Express-Miejski.pl

Powalone drzewa, zalane piwnice i pożar garażu. Bilans strażaków po nawałnicy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: mwinnik / em24.pl

To był bardzo pracowity wieczór i noc dla średzkich strażaków, którzy interweniowali przy powalonych drzewach, zalanych piwnicach i pożarze.

Na drodze krajowej nr 94 na wysokości miejscowości Wilczków na jezdni leżały gałęzie. Na drodze między Jastrzębcami, a Chomiążą było powalone drzewo, które zablokowało ruch. Identyczne zgłoszenie strażacy mieli jeszcze w Wojnowicach. Tam również całkowicie zablokowany był ruch drogowy.

Strażacy interweniowali przy zalanych piwnicach m.in. w Bogdanowie, Miękini i Kostomłotach. W tej ostatniej miejscowości woda w piwnicy osiągnęła wysokość pół metra. W Kwietnie strażacy za pomocą worków z piaskiem zabezpieczyli wejście do domu, do którego już dostawała się woda. 

Jednym z ostatnich wyjazdów strażaków był pożar garażu w miejscowości Mrozów (gm. Miękinia). - Płonący garaż znajdował się blisko domu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz podali prądy wody na objęty ogniem garaż oraz w obronie na sąsiadujące z nim budynki. Zniszczeniu uległ samochód osobowy oraz dwa motocykle - informuje dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej. Strażacy przeszukali jeszcze pogorzelisko. W akcji wzięli udział strażacy ze Środy Śląskiej, Miękini, Wrocławia i Lutyni - łącznie sześć zastępów.

Tego wieczoru strażacy zostali zadysponowani również do zerwanego przez silny wiatr baneru w Środzie Śląskiej.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powalone drzewa, zalane piwnice i pożar garażu. Bilans strażaków po nawałnicy

  2017-08-12 17:55:19

  gość: ~Du

  Zdjęcie powyżej nie pasuje do artykułu bo to akurat Starczówek??!!

 • 2017-08-12 18:39:14

  gość: ~czytaj

  ostatnio dodany post

  @~Du
  no i jest ze ilustracyjne

REKLAMA