Express-Miejski.pl

Znamy wyrok w sprawie gimnazjalistek. Będą działać na rzecz zwierząt

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Dziś o godz. 9 rozpoczęła się rozprawa w sprawie dwóch uczennic średzkiego gimnazjum, które umieściły w internecie filmik, na którym znęcają się nad jeżem.

W rozprawie uczestniczyły dziewczęta, ich rodzice oraz przedstawiciele Ekostraży, która była stroną w postępowaniu. - Sąd wydał postanowienie w sprawie dwóch nieletnich, które zostały uznane za winne, dopuszczenia się czynu karalnego w postaci znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jeżem w postaci uderzenia go butelką i podpaleniem jego kolców - wyjaśnia prokurator Piotr Kamiński.

Posiedzenie było niejawne. Sąd zadecydował o przyznaniu dziewczętom nadzoru kuratora oraz zobowiązał je do pracy na rzecz organizacji Ekostraż. To jednak nie wszystko. - Nieletnie zostały zobowiązane do uczestnictwa w treningu zastępowania agresji, umiejętności społecznej i empatii oraz do podjęcia terapii psychologicznej - dodaje asp. sztab. Robert Żarkowski z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. - Nie zastosowano wobec nich surowszej kary w postaci zakładu poprawczego lub ośrodka wychowawczego. Sąd uznał, że przyznana kara jest adekwatna do popełnionego czynu - dodaje prokurator.

Nieletnie wyraziły skruchę i przeprosiły za swoje zachowanie. - Rodzice obecnie uzgadniają z pełnomocnikami Ekostraży warunki pracy na rzecz tej organizacji. Zadaniem dziewczyn będzie m.in. pomoc chorym zwierzętom - dodaje Kamiński. W ciągu trzech miesięcy po 15 godzin nieletnie będą wykonywać prace społęczne. - Środki te - mając na uwadze treść przepisów - uważamy za satysfakcjonujące, mamy nadzieję ze uda się pokazać dziewczynom, że taka organizacja jak nasza wkłada mnóstwo trudu walcząc o życie i zdrowie każdego jeża, a jeże to fajne istoty. Dziękujemy za sprawne działanie sądów i organów w tej sprawie - oby więcej takich szybkich i jednoznacznych rozstrzygnięć i oby jak najmniej kolejnych okrutnych zachowań - podsumowują członkowie Ekostraży.

anbo

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Znamy wyrok w sprawie gimnazjalistek. Będą działać na rzecz zwierząt

  2017-07-12 12:20:38

  gość: ~tomek

  nie jestem do końca pewny czy ta kara jest adekwtna

 • 2017-07-12 12:50:51

  gość: ~koleżanka

  @~tomek
  i tak już dużo zniosły przez swoje zachowanie i ponoszą teraz konsekwencje. Już nie róbcie z nich takich strasznych zbrodniarzy

 • 2017-07-12 13:32:15

  gość: ~Chyba sobie kpisz

  @~koleżanka
  Za to co zrobiły powinny mieć pracę społeczne do końca życia, to co one przeszły jest niczym wobec tego co przeżywał ten jeż. Życzę ci "koleżanko" żeby ciebie ktoś podpalił i rzucił czymś ciężkim i większym niż ty to zobaczysz że one miały i mają nadal rajskie życie

 • 2017-07-12 15:28:44

  gość: ~tak jest

  @~tomek Jest to najwyższy wymiar kary jaki mógł zastosować sędzia, petensje nie do sędzi tylko do ustawodawcy kolego. I nie, nie bronię zachowania tych istot humanoidalnych- jest to racjonalne wytłumaczenie.

 • 2017-07-13 00:42:20

  gość: ~w sumie

  15 godzin na miesiąc przez 3 m-ce to mało. Ja bym dał przez rok.
  Albo 40godz./m-c przez 3 miechy.

 • 2017-07-13 11:11:14

  gość: ~kocham jeże

  ostatnio dodany post

  To są młode dziewczyny, przyszłe matki,żony. Strach pomyśleć jak będą postępowały dalej. Znam jedną-zdegenerownia. Na słowo jeż- pęka ze śmiechu.Na nic te kary. Ich psycha jest uszkodzona.

REKLAMA