczny, który musi być uzgodniony z DWKZ i objęty zamiennym pozwoleniem na budowę - informuje Marta Wilczyńska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Tym samym - w chwili rozpoczęcia Święta Wina - część centrum nadal będzie w budowie. - Jesteśmy po uzgodnieniach ze średzką policją, która dała nam zalecenia jak zabezpieczyć na czas trwania imprezy teren przy fontannie. Plac będzie zabezpieczony przez firmę ochroniarską i organizatora - wyjaśnia Grzegorz Ptaszyński dyrektor Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

anbo

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wszyscy zadajemy sobie to pytanie: czy zdążą z przebudową rynku do Święta Wina?

    2017-09-01 08:55:28

    gość: ~średzianin

    no to jestem ciekawy jak to będzie. trochę to tak nie po bożemu Adaś. Jak już ruszaliście rynek to trzeba było zrobić to wcześniej niż dwa miesiące przed imprezą.

  • 2017-09-01 09:41:37

    gość: ~zawiedziony

    a tak mieliśmy się cieszyć nowym rynkiem na święto wina. Teraz będziemy jeść, pić i tańczyć czy taśmach...

  • 2017-09-01 09:55:28

    gość: ~Bolo

    To dopiero pierwsza z porażek burmistrza jakie się szykują. Takich będzie przybywało wraz z końcem roku. Rozliczymy wszystkie beznadziejne inwestycje, a raczej ich brak. Tak to jest jak belfer zostaje burmistrzem.

  • 2017-09-01 10:26:36

    gość: ~przesada

    @~Bolo
    nie przesadzajcie. kto mógł przewidzieć ze w centrum starego miasta archeolodzy coś znajdą. no kto???????

  • 2017-09-01 10:39:20

    gość: ~archeolog

    @~przesada
    serio? nie przewidzieć, że można coś znaleźć w historycznym mieście? co chwila słyszymy o jakichś odkryciach Borowskiego. Myślisz, że nie przewidzieli, że na RYNKU coś znajdą? Troszkę więcej wyobraźni

  • 2017-09-01 11:51:30

    gość: ~przesada

    @~archeolog
    No masakra. Serio nie zakumaliście ironii? SERIO?????

  • 2017-09-01 11:41:11

    gość: ~nikoś

    Tak to jest jak pięciu patrzy a jeden robi :-) Widać że chłopaki szanują swoją pracę:-)

  • 2017-09-01 11:49:48

    gość: ~nikoś

    a co do Burmistrza trochę mu się priorytety pozmieniały .Szpital miał być na pierwszym miejscu i co ? do dzisiaj tylko pszcze gadanie zero konkretów.I właśnie w tej kwesti polegnie.Miał również zrobić porządek ze strażą miejską która tak naprawdę po za przeprowadzaniem dzieci przez pasy nic konstruktywnego nie robi.

  • 2017-09-03 21:34:14

    gość: ~Xyz

    @~nikoś
    Nie tylko przeprowadzają dzieci ale również odwoza swoich do szkoły, pracy, przedszkola. Jak również bawią się w fotografa. Siedzeniem na 4 literach na poczekalni PKS.

  • 2017-09-01 22:22:17

    gość: ~Marta

    A kiedy zostaną przeniesione donice na betonrynek

  • 2017-09-01 22:39:25

    gość: ~jacek

    A czy ten plac budowy bo lewnie taki zostanie na swieto wina nie bedzie szpecil takiego swieta no i hdzie ci ludzie sie pomieszcza na uszczuplonym rynku.moze by przenieść impreze na boisko na kajaki

  • 2017-09-02 05:13:52

    gość: ~Ahatw

    Niech. Mnie żerxnie

  • 2017-09-02 21:14:45

    gość: ~iza

    a miało być tak pięknie a jest jak zwykle

  • 2017-09-12 08:08:36

    gość: ~Marcin

    ostatnio dodany post

    Ciekawe ile razy jeszcze będzie przebudowywany rynek.Każda władza remontuje rynek!Nie ma innych zadań remontowych albo władza ich nie widzi?