Express-Miejski.pl

Woda w wodociągu Wilków Średzki dalej jest dezynfekowana

Zdjęcie ilustracyjne fot.: bom

W czwartek 13 lipca informowaliśmy o przeprwadzanej dezynfekcji wody na wodociągu Wilków Średzki. PSSE w Środzie Śląskiej o dalszym chlorowaniu wody.

6 lipca zostały pobrane próbki wody z wodociągu Wilków Średzki. Wynik wskazał, że w wodzie są przekroczenia bakteriologiczne. Rozpoczęto dezynfekcję wody poprzez chlorowanie. -Informujemy o konieczności gotowania wody z kranu przeznaczonej do picia, przygotowania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń i sztućców oraz mycia zębów. Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez minutę - informuje pełniąca obowiązki kierownika ZGK Kostomłoty, Barbara Puzio.

Dalsza dezynfekcja wody

Dziś tj. 17 lipca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej wydała informację dla konsumentów wody z wodociągu w Wilkowie Średzkim, który obejmuje miejscowości: Wilków Średzki, Sobkowice, Samsonowice, Świdnica Polska, Czechy, Sikorzyce, Wnurów, Chmielów i Lisowice. - Wyniki badań mikrobiologicznych próbek wody pobranych w ramach kontroli wewnętrznej przez zarządcę wodociągu Zakład Gospodarki Komunalnej w Kostomłotach wykazały podwyższoną wartość ogólnej liczby mikroorganizmów w wodzie. Zarządca wodociągu Zakład Gospodarki Komunalnej Kostomłoty prowadzi dezynfekcję wody - informują pracownicy PSSE w Środzie Śląskiej.

W najbliższych dniach zostanie ponownie pobrana woda do badań laboratoryjnych przez średzki sanpeid w ramach kontroli.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA