Express-Miejski.pl

Woda z wodociągu Wilków Średzki jest chlorowana. Przekroczono normy bakteriologiczne

Zdjęcie ilustracyjne fot.: bom

Zakład Gospodarki Komunalnej w Kostomłotach poinformował o przekroczeniach bakteriologicznych w wodzie w wodociagu Wilków Średzki. Woda obecnie jest chlorowana.

6 lipca zostały pobrane próbki wody z wodociągu Wilków Średzki, który obejmuje miejscowości Wilków Średzki, Świdnica Polska, Czechy, Chmielów, Samsonowice, Sikorzyce, Sobkowice, Wnorów i Lisowice. Wynik wskazał, że w wodzie są przekroczenia bakteriologiczne. Rozpoczęto dezynfekcję wody poprzez chlorowanie. - Informujemy o konieczności gotowania wody z kranu przeznaczonej do picia, przygotowania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń i sztućców oraz mycia zębów. Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez minutę - informuje pełniąca obowiązki kierownika ZGK Kostomłoty, Barbara Puzio.

Woda z kranu nadaje się do mycia i kąpieli, ale nie należy dopuszczać, aby dostała się do jamy ustnej. - Przy zachowaniu reżimu sanitarnego woda nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia ludzkiego - dodaje Puzio. 

Usuwają źródło zanieczyszczenia

Na wodociągu trwają prace związane z likwidacją źródła zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody. Jakość wody jest stale monitorowana przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Środzie Śląskiej. - Osoby z osłabioną odpornością, rodzice i opiekunowie dzieci muszą zachować szczególną ostrożność. W przypadku wystąpienia biegunki, nudności i wymiotów, należy zgłosić się do swojego lekarza, zwłaszcza, gdy pojawi się przy tym gorączka - wyjaśnia Barbara Puzio.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA