Express-Miejski.pl

Budynek gotowy, ale nieodebrany. Budowa osiedla socjalnego z opóźnieniami

Osiedle socjalne w Środzie Śląskiej fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W styczniu do użytku miał być oddany jeden z dwóch budynków mieszkalnych osiedla socjalnego w Środzie Śląskiej. Znajdują się w nim 24 mieszkania.

Na terenie nowego osiedla socjalnego usytuowanego przy ulicy Wiejskiej w Środzie Śląskiej powstanie 76 lokali mieszkalnych, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. W tym roku - w ramach I etapu budowy - do użytku powinny zostać oddane dwa budynki wielorodzinne, złożone z 36 lokali mieszkalnych o charakterze socjalnym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Pierwszy z nich miał zostać wykonany do 24 stycznia tego roku, drugi do końca września.

- Gotowy jest pierwszy budynek, czyli 24 mieszkania. Wykonawca inwestycji – firma Wałbrzyskie Konsorcjum Budowlane sp. z o.o – nie otrzymała jednak zgody Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego na oddanie ich do użytku. Spowodowane jest to tym, iż firma ma liczne opóźnienia i nie wykonała jeszcze drogi dojazdowej i miejsc postojowych przy gotowym już budynku mieszkalnym. Aktualnie wykonawca prowadzi dalsze prace, jednak jeśli nie wykona ich w najbliższym czasie, nie wykluczamy wejścia na drogę sądową – wyjaśnia Ireneusz Fura, kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.  

Aktualnie na liście mieszkańców oczekujących na przyznanie lokalu socjalnego znajdują się 44 rodziny.

akme

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Budynek gotowy, ale nieodebrany. Budowa osiedla socjalnego z opóźnieniami

  2017-08-08 10:14:22

  gość: ~kominy

  wszystko fajnie, ale te kominy....

 • 2017-08-08 10:42:10

  gość: ~Mieszkaniec

  Dziwię się że gmina buduje lokale socjalne dla patologii zamiast skorzystać z programu Mieszkanie +i wybudowac mieszkania dla normalnych ludzi.

 • 2017-08-08 10:43:44

  gość: ~Podatnik

  To wszystko z naszych podatków?

 • 2017-08-08 14:45:00

  gość: ~Podatnik

  @~Podatnik
  Nie z pensji Burmistrza ;P

 • 2017-08-08 15:59:30

  gość: ~No nie

  Dla patologii mieszkania , 500 plus , pomoc z MOPS-u a frajerzy niech zasuwaja na nich.Dzieci tych rodzin także pracować nie będą , bo rodzice uczą ich , że po co wstawać o 5 rano i zasuwac jak państwo da

 • 2017-08-08 19:33:01

  gość: ~Czytelniczka

  Niesprawiedliwe jest to życie. Ja ciężko pracuję, żeby mieć za co studia opłacić.

 • 2017-08-09 12:48:48

  gość: ~jak zwykle

  ostatnio dodany post

  Jak zwykle burmistrz spaprał temat. Takich wpadek za chwilę będzie więcej. Z tych jego inwestycji na 40 mln w tym roku zostanie wykonana może połowa. Powinien pouczyć się jak planować budżet, bo tu gołym okiem widać, że się rozjedzie. Pieniędzy już brakuje, bo inwestycje są droższe od zaplanowanych. I tak oto z geniuszu naszego wodza zostanie tylko jedno wielkie G!

REKLAMA


REKLAMA