Express-Miejski.pl

Po trzech latach mieszkańcy Rakoszyc doczekają się zatoczki autobusowej?

W tym miejscu ma powstać zatoczka autobusowa fot.: anbo

Jeszcze za kadencji wcześniejszego sołtysa poruszono temat wybudowania zatoczki autobusowej przy rakoszyckim ośrodku zdrowia.

Trzy lata temu, kiedy sołtysem był Jan Gnatowski, rada sołecka przeznaczyła z funduszu 8 tys. złotych na budowę zatoczki. - My podjęliśmy się kontynuacji tej inwestycji - mówi obecny sołtys Władysław Błach. - Gmina co roku przesuwała zabezpieczone przez sołtysa pieniądze - dodaje sołtys.

Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na przygotowanie projektu i jego realizację. - W między czasie wystąpił problem z wytyczeniem zatoki. W trakcie projektowania okazało się, że brakuje pół metra ziemi. Wystąpiono do Agencji Nieruchomości Rolnych, która przekazała ten brakujący fragment ziemi. Niestety samo przekazanie trwało bardzo długo. W tym czasie zabezpieczone pieniądze gmina z roku na rok przesuwała - mówi Władysław Błach i dodaje, że na początku kwietnia załatwione zostały wszystkie formalności dotyczące inwestycji.

Do tej pory mieszkańcy na autobus czekali przy wjeździe do ośrodka zdrowia. Obecnie przystanek to pionowy znak informacyjny i namalowana na drodze linia przystankowa. - Ruch w tym miejscu jest bardzo duży. To droga wojewódzka prowadząca do autostrady. Mieszkańcy nie stoją przy tabliczce przystankowej ze względu na swoje bezpieczeństwo. Czekając na busa stoją właśnie przy wjeździe na parking ośrodka, a gdy nadjeżdża bus przechodzą przez drogę - dodaje sołtys.

Jeszcze w tym roku będzie zatoczka?

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu prowadzi obecnie prace przygotowawcze do realizacji inwestycji w Rakoszycach. - Prowadzimy zadanie, którego przedmiotem jest zaprojektowanie, a następnie wykonanie robót budowlanych obejmujących budowę zatoki autobusowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 346 w miejscowości Rakoszyce - informuje Leszek Loch dyrektor DSDiK we Wrocławiu. - Zatoka będzie usytuowana naprzeciw ośrodka zdrowia, dla kierunku do Środy Śląskiej. Uzyskiwanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej jest w trakcie i spodziewane jest w do końca III kwartału 2017, zakończenie robót, jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą jeszcze w tym roku - dodaje dyrektor.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Po trzech latach mieszkańcy Rakoszyc doczekają się zatoczki autobusowej?

  2017-08-08 12:59:35

  gość: ~Edzio Malina

  dziwne, jak kolejna przebudowa rynku w środzie to w ciągu 3 lat już 3 raz budują i poprawiają, a jak niezbędna zatoczka przy ośrodku zdrowia to 3 lata mało, później jak jakaś impreza to wszyscy się lansują i chwalą, no ale kiedy porażka to nie nikogo nie ma ale jak sukces to wszyscy do zdjęć

 • 2017-08-08 19:24:33

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Jakoś w Świdnicy Polskiej też zatoczki nie ma a sam przystanek jest w bardziej niebezpiecznym miejscu bo na zakręcie na którym nic nie widać za kościołem, bus staje po ludzi i ciężarówka już nie przejedzie

REKLAMA


REKLAMA