Express-Miejski.pl

W Ujeździe Górnym zostanie przebudowany most

Most w Ujeździe Górnym zostanie przebudowany fot.: SP

Decyzją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa projekst Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej otrzymał dofinansowanie.

Projekt „Przebudowa mostu w Ujeździe Górnym” otrzymał dofinansowanie w kwocie 243 tys. Most w Ujeździe Górnym, nad ciekiem Jarosławiec, na istotne znaczenie dla zlokalizowanych w okolicy firm przetwórstwa paszowo-zbożowego. Jest on głownym łącznikiem z autostradą A4, a jego stan techniczny już od jakiegoś czasu budził zastrzeżenia.

W analizie technicznej obiektu zwrócono uwagę na pęknięcia łuku betonowego, ubytki betonu, brak krawężników i barier ochronnych. Jak mówi wicestarosta powiatu Grzegorz Pierzchalski prace remontowe rozpoczną się zaraz po rozstrzygnięciu przetargu. Może się zdarzyć, że będzie to czas żniw. - Postaramy się aby ewentualne niedogodności były jak najkrótsze, niemniej termin realizacji, a przede wszystkim rozliczenia otrzymanej dotacji, został ustalony przez ministerstwo. Oczywiście na czas remontu, wyznaczymy objazdy - mówi wicestarosta.

Całe zdanie będzie kosztować Powiat ponad 582 tys. złotych. Dotacja z ministerstwa to 42 proc. tej kwoty. Inwestycja obejmie rozbiórkę starego mostu do poziomu fundamentów i budowę nowego przęsła. Jezdnia zostanie poszerzona do szerokości 7 metrów, pojawi się też chodnik techniczny o szerokości 1,25 metra oraz ochronne balustrady. Przetarg na realizację zadania trwa. Oferty można składać do 27 czerwca, do godz. 10.

SP

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA