Express-Miejski.pl

Psy były zamknięte w komórce przez dwa lata. Sprawa trafi do prokuratury

Znalezione psy fot.: DIOZ

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt interweniował w sprawie rażącego zaniedbania dwóch psów, które w Środzie Śląskiej przez dwa lata zamknięte były w komórce.

O sytuacji zwierząt inspektorzy DIOZ zostali poinformowali przez sąsiadów właścicieli psów. Na miejscu pracownicy stwierdzili, że zwierzęta od dwóch lat nie były wypuszczane z ciemnej, małej komórki, która znajdowała się na prywatnej posesji. - Warstwa nieuprzątniętych odchodów wynosiła około 20-30 centymetrów. Psy nie miały wykonanych obligatoryjnych szczepień przeciwko wściekliźnie oraz skrajnie bały się smyczy - informują inspektorzy.

Zwierzęta całe swoje życie spędziły w tej ciasnej komórce. Według właścicieli psy nie były wypuszczane przez to, że były niebezpieczne. - Psy odebrano właścicielce przeciwko, której zostanie złożone do Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami. Kobiecie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości do 100 tys. złotych - informują inspektorzy z DIOZ. - Zwierzęta bały się światła. Gdy zapięliśmy je na smycze tak skomplały, jakbyśmy je ze skóry obdzierali. Już dawno nie widzieliśmy zwierząt w tak skrajnie złych warunkach. Iście dantejskie sceny - dodaje Konrad Kuźmiński z DIOZ. Obecnie zwierzęta przebydwają w tymczasowym domu.

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt o zamkniętych psach poinformował na swoim fanpage'u. Post został udostępniony ponad sto razy oraz chętnie komentowany przez użytkowników Facebook'a. - Biedactwa, co one zrobiły żeby je tak skatować psychicznie i fizycznie? - pytała Barbara. - Jaki był sens trzymania zwierząt? Po co? To jakaś masakra totalna. Śliczne, małe istoty pokrzywdzone przez ludzką głupotę - skomentowała Jowita. To tylko niektóre z komentarzy.

Więcej szczegółów wkrótce.

anbo

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Psy były zamknięte w komórce przez dwa lata. Sprawa trafi do prokuratury

  2017-07-17 13:53:41

  gość: ~sroda

  będzie tak, że będziemy słynni jedynie ze znęcania się nad zwierzętami. Jak nie jeż to psy...

 • 2017-07-17 21:02:46

  gość: ~Marzena

  Przykład idzie od dorosłych i jak tu wychowywać dzieci na porządnych ludzi.

 • 2017-07-18 16:51:33

  gość: ~ps

  jak można coś takiego zrobić zwierzęciu? Sami powinni żyć dwa latach w tych odchodach

 • 2017-07-28 11:35:15

  gość: ~Stanislawa

  tylko nie mowic ,tylko zamknac na te 2 lata i pieniazki na zecz tych bezbronnych psiurkow

 • 2017-07-28 14:48:27

  gość: ~Kamila

  Jakie cudeńka serce się kraje jak można być tak nieczułym...

 • 2017-07-28 17:48:14

  gość: ~Wendetta

  ostatnio dodany post

  @~Kamila
  Tak, zamknąć dla przykładu na 2 lata, bez kibla i wody bieżącej!Może coś ich to nauczy.

REKLAMA


REKLAMA