Express-Miejski.pl

Od września uczniowie na świadectwie nie będą już mieli nazwy szkoły im. Jana Pawła II

Budynek średzkiego gimnazjum fot.: Grzegorz Stramel

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, przestanie istnieć gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej. Gdzie będą się uczyć uczniowie?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy reformujące system oświaty w Polsce. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, we wrześniu gimnazja nie przyjmą nowych uczniów.

Poziom podstawowy będzie obowiązywał w klasach od I do IV, a gimnazjalny w klasach od V do VIII. Po ukończeniu szkoły młodzież będzie miała trzy opcje dalszej edukacji. Będzie to czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum lub dwustopniową szkołę branżową, która ma zastąpić dzisiejsze szkoły zawodowe.

Od września budynek dawnego gimnazjum nie będzie już nosił imię Jana Pawła II. Zostanie od włączony do szkoły podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Środzie Śląskiej i takie też imię będzie nosić. - W budynku obecnego gimnazjum planujemy umieścić klasy I i II gimnazjum, które od nowego roku szkolnego pójdą kolejno do II i III klasy. Oprócz nich w budynku będą się również uczyć klasy VII szkoły podstawowej - tłumaczy dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Krzysztof Peryga.

em

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Od września uczniowie na świadectwie nie będą już mieli nazwy szkoły im. Jana Pawła II

    2017-07-11 10:27:21

    gość: ~sroda

    szkoda trochę tego imienia JP II... co się stanie z wszystkimi pamiątkami szkolnymi związanymi z tym patronem?

  • 2017-07-11 14:31:34

    gość: ~nauczyciel

    @~sroda
    pamiątki swoją drogą, ale nasza kadra jest jak jedna rodzina i wiele lat pracowaliśmy, aby gimnazjum miało dobrą opinię. Mieliśmy wielu zdolnych uczniów. Tyle dobrze, że dyrektorowi udało się zrobić tak by nie było zwolnień wśród nas

  • 2017-07-11 15:48:56

    gość: ~inny nauczyciel

    @~nauczyciel
    Macie szczęście... w niektórych gminach władze upierały się, że nie można tak zrobić, żeby klasa VII była w budynku gimnazjum... Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym, a wcześniej - udanych wakacji :)

  • 2017-07-11 23:58:09

    gość: ~Przechodzień

    @~nauczyciel
    Dobra opinia, a w czasie przerwy ludzie boją się przejść obok gimnazjum bo te gnojki w grupie to nie tylko pyskować lubią...

  • 2017-07-11 23:59:36

    gość: ~Przechodzień

    @~Przechodzień
    Pod złym komentarzem napisałem ale już trudno

  • 2017-07-11 11:04:45

    gość: ~lola

    zacznijmy od tego, że sama likwidacja gimnazjów jest z d.upy wzięta

  • 2017-07-11 12:27:21

    gość: ~Student

    5 lat mordowni w technikum

  • 2017-07-11 12:54:35

    gość: ~ola

    @~Student
    jak porządne studia...

  • 2017-07-11 14:38:44

    gość: ~Mirka

    No mamy dobra zmianę pis pokazało pomysły swoje bylo dobrze to teraz będzie gorzej jeszcze teraz podatek od paliwa super zmiana

  • 2017-07-12 05:42:18

    gość: ~Adam

    @~Mirka
    Podatek? Za PO benzyna po ile była? Ale swoim to można dawać się strzyc ? Z przyjemnością.

  • 2017-07-12 11:53:43

    gość: ~starszy uczeń

    ostatnio dodany post

    @~Adam
    Ja tam też za PO nie jestem, ale likwidacja gimnazjów jest tylko i wyłącznie grą polityczną, za którą niedługo zapłaci znaczna część społeczeństwa, t.j. uczniowie i ich rodzice przede wszystkim (o nauczycielach nie wspomnę). Edukacja, choć nie wszyscy o tym mają pojęcie, jest działką, an temat której każdy się chętnie wypowiada, bo do szkoły kiedyś chodzili wszyscy. Szczególnie starsi ludzie nie biorą pod uwagę faktu, że dziś nic już nie jest takie jak było 20 lat temu, ale szkołę chcą taką jak była właśnie 20 - 30 lat temu. Dlaczego dziś ludzie nie jeżdżą maluchami? Wiadoma rzecz dlaczego. Młodzi też są inni, ale wcale nie gorsi. To się tylko tak wydaje. Czy naprawdę ktoś uważa, że dawniej młodzież czy dzieci nie znęcały się nad zwierzętami? Nie było tylko telefonów, komputerów, więc wieści rozchodziły się albo i nie rozchodziły. Dziś dochodzi specyficzna głupota inna niż dawniej. Więc powrót podstawówek 8 letnich nie dokona cudu. Przemoc jest, była i będzie, bo to dorośli ją stosują na co dzień i tak od pokoleń wychowują swoje dzieci. A swoją drogą to Adam ma rację: platfusom tak dobrze było za PO, że na pewno teraz z czystego patriotyzmu nie biorą 500+ i z dobrej woli nie skorzystaja z emerytury