Express-Miejski.pl

Rozpoczęli przebudowę mostu w Ujeździe Górnym. Wyznaczono objazdy [foto]

Przebudowa mostu w Ujeździe Górnym fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Ujeździe Górnym rozpoczęto przebudowę mostu w ciągu drogi powiatowej 2020D. 

Most w Ujeździe Górnym, nad ciekiem Jarosławiec, łączy zlokalizowaną w okolicy firmę przetwórstwa paszowo-zbożowego z autostradą A4. – Stan techniczny mostu już od jakiegoś czasu budził zastrzeżenia, lecz niedługo sytuacja ta się zmieni. Zwycięzca przetargu firma ES-BUD MOSTY ze Świętej Katarzyny ma dziewięćdziesiąt dni na przebudowę – mówi wicestarosta Grzegorz Pierzchalski.

Inwestycja obejmie rozbiórkę starego mostu do poziomu fundamentów i budowę nowego przęsła, poszerzenie jezdni do szerokości 7 metrów, budowę chodnika wraz z ochronnymi balustradami. Wszystkie te prace będą kosztować 574 tys. zł, przy czym 243 tys. zł wyniesie dotacja z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Pozostała kwota to wkład powiatu.

W związku z przebudową wyznaczone zostały objazdy. Aby dojechać z Udanina do Ujazdu Górnego i Środy Śląskiej należy pojechać przez Pichorowice do skrzyżowania w Pielaszkowicach, a następnie do Jarosławia.

Ze Środy Śląskiej i Ujazdu Górnego do Udanina i Jawora objazd prowadzi przez skrzyżowanie z drogą powiatową 2072D w Ujeździe Górnym przez Jarosław do skrzyżowania z drogą powiatową 2085D w Pielaszkowicach i do Pichorowic. 

na podst. inf. starostwa

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozpoczęli przebudowę mostu w Ujeździe Górnym. Wyznaczono objazdy

  2017-08-08 10:52:44

  gość: ~ujazd

  ten most to już od dawna powinien być zrobiony...

 • 2017-08-09 08:19:09

  gość: ~JA

  ostatnio dodany post

  Zamknęli dojazd do największych zakładów w gminie Udanin, ze względu na walące się mosty! Ograniczenie tonowe jest już od wielu miesięcy - tak naprawdę nie powinno się tymi mostami jeździć. Więc to nie żaden sukces tylko konieczność!!!

REKLAMA


REKLAMA