Express-Miejski.pl

Czyj wieniec dożynkowy w tym roku okaże się najpiękniejszy?

Wieniec dożynkowy sołectwa Szczepanów fot.: anbo

Po raz 12. Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej ogłasza konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Zwycięski weźmie udział w dolnośląskich dożynkach.

W tym roku w związku z remontem dziedzińca Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej, konkursowe wieńce będą oceniane podczas dożynek gminnych. - Nie zmieniły się za to kryteria oceny i będą one następujące: zgodność z tradycją w zakresie kompozycji i formy, różnorodność wykorzystanych materiałów (kłosy, ziarna, owoce, warzywa, kwiaty), wykonanie (kompozycja, bryła, dobór barw, technika, czasochłonność, precyzja) oraz ogólny wyraz artystyczny - informują pracownicy starostwa.

W zeszłym roku najwięcej punktów i tytuł najpiękniejszego w powiecie zdobył wieniec ze Szczepanowa. - Dzieło członkiń Stowarzyszenia „Mój Szczepanów” zdobyło 97 punkty na 100 możliwych. Punkt mniej zdobył wieniec Samborza. Trzecie miejsce przypadło sołectwu Osiek, rekordziście w zdobywaniu tytułów i nagród - dodają organizatorzy.

Wieńce będzie oceniać komisja konkursowa składająca się z pracowników starostwa, muzeum, Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego. - Praca w komisji to przyjemność, ale też odpowiedzialność, bo każdy winiec trzeba oceniać z należytą uwagą, wyłapując detale. W tym roku oprócz głównych kryteriów będziemy zwracać uwagę, aby wieniec był działem mieszkańców, im więcej osób zaangażował tym lepiej - mówi przedstawiciel powiatu, pracownik wydziału promocji. Zgodnie z regulaminem zwycięski wieniec wygra tysiąc złotych i będzie reprezentował nasz powiat na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 3 w Urazie, gmina Oborniki Śląskie. 

em/SP

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA